Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Welcome To The Morbid Reich
Welcome To The Morbid Reich
 29.09.2006  
 
VaderBlitzkrieg 4: Część polska zakończona sukcesem!
Koncert w toruńskim klubie "Od Nowa" zakończył polską część trasy, na której VADER wspomagały krajowe zespoły TRAUMA, AZARATH i VESANIA. 11 koncertów, które zagraliśmy obejrzało ponad 6000 fanów, rekord frekwencji padł w Warszawie (750 osób) oraz we Wrocławiu (680 osób). Równie wysoka frekwencja była w Krakowie (550), Katowicach (580), Gdynii (540) i Toruniu (500)... Wszystkim maniakom dziękujemy za przybycie na koncerty. Chcielibyśmy również podziekować zespołom uczestniczącym w trasie za profesjonalizm i doskonałe koncerty. Mamy nadzieję, że wszyscy bawiliście się doskonale. Druga część Blitzkrieg 4 odbędzie się w maju i dotrze do miast, które musieliśmy pominąć jak Rzeszów, Poznań, Białystok i innych... Do zobaczenia w przyszłym roku!

Wszystkich którzy posiadają zdjęcia VADER z polskiej części Blitzkrieg 4 prosimy o nadsyłanie ich na adres darek@vader.pl. Najlepsze prace opublikujemy na stronie.
 
 26.09.2006  
 
VaderBlitzkrieg 4: Ostatnie korekty trasy
Na początek dwie zmiany na Wyspach Brytyjskich. Koncert w Manchester (05.11) został odwołany z przyczyn logistycznych. Nie jesteśmy w stanie dojechać na czas na następny koncert w Essen. Zamiast odwołanego Manchester, zagramy dodatkowy koncert w Bristol - Klub Bierkeller (30.10). Więcej informacji na stronie naszego promotora www.arcanepromotions.co.uk. Kolejną zmianą jest zamiana koncertów w Czechach. 01.12 zagramy w Zlinie (Klub Golem), a dzień później 02.12 w Pradze (Klub Black Pes). Na koniec - 3 bałtyckie koncerty w Tallinie, Rydze i Wilnie zagramy w innym czasie. Ostateczny rozkład trasy w dziale koncerty .
 
 25.09.2006  
 
Blitzkrieg 4: Koncert we Wrocławiu wyprzedany!
Wrocławski koncert (23.09) został wyprzedany! Klub "Madness" nie pomieścił wszystkich chętnych obejrzenia VADER. Jest to pierwszy przypadek w historii naszych koncertów w Polsce, by liczba chętnych przekroczyła mozliwości wynajętego klubu. Przyznajemy, że nie byliśmy przygotowani na taką ewentualność, za co gorąco przepraszamy wszystkich fanów zespołu. Po przekroczeniu 600 osób (plus zaproszeni goście), właściciel klubu "Madness" odmówił dalszej sprzedaży biletów ze względów bezpieczeństwa! Na zewnątrz pozostało około 100 osób. Bardzo nam przykro z tego powodu. Obiecujemy, że w przyszłym roku odwiedzimy ponownie Wrocław, jednak tym razem w większym i nowocześniejszym klubie.
 
 22.09.2006  
 
Blitzkrieg4: półmetek polskiej części trasy!
Ekipa Blitzkrieg 4 dotarła już do Opola. Wszystko jak dotąd idzie zgodnie z ustaloną wcześniej strategią, występy cieszą się dużą popularnością (do tej pory obejrzało je już ponad 2500 osób!) a przyjęcie, jakie dotychczas zgotowaliście zespołom zasługuje na pełne uznanie! Nie będziemy nikogo w tym miejscu wyróżniać, to co działo się na pięciu dotychczas zagranych koncertach jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy jesteście głodni dobrej muzyki. Bardzo dobrze sprawdza się VESANIA i AZARATH, TRAUMA potwierdza swą klasę a VADER po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych zespołów koncertowych na świecie. Tych, którzy już widzieli Petera, Mausera, Novego i Daraya w akcji przekonywać o tym nie trzeba. Świetnie sprawdza się nowy set VADER, w którym nie mogło zabraknąć zarówno starych hitów, jak również utworów z nowej płyty "Impressions In Blood". Jak już pewnie wiecie, wielkim finałem każdego wieczoru jest "Wyrocznia" z repertuaru KAT, w wydaniu VADER i wokalisty VESANII- Oriona. To po prostu trzeba zobaczyć!

Dzisiejszy koncert w Opolu oznacza półmetek polskiej części trasy. Poniżej koncerty które zostały nam do zagrania:

22.09.06 POL Opole @ MOK
23.09.06 POL Wrocław/ Madness
24.09.06 POL Łódź @ Funaberia 2
25.09.06 POL Szczecin @ Słowianin
26.09.06 POL Gdynia @ Ucho
27.09.06 POL Toruń @ Od Nowa
 
 16.09.2006  
 
Blitzkrieg4: Koniec przedsprzedaży biletów
Z dniem dzisiejszym zakończyliśmy przedsprzedaż biletów na Blitzkrieg 4. Od jutra bilety są do nabycia wyłącznie w sklepach i klubach, w których odbędą się koncerty. Trasa rusza już 17 września w Warszawie. Do zobaczenia na koncertach!
 
 15.09.2006  
 
VADER wysoko na liście sprzedaży!
Nowy album VADER "Impressions In Blood" zadebiutował w rankingu sprzedaży płyt w Polsce na ósmej pozycji, co jak na zespół death metalowy jest niewiarygodnym osiągnięciem. Dla przykładu, nowy krążek AUDIOSLAVE znalazł się w tym rankingu na 24 miejscu.
 
 15.09.2006  
 
Blitzkrieg 4 w Łodzi
Wielu z was pyta nas jak dojechać do klubu Funaberia 2, w którym odbędzie łódzki koncert VADER. Poniżej kilka informacji, mamy nadzieję, że ułatwi wam to dotarcie na koncert. Klub Funaberia 2, ul. Moniuszki 4A. Należy dostać się do centrum Łodzi, w rejon ulicy Piotrkowskiej 81 (Empik Megastore) i kierować się w stronę malejących numerów. Po około 30 metrach, po lewej stronie jest przecznica - ul. Moniuszki. Po około 50 metrach, po lewej stronie jest klub.
 
 12.09.2006  
 
Przedsprzedaż biletów na Blitzkrieg 4!
Przypominamy, że cały czas trwa przedsprzedaż biletów na tegoroczny Blitzkrieg 4, na którym zobaczycie takie zespoły jak VADER, TRAUMA, AZARATH i VESANIA. W przedsprzedaży bilety kosztują 25 zł. W tej cenie można dokonać też rezerwacji telefonicznej lub internetowej. Wystarczy wysłać e-mail na adres info@vader.pl lub przedzwonić na numer 0-54 2837090 (od 10:00 do 17:00), podając imię i nazwisko, liczbę rezerwowanych biletów oraz miasto, w którym odbędzie się koncert. Tak zarezerwowane bilety będą do odbioru w kasie przed koncertem. Trasa rusza już 17-go września, poniżej przypominamy rozkład jazdy:

17.09.06 POL Warszawa @ Progresja
18.09.06 POL Lublin @ Graffiti
19.09.06 POL Kielce @ Mefisto
20.09.06 POL Kraków @ Rotunda
21.09.06 POL Katowice @ Mega Club
22.09.06 POL Opole @ MOK
23.09.06 POL Wrocław/ Madness
24.09.06 POL Łódź @ Funaberia 2
25.09.06 POL Szczecin @ Słowianin
26.09.06 POL Gdynia @ Ucho
27.09.06 POL Toruń @ Od Nowa
 
 11.09.2006  
 
VADER na Interia.pl!
Pod tym adresem możecie przeczytać wywiad z Peterem, dotykający oczywiście głównie tematyki najnowszego albumu VADER "Impressions In Blood". Zachęcamy do lektury!
 
 11.09.2006  
 
Blitzkrieg 4: DARZAMAT w Opolu!
Podczas opolskiego koncertu (22.09) wchodzącego w skład Blitzkrieg 4 obok VADER i TRAUMY pojawi się katowicki DARZAMAT, autorzy wydanej niedawno i bardzo pochlebnie przyjętej płyty "Transkarpatia" (MMP). Na pozostałych koncertach planowo zagrają VADER, TRAUMA, AZARATH i VESANIA.
 
 11.09.2006  
 
Blitzkrieg 4: Zmiany w Opolu
Na opolskim koncercie w ramach Blitzkrieg 4 nie zagrają VESANIA i AZARATH. Wszystkich fanów tych zespołów gorąco przepraszamy. W ich miejsce zostaną zaproszone inne zespoły, których nazwy zostaną potwierdzone w najbliższym czasie. VADER i TRAUMA zagrają zgodnie z zapowiedziami. Na innych koncertach trasy bez zmian, obok wymienionych zagrają VESANIA i AZARATH.
 
 07.09.2006  
 
Zapis spotkania w Onet.pl online!
Pod tym adresem znajdziecie videorelację ze spotkania Petera i Mausera z dziennikarką portalu Onet.pl. Z kolei na Interia.pl można już obejrzeć teledysk do utworu Helleluyah (God Is Dead).
 
 07.09.2006  
 
Ruszyły sekcja download i sonda!
Download to nowy dział na oficjalnej stronie VADER. Znajdziecie tam już nowe zdjęcia, symbole, logosy i inne grafiki na potrzeby publikacji prasowych.

Możecie też wziąć udział w sondzie na Wasz ulubiony utwór z płyty "Impressions In Blood". Głosujemy tutaj.
 
 06.09.2006  
 
Kolejny bonusowy utwór dostępny online!
Bonusowy utwór z japońskiej edycji MCD "The Art Of War", a mianowicie "Die!!! (Giń psie)" jest już dostępny w naszych zbiorach MP3. To jeden z pierwszych numerów w historii VADER, ale jego nowa wersja brzmi zdecydowanie mocniej i bardziej bezpośrednio niż originalne wykonanie. Sprawdźcie sami!
 
 06.09.2006  
 
Peter w radiowej Trójce
Udostępniamy plik z zapisem wywiadu przeprowadzonego przez Piotra Kaczkowskiego w jego kultowym programie "Minimax". Możecie go ściągnąć z tej lokalizacji (13,1 MB).
 
 04.09.2006  
 
I nadszedł dzień...!
Najnowszy album VADER "Impressions In Blood" już w sprzedaży! Płyta dostępna jest w naszym kraju za sprawą Mystic Productions, zaś promujący ją teledysk "Helleluyah (God Is Dead") możecie zobaczyć dzięki Youtube/ Vader.pl. Zostaliście ostrzeżeni!
 
 01.09.2006  
 
Medialna ofensywa VADER!
Premiera nowej płyty VADER "Impressions In Blood" już w poniedziałek - w związku z tym wydarzeniem zespół pojawi się na żywo w mediach oraz zaprezentuje najnowszy teledysk nakręcony do utworu "Helleluyah!!! (God Is Dead)".

W niedzielę 3 września, o godz. 22:00 Vader wystąpi na żywo w "MiniMax", audycji Piotra Kaczkowskiego w radiowej Trójce. Gorąco zapowiada się pierwszy poniedziałek września - o 11:00 Peter i Mauser pojawią się w portalu Interia.pl na czacie, a o 14:30 w portalu Onet.pl na videorozmowie. O godzinie 17:00 w Teleekspressie odbędzie się premiera videoklipu "Helleluyah!!! (God Is Dead)". W tym samym czasie zespół będzie podpisywał płyty w Warszawskim Empiku, a dwie godziny później wystąpi na żywo w telewizji 4FUN, która zaprezentuje obszerną rozmowę oraz pełną wersję teledysku.
 
 30.08.2006  
 
Nowe wzory tylko na Blitzkrieg 4!
Blitzkrieg 4 to nie tylko koncerty, ale również okazja do zakupu po przystępnych cenach nowych wzorów VADER, a tym razem będzie w czym wybierać! Zespół przygotował na tę okazję 10 nowych wzorów na koszulkach, bluzach, kapturkach i koszulach z guzikami. Koszulki zarówno męskie jak i dziewczęce. Tym razem aż 3 nowe wzory dla naszych fanek! Do tego zimowe czapki z logo, naszywki, nalepki, zapalniczki, pady pod myszkę do komputera. Nie zabraknie oczywiście nowej płyty "Impressions in Blood" oraz poprzedniej "The Art Of War", jak również 2 wydawnictw na DVD.
 
 30.08.2006  
 
Japoński bonus do ściągnięcia!
"Raining Blood" czyli cover SLAYER znalazł się jako bonus na japońskiej wersji "Impressions in Blood". Wszystkim fanom, którzy nie mogą zaopatrzyć się w tę wersję udostępniamy utwór na naszej stronie (sekcja MP3) ! Premiera płyty w Japonii miała miejsce kilka dni temu (Marqueee/ Avalon). Przypominamy, że europejska premiera nastąpi 4 września (Regain Records, w Polsce Mystic Productions) , a dzień później płyta będzie dostępna w USA i Kanadzie (Candlelight Records USA). Jak do tej pory "Impressions in Blood" zbiera same pochlebne recenzje i ląduje na wysokich miejscach w lożach redakcyjnych metalowych magazynów. Oto kilka przykładów: Legacy (GER) - 13 na 15 punktów, 6 pozycja na liście 50 płyt. Rock Hard (GER) - 9 na 10, 11 pozycja w soundchecku. Metal Hammer (GER) - 6 na 7...
 
 25.08.2006  
 
VADER na okładce Mystic Art!
Dokładnie dziś do sklepów trafił najnowszy numer magazynu Mystic Art na okładce którego znalazł się VADER. Wewnątrz znajdziecie oczywiście wyczerpujący wywiad z zespołem. Przypominamy, że najnowsza studyjna płyta grupy zatytułowana "Impressions In Blood" dostępna będzie w sprzedaży już od 4 września. W naszym kraju będzie ją można nabyć dzięki Mystic Productions. Wszyscy, którzy przedpremierowo zamówią ten album, otrzymają dodatkowo kilka interesujących gadżetów. Szczegółów szukajcie tutaj.
 
 23.08.2006  
 
Powstaje video-clip VADER!
W dniach 9 i 19 sierpnia VADER we współpracy z AW Film Studio nakręcił teledysk do utworu "Helleluyah (God Is Dead)". Klip będzie promował najnowszy, studyjny album grupy "Impressions In Blood" który ukaże się już 4 września za sprawą szwedzkiej wytwórni Regain Records.

Reżyserem i producentem klipu jest Andrzej Wyrozębski - jeden z czołowych producentów filmowych w Polsce. Osobą odpowiedzialną za efekty specjalne i scenografię został kultowy scenograf Janusz Król (m.in. "Wiedźmin"). Operatorem kamery - Sławomir Panasewicz, twórca ponad 140 video-clipów w polskim przemyśle muzycznym!

W pierwszym dniu, wszystkie sceny fabularne były kręcone w miejscowości Łozina... Drugi dzień (...i długa noc) to plan z zespołem, na który wybrano Starą Elektrownię we Wrocławiu, z uwagi na jej mroczny, niebezpieczny i tajemniczy klimat, świetnie pasujący do zespołu i klimatu ich najnowszej płyty. W opinii Petera stara, wrocławska elektrownia okazała się świetnym miejscem do nakręcenia teledysku. Peter: "Helleluyah" mówi o cierpieniu, nienawiści i śmierci, wojnie między chrześcijanami a muzułmanami, konfliktach zbrojnych i terroryźmie. Mroczny i niepokojący klimat tego zrujnowanego miejsca pomógł osiągnąć wprost fenomenalny rezultat!" Ten klip będzie czymś niewiarygodnie mocnym i bezkompromisowym!

Kilka zdjęć z planu video-clipu możecie obejrzeć w galerii .
 
 22.08.2006  
 
Blitzkrieg 4 - Kielce zamiast Rzeszowa!
W związku z wydłużającymi się pracami remontowymi w rzeszowskiej "Akademii" musimy przenieść koncert w dniu 19 września do Kielc (Klub "Mefisto", ul. Sienkiewicza 33). Pamiętamy piekielne przyjęcie kieleckiej publiczności z 2004 roku, liczymy na powtórkę! Wszystkim fanom z Rzeszowa obiecujemy, że na początku 2007 roku zawitamy do Was, odwiedzając również inne miasta pominięte na tej części trasy jak Olsztyn, Bydgoszcz, Zielona Góra, Białystok, Ełk, Zabrze, Poznań...

Drugą zmianą w planie polskiej trasy jest zmiana klubu w Warszawie. Koncert odbędzie się w nowej "Progresji" (ul. Kaliskiego 15A), a nie jak anonsowaliśmy w "Proximie". Więcej o nowym klubie "Progresja" na stronie www.progresja.com . Przypominamy, że koncert warszawski odbędzie się 17 września i rozpocznie Blitzkrieg 4!
 
 22.08.2006  
 
Blitzkrieg 4 - rezerwacja biletów
Od dzisiaj można rezerwować bilety na koncerty w ramach trasy Blitzkrieg 4! Rezerwacji można dokonywać zarówno telefonicznie jak i internetowo (w tytule e-mail'a prosimy podać "Rezerwacja biletów Blitzkrieg 4") . Bilety w rezerwacji kosztują 25zł. Przypominamy, że należy podać imię i nazwisko rezerwującego, miasto w którym odbędzie się koncert oraz ilość zamawianych biletów. Bilety będzie można odebrać przy wejściu do klubu lub w kasie klubu, w dniu koncertu, na 1 godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Telefon: 0-54 2837090 (od 10:00 do 17:00)
E-mail: info@vader.pl

W przyszłym tygodniu bilety trafią również do sklepów i klubów. Listę punktów sprzedaży ogłosimy wkrótce.
 
 21.08.2006  
 
Blitzkrieg 4: zmiany we Włoszech!
Get Smart! - nasz włoski promotor informuje o zmianach lokalizacji 2 koncertów. Zagramy: 20/10 - Colle Val D'Elsa (Sonar Club) i 21.10 - Este (Sottosopra). Więcej o naszych koncertach we Włoszech i innych działaniach Get Smart! na stronie www.getsmartagency.com . Za zmiany przepraszamy i zapraszamy na koncerty, w których obok VADER zagrają GOD DETHRONED, SEVERE TORTURE i GODDAMNED X. Pełny rozkład włoskich koncertów poniżej:

18.10 Bologna @ Nuovo Estragon
19.10 Rome @ Alpheus
20.10 Colle Val D'elsa (SI) @ Sonar Club (new place!!!)
21.10 Este (Padova) @ Sottosopra (new place!!!)
 
 24.07.2006  
 
Kolejny nowy utwór online!
Candlelight Records udostępniła utwór "Shadow Fear" pochodzący z nowego albumu VADER "Impressions In Blood" na swym oficjalnym profilu MySpace. Płyta ukaże się w Europie 4 września sumptem Regain Records i zawierać będzie następujące utwory:

01. Between Day and Night
02. ShadowsFear
03. As Heavens Collide...
04. Helleluyah!!! (God is Dead)
05. Field of Heads
06. Predator
07. Warlords
08. Red Code
09. Amongst the Ruins
10. They Live!!!
11. The Book
 
 03.07.2006  
 
Blitzkrieg 4: GOD DETHRONED w miejsce ILLDISPOSED!
Zespół ILLDISPOSED odwołał swój udział w Blitzkrieg 4 w związku z problemami rodzinnymi i zawodowymi. W ich miejsce zagra doskonale wszystkim znany, holenderski GOD DETHRONED. Ich nowy album "The Toxic Touch" zostanie wydany w Europie już 23-go października sumptem Metal Blade. Jesteśmy więcej niż pewni, że GOD DETHRONED znacząco zwiększy siłę rażenia trasy. Uaktualniamy także rozkład trasy. Potwierdzone ostatnie miejsca to: 24.11 Helsinki (Nightlife Rock), 26.11 Tallin (Hard Rock) oraz 13.12. Bukareszt (Agronomia Sport Hall). Z kolei GODDAMNED X dołączy do trasy jako opener w dniach 18.10 - 25.10. Poniżej oficjalne oświadczenie ILLDISPOSED:

W związku z rodzinnymi i zawodowymi zobowiązaniami których nie można lekceważyć, jesteśmy zmuszeni odwołać swój udział na festiwalu Battle Of Metal w Geiselwind oraz niestety, całą trasę z Vader która planowana była jesienią. Bardzo chcieliśmy zagrać w końcu w Europie na dobrej trasie z Vader, spotkać paru starych przyjaciół i zdobyć paru nowych. Dziękujemy Vader, promotorom i fanom którzy chcieli zobaczyć nas na żywo, szczególnie zaś Massive Music Management za tę możliwość i zrozumienie, że rodziny są najważniejsze. Gdyby była możliwość zagrania tej trasy, z pewnością byśmy to zrobili...ale niestety, okazało się to niemożliwe. Dzięki za zrozumienie i mamy nadzieję, że zobaczymy się gdzieś już wkrótce.../ Illdisposed
 
 03.07.2006  
 
VADER odkrywa karty!
Po powrocie z bardzo udanej trasy koncertowej w USA u boku m.in. DESTRUCTION i KATAKLYSM, VADER odkrywa pierwsze karty szybko zbliżającej się premiery "Impressions in Blood" ( 4 września - Regain Records). Utworem promującym nowy album w Internecie i na składankach będzie "Warlords", który prezentujemy w formie pliku MP3 . Drugim utworem wybranym do promocji płyty jest "Helleluyah!!! (God is Dead)" do którego zostanie nakręcony teledysk. Cały program płyty przedstawia się następująco: 1. Between Day and Night, 2. ShadowsFear, 3. As Heavens Collide..., 4. Helleluyah!!!(God is Dead), 5. Field of Heads, 6. Predator, 7. Warlords, 8. Red Code, 9. Amongst the Ruins, 10. They Live!!!, 11. The Book. Aż 5 nowych utworów usłyszymy podczas trasy koncertowej "Blitzkrieg 4".

Wszystkim fanom VADER prezentujemy również okładkę wykonaną przez greckiego multi-artystę Setha. Już niedługo nowy design strony www oraz potężna dawka nowych plików do ściągnięcia.
 
 30.06.2006  
 
Blitzkrieg 4: tour update
Kolejne uzupełnienia i zmiany na zbliżającej się trasie Blitzkrieg 4. 16.11 zagramy w Kristiansand (Klub Pa Hjornet) w Norwegii. 23.11 Kuopio (Klub Kuopio) w Finlandii. Zapowiadane 2 polskie koncerty w Białymstoku (29.11) i Zabrzu (30.11) nie odbędą się... Zagramy je w innym terminie. 2 koncerty w Turcji zostały zamienione datami - 9.12 Ankara (Saklikent) i 10.12 Istanbul (Studio Live). Wszystkie potwierdzone daty znajdziecie tutaj. Nadal szukamy zespołów, które są zainteresowane otwieraniem koncertów w terminie 9.10 - 25.10. Zainteresowanych prosimy o kontakt .
 
 23.06.2006  
 
Zmiana dat koncertów w Szkocji i Irlandii!
Ze względów organizacyjnych zmianie uległa data koncertu w Dublinie odybywającego się w ramach trasy "Blitzkrieg 4". Tym samym zagramy: 1.11 Glasgow/Soundhous i 2.11 Dublin/Temple Bar Music Centre. Jednocześnie gorąco przepraszamy wszystkich naszych fanów z Irlandii i Szkocji za błąd w oznaczeniu ich kraju na naszej trasie. Oczywiście Dublin jest miastem w Irlandii, a Glasgow w Szkocji!

Dostaliśmy również uaktualnienie od greckiego promotora. Koncert 8.12 w Tesalonikach odbędzie się w klubie "Rock Bottom".
 
 21.06.2006  
 
Massive Music oferuje pracę!
Szukamy solidnych i pracowitych osób na nasze trasy w kraju i zagranicą! Najlepiej z doświadczeniem lub muzyków, którzy chcieliby podreperować swoje domowe budżety oraz nabrać doświadczenia w pracy z muzykami z całego świata! Szukamy osób do obsługi sceny - gitary i perkusja, szukamy akustyków i oświetleniowców. Ciężka, ale dobrze płatna praca. Obowiązkowo znajomość j. angielskiego! Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem info@massive-music.pl.
 
 19.06.2006  
 
Letnie wyjazdy!
Po powrocie z amerykańskiej trasy "Metal Crusaders Tour 2006" (m.in. z DESTRUCTION i KATAKLYSM) VADER zagra w lipcu trzy letnie festiwale i jeden koncert klubowy w Niemczech. 7 lipca w East Club, Bischofswerda (www.east-club.de) z FEAR MY THOUGHTS, MISERY SPEAKS, CODE OF HONOUR... 8 lipca "Rock Harz Open Air" (www.openair.rockharz.de) z udziałem m.in. SUBWAY TO SALLY, GAMMARAY, ATROCITY, DEW-SCENTED, JON OLIVA'S PAIN... 21 lipca gigant "Battle Of Metal" (www.battleofmetal.de z THE 69 EYES, SOULFLY, GRAVE, OVERKILL, THERAPY, DIMMU BORGIR... 22 lipca podziemny "Zabbaduschder Open Air" (www.zabbaduschder.de z zespołami BELPHEGOR, DEW-SCENTED, BORN FROM PAIN, CRIMINAL, MY DARKEST HATE... Będą to ostatnie koncerty przed europejską ponad 90-koncertową trasą "Blitzkrieg 4"!!!
 
 15.06.2006  
 
Kolejne koncerty potwierdzone!
Rozkład jazdy trasy Blitzkrieg 4 został uaktualniony kilkoma nowymi miejscami. Aktualne daty i miejsca możecie znaleźć w sekcji koncertów. Prosimy o uaktualnienie Waszych serwisów.
 
 05.06.2006  
 
Blitzkrieg 4: update trasy!
Powoli zapełnia sie do końca program europejskiej trasy Blitzkrieg 4 z udziałem VADER i gości. Nowymi datami są trzy koncerty w Danii: 10.11 Esbjerk/Tobakken - zamiast wcześniej anonsowanego Groningen (Holandia), 11.11 Kolding/Godset oraz 12.11 Copenhagen/The Rock. Dwa potwierdzone koncerty w Norwegii - 14.11 Oslo/Garage i 16.11 Bergen/Garage, oraz dwa w Finlandii - 22.11 Oulu/Teatria i 25.11 Turku/Klubi. Więcej potwierdzonych miejsc już wkrótce. Przypominamy, że na europejskiej części trasy VADER zagra w towarzystwie ILLDISPOSED i SEVERE TORTURE oraz zespołów otwierających SARDONIC z Niemiec (28.09-8.10), UNFORMED z Włoch (9.10-25.10) oraz INACTIVE MESSIAH z Grecji (26.10-9.11). W Skandynawii VADER zagra z NIGHTRAGE i BLOODTHORN. Dokładny rozkład trasy tutaj.
 
 21.05.2006  
 
Powstają "Krwawe Impresje"!
VADER już 2 tydzień przebywa w studiu nagrywając najnowszy album zatytułowany "Impressions In Blood" (roboczy tytuł "Impressions in Red"). Oto kilka informacji, które do nas napłynęły ze studia Hertz: "Minął 14-ty dzień nagrań w Studio Hertz w Białymstoku. Ukończyliśmy właśnie rejestrację śladów perkusji. Cóż mogę powiedzieć? Darek w czasie nagrywania zużył 54 litry wody (tak, tak... - 6 zgrzewek po 6 półtoralitrowych butelek...). Zarejestrowaliśmy 11 kawałków plus - jak zawsze- bonus na azjatycką wersję płyty... Należy spodziewać się około 45 minut totalnej rzezi w tempie, jakiego nie było jeszcze na żadnej produkcji VADER, nawet na "Litany"!!! Rozpoczynamy gitary i żmudny - choć chyba najciekawszy - okres konstruowania "piosenek" i płyty jako całości. Impresje będą bardzo krwawe !!!!..." (Peter - wokal, gitary). Swoją pracę podsumował również Daray (perkusja) - "Do studia weszliśmy 24 maja. Pierwsze 2 dni poświęciliśmy na ustawianie brzmienia. Kolejne dni to nagrywanie śladów. W sumie całość nagrywania zajęła mi 10 dni. Jest to najszybszy album jaki nagrałem w życiu. Jest dużo "blastów" i szybkiego grania na stopach. Do nagrań użyłem sprzętu: pałki OSCA 5B, bębny TAMA Starclassic, werbel Ludwig "Black Beauty", blachy Alchemy Professional, naciągi Aquarian Response II na tomy i na werbel Hi-Energy, trigery Roland RT-7K, moduł D-DRUM i wreszcie moja ulubiona nowość od paru miesięcy na której mogę zagrać zawrotne prędkości - stopy AXIS X-Longboards". Sesja nagraniowa potrwa do 24 maja, później zespół uda się na amerykańskie tournee z m.in. DESTRUCTION i KATAKLYSM. W tym czasie miksami, masteringiem i całą produkcją zajmą się bracia Sławek i Wojtek Wiesławscy ze studia Hertz. Gotowy materiał, wraz z grafiką wykonaną przez greckiego artystę Setha (m.in. ROTTING CHRIST, PARADISE LOST i wiele innych) gotowy będzie w drugim tygodniu czerwca. Premiera płyty w barwach Regain Records 4 września. Od 17 września zespół rozpocznie europejską trasę koncertową promującą nowy album, która potrwa do 20 grudnia.
 
 21.04.2006  
 
Uaktualnienie trasy Metal Crusaders !
Uaktualniony rozkład jazdy trasy Metal Crusaders Tour 2006 znajdziecie w dziale koncertów. Prosimy o uaktualnienie stron zgodnie z obecnymi datami.
 
 19.04.2006  
 
Sekcja koncertów uaktualniona!
Sekcja koncertów została uaktualniona nową porcją dat i miejsc wchodzących w skład zbliżającej się kampanii Blitzkrieg 4 Tour 2006. Znajdziecie w niej m.in. dodatkowe koncerty VADER w Polsce!
 
 13.04.2006  
 
Forum o VADER
W sieci działa od jakiegoś czasu kolejne obok www.anamnesis.fora.pl forum o zespole VADER. Znajdziecie je pod adresem www.vaders.fora.pl.
 
 12.04.2006  
 
Zaprojektuj nowe logo VADER!
Zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Jeśli masz pomysł na to, jak powinno wyglądać nowe logo VADER i chcesz je zaprojektować, czekamy na Twoją pracę opatrzoną tytułem "Nowe logo VADER" pod adresem info@vader.pl do 25 kwietnia włącznie. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fanów i artystów nie zajmujących się projektowaniem zawodowo lub zarobkowo. Praca powinna być wykonana w Photoshop, Corel lub innym edytorze graficznym i zapisana w formacie "jpg". Nie akceptujemy projektów na kartkach, wykonanych długopisem lub flamastrem! Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie www.vader.pl a to jedno które wybierzemy znajdzie się na najnowszej płycie zespołu.
 
 07.04.2006  
 
"Impressions In Red" - nowy album VADER!
Już 22 kwietnia rozpocznie się sesja nagraniowa najnowszej płyty VADER zatytułowanej "Impressions In Red". Zespół ponownie wejdzie do Hertz Studio w którym zrealizuje cały album, począwszy od nagrań po mastering. Sesja potrwa do 25 maja. Realizacja i produkcja będzie spoczywać ponownie w rękach Sławka i Wojtka Wiesławskich, którzy współpracowali z zespołem przy powstaniu MCD "The Art Of War". Oprawę graficzną płyty przygotował Seth (znany z okładek m.in. PARADISE LOST, ROTTING CHRIST, SEPTIC FLESH i wielu innych). Tym razem, w odróżnieniu od futurystycznego "The Art Of War", nowy album będzie mroczną i mistyczną wizją piekła na ziemi wzorowaną na pracach średniowiecznych wizjonerów jak Hieronim Bosh. Nowa grafika znajdzie odzwierciedlenie również w scenografii przygotowywanej na trasę promocyjną oraz będzie głównym tematem video-clipu, który powstanie w lipcu przy udziale jednego z najlepszych obecnie producentów w Polsce. "Impressions in Red" zostanie wydana 4 września przez Regain Records i wsparta szeroką kampanią promocyjną. VADER ruszy na europejską trasę koncertową 17 września i zagra ponad 90 koncertów. Odwiedzi wszystkie kraje europejskie, Wielką Brytanię, Skandynawię, kraje Bałtyckie oraz Bałkany. W 2007 roku zespół zagra kolejną trasę w USA, zawita do Japonii, Azji i Indonezji, Australii, Ameryki Południowej oraz do Rosji i krajów Europy Wschodniej. Więcej szczegółów o planach zespołu na stronach VADER i Massive Music
 
 28.03.2006  
 
Blitzkrieg 4: update trasy
Rozkład jazdy trasy Blitzkrieg 4 został uaktualniony. Szczegóły w sekcji koncertów.
 
 27.03.2006  
 
Nowe recenzje
Kolejna porcja recenzji ostatniego wydawnictwa VADER, czyli MCD "The Art Of War". Linki poniżej:

http://basementbar.com
http://heavymetal.about.com
http://horrorwoodbabbleon.com
http://www.absolutmetal.com
http://www.angelfire.com
http://www.blackangelpromotions.com
http://www.cdreviews.com
http://www.chroniclesofchaos.com
http://www.daredevil.de
http://www.decibelmagazine.com
http://www.doomsdaymusic.com
http://www.grimmag.com
http://www.harm.us
http://www.hellridemusic.com
http://www.live4metal.com
http://www.maelstrom.nu
http://www.maximummetal.com
http://www.metalcoven.com
http://www.metal-observer.com
http://www.metalreview.com
http://www.metalreview.com
http://www.metalreviews.com
http://www.metalwhore.com
http://www.peacedogman.com
http://www.pitriff.com
http://www.pivotalrage.com
http://www.rebelx.org
http://www.roadrun.com
http://www.seaoftranquility.org
http://www.smnnews.com
http://www.smother.net
http://www.stylusmagazine.com
http://www.tartareandesire.com
http://www.thegauntlet.com
http://www.thegreatnothing.com
http://www.transformonline.com
http://www.treehouseofdeath.com
 
 27.03.2006  
 
Forum poświęcone VADER
Pod adresem www.anamnesis.fora.pl ruszyło forum fanów VADER. Zapraszamy do dyskusji.
 
 22.03.2006  
 
Pierwszy update europejskiej trasy
Inactive MessiahMamy już potwierdzone większość koncertów na europejskiej części trasy Blitzkrieg 4. Wciąż pracujemy z naszymi promotorami nad koncertami we Francji, Włoszech i UK. W tym roku zaprosimy także na trasę mniej znane zespoły, które będą otwierać nasze koncerty. Będzie ich kilka, póki co mamy potwierdzony niemiecki SARDONIC (28.09 do 8.10), oraz grecki INACTIVE MESSIAH (26.10 - 10.11, na zdjęciu). Wszystkie miejsca i daty można znaleźć w sekcji koncertów .
 
 20.03.2006  
 
NIGHTRAGE & BLOODTHORN w Skandynawii!
NightrageNIGHTRAGE i BLOODTHORN zostały potwierdzone jako supporty VADER podczas skandynawskiej części (Dania, Norwegia, Szwecja i Finlandia) Blitzkrieg 4 Tour. Ta część trasy rusza 11-go listopada i potrwa do 25-go listopada. Daty i miejsca zostaną ogłoszone wkrótce

NIGHTRAGE to grecko- szwedzki zespół grający melodyjny death metal. Jak dotąd zespół wydał za sprawą Century Media dwa albumy i zarówno "Sweet Vengeance" jak i "Descent Into Chaos" spotkały się z uznaniem krytyki i fanów. Norweski black death metalowy kwartet BLOODTHORN wkrótce wypuści na świat swój czwarty, zabójczy krążek "Genocide" za pośrednictwem Morningstar Records.
 
 06.03.2006  
 
VADER potwierdzony na niemieckim Rock Harz Open Air!
VADER potwierdził swój udział na Rock Harz Open Air festival, imprezie która odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Osterode-Dorste, Dolnej Saksonii, Niemcy. Więcej szczegółów pod adresem openair.rockharz.de.
 
 03.03.2006  
 
SEVERE TORTURE na Blitzkrieg 4!
Holenderski, death metalowy SEVERE TORTURE został potwierdzony jako kolejny zespół który weźmie udział w europejskiej części Blitzkrieg 4 Tour 2006. To zespół, który stopniowo zdobywał markę jednego z czołowych przedstawicieli odradzającej się sceny death metalowej. Dzięki niezwykłej brutalności i znakomitej technice SEVERE TORTURE cieszy się szacunkiem fanów na całym świecie. Ich nowy album zatytułowany "Fall Of The Despised" jest już dostępny za sprawą Earache Records.
 
 02.03.2006  
 
Polski Blitzkrieg 4 - zespoły i daty!
W tym roku na polskiej części trasy Blitzkrieg 4 zobaczymy wyłącznie polskie zespoły. Mimo wielu ofert zagranicznych zdecydowaliśmy się wypromować nasze krajowe zespoły, by tradycji stało się zadość. Na kolejnej edycji Blitzkrieg 5 ponownie zobaczymy zespoły zagraniczne i tak na przemian...
W tym roku gośćmi VADER będą TRAUMA - świeżo podpisany kontrakt z Unique Leader, death metalowy AZARATH i powracająca z dwumiesięcznych wojaży europejskich VESANIA! Trzy wiodące zespoły z naszego kraju, które będą promować swoje najnowsze albumy mające ukazać się tuż przed trasą! Zmienił się również rozkład jazdy, uaktualniona wersja poniżej...

17.09. POL Warszawa @ Proxima
18.09. POL Lublin @ Graffiti
19.09. POL Rzeszów @ Akademia
20.09. POL Kraków @ Rotunda
21.09. POL Katowice @ Mega Club
22.09. POL Opole @ MOK
23.09. POL Wrocław/ Madness
24.09. POL Łódź @ Dekompresja
25.09. POL Szczecin @ Słowianin
26.09. POL Gdańsk @ Parlament
27.09. POL Toruń @ Od Nowa
 
 01.03.2006  
 
ILLDISPOSED na Blitzkrieg 4 Tour 2006!
Duński death core'owy potwór ILLDISPOSED pojawi się jako co-headliner europejskiej i brytyjskiej części trasy Blitzkrieg 4 Tour 2006 ruszającej pod koniec września. Od początku lat 90-tych zespół uznawany jest za czołówkę nordyckiej sceny death metalowej. Jak dotąd wydał 8 albumów. Ich nowe dzieło zatytułowane "Burn Me Wicked" ukaże się w Europie na przełomie kwietnia i maja sumptem Roadrunner Records. Szczegóły wkrótce.
 
 23.02.2006  
 
Blitzkrieg 4 - polskie daty!
Wiadomo już gdzie i kiedy pojawi się VADER w ramach polskiej części "Blitzkrieg 4"! Nie wiadomo natomiast jakie zespoły będą towarzyszyć VADER, gdyż nadal trwają rozmowy i końcowe ustalenia. Tegoroczny "Blitzkrieg 4" będzie podzielony na 5 części, VADER zagra w sumie ponad 90 koncertów w Europie. Pierwszą częścią jest 12-koncertowa trasa w naszym kraju. Oto potwierdzony rozkład jazdy polskiej części trasy:

17.09.06 POL Warszawa/ Proxima
18.09.06 POL Lublin/ Graffiti
19.09.06 POL Rzeszów/ Akademia
20.09.06 POL Kraków/ Rotunda
21.09.06 POL Katowice/ Mega Club
22.09.06 POL Opole/ MOK
23.09.06 POL Wrocław/ Madness
24.09.06 POL Łódź/ Dekompresja
25.09.06 POL Poznań/ tba
26.09.06 POL Szczecin/ Słowianin
27.09.06 POL Gdańsk/ Parlament
28.09.06 POL Toruń/ Od Nowa
 
 13.02.2006  
 
Sekcja video odświeżona!
Nasza sekcja video została odświeżona kilkoma nowymi klipami. Sprawdźcie je!
 
 13.02.2006  
 
Dyskografia uaktualniona!
Dwa oficjalne wydawnictwa DVD : "More Vision & Voice" (2002) and "Night Of The Apocalypse" (2005) zostały dodane do dyskografii zespołu.
 
 09.02.2006  
 
Blitzkrieg 4 Tour 2006!
W połowie września VADER rozpocznie kolejną edycję trasy Blitzkrieg 4 promując swój nowy, jeszcze niezatytułowany studyjny album (planowana premiera 4 września sumptem Regain Records). Tym razem będzie to prawdziwy "monster tour" złożony z około 90 koncertów! Trasa zostanie podzielona na pięć części: Polska (1), Europa + Wielka Brytania (2), Skandynawia + Kraje Bałtyckie (3), Bałkany + Grecja + Turcja (4) oraz Rosja + Ukraina + Białoruś (5). Obecnie trwają prace nad rozkładem jazdy trasy, listą gości specjalnych i supportów. Wkrótce więcej szczegółów.
 
 06.02.2006  
 
Praca dla akustyków!
Jeśli jesteś akustykiem, nagłaśniasz zespoły metalowe znane i mniej znane od wielu lat, wiesz, że robisz to dobrze, znasz język angielski i jesteś dyspozycyjny - mamy dla ciebie ofertę pracy. Szukamy akustyków na organizowane przez nas trasy krajowe, europejskie i amerykańskie. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt na email: info@massive-music.pl lub tel: 0-54 2837090. Prosimy nadsyłać tylko poważne oferty.
 
 06.02.2006  
 
Metal Crusaders Tour 2006: ostateczny rozkład jazdy!
Potwierdzony został ostateczny rozkład jazdy zbliżającej się trasy Metal Crusaders Tour, poniżej szczegóły:

METAL CRUSADERS TOUR 2006

VADER, KATAKLYSM, DESTRUCTION, SPEED KILL HATE, GRAVEWORM, THE ABSENCE

May 26 - Montreal, QC @ Le Medley *
May 27 - Toronto,ON @ The Reverb
May 28 - Boston, MA @ The Middle East
May 29 - New York City,NY @ The Knitting Factory
May 30 - Springfield,VA @ Jaxx
May 31 - Vernon, NY @ Nothing Fancy Cafe
Jun. 01 - Cleveland, OH @ The Agora Ballroom
Jun. 02 - Detroit,MI @ TNT
Jun. 03 - Chicago,IL @ Logan Square Auditorium
Jun. 04 - St-Paul,MN @ Station 4
Jun. 05 - Madison, WS @ Big E's Beach club
Jun. 06 - Cincinatti,OH @ Bogarts
Jun. 07 - Fayetteville,NC @ Jesters Pub
Jun. 09 - Spartenburg,SC @ Ground Zero
Jun. 10 - St-Petersburg,FL @ State Theater
Jun. 11 - Ft- Lauderdale,FL @ Culture Room
Jun. 12 - Tallahassee,FL @ Beta Bar
Jun. 14 - Houston, TX @ The Ballroom/Wharehouse live
Jun. 15 - Corpus Christi,TX @ The Ballroom
Jun. 16 - San Antonio,TX @ The White Rabbit
Jun. 17 - Arlington, TX @ The Phoenix Music Complex
Jun. 18 - Fayetteville,AR @ The Dart Room
Jun. 19- Oklahoma City, Ok @ The Conservatory**
Jun. 20 - Denver, CO @ Lliff Park Saloon
Jun. 22 - Tempe,AZ @ Clubhouse
Jun 23 - Corona,CA @ Showcase Theater
Jun. 24 - W. Hollywood,CA @ Knitting Factory
Jun. 25 - San Francisco,CA @ The Pound
Jun. 26 - Boise,ID @ Imparts
Jun. 27 - Spokane,WA @ Fat Tuesdays Concert Hall
Jun. 28 - Portland, OR @ Rock'n' Roll Pizza
Jun. 29 - Seattle,WA @ Studio Seven

* KATAKLYSM jako headliner
** tylko VADER / KATAKLYSM
 
 27.01.2006  
 
VADER zakazany w Malezji
VADER jest na liście 228 zespołów metalowych zakazanych w islamskiej Malezji. Przewodniczący Narodowej Fatwy wystosował religijny dekret przeciwko tzw. "kultowi black metalu" którego członkowie piętnują nauki Koranu, piją alkohol i preferują seksualną rozwiązłość. Shukor Husin powiedział, że praktyki te są w sprzeczności z nauką Islamu i mogą oddalać ludzi od religii. Stwierdził jednak, że słuchanie heavy metalowych piosenek nie było przestępstwem, choć jest złem.
 
 27.01.2006  
 
VADER & Murder Island!
Dokładnie 27 lutego sumptem Regain Records/Regain Entertainment ukaże się soundtrack do filmu "Murder Island". Obraz opowiada o o grupie młodych ludzi którzy postanawiają wyjechać latem na biwak. Przemierzają kraj aż w końcu trafiają na miejsce w którym za drobną opłatą wynajmują kajaki. Grupa wiosłuje przez dłuższy czas aż w końcu trafia na idealną do rozbicia obozowiska wyspę. Tam ich czas zajmuje seks, narkotyki i alkohol. Następnego ranka zauważają zniknięcie jednego członka grupy. Podczas jego poszukiwania rozdzielają się, konsekwencje tego są przerażające...

Lista utworów jakie znajdą się na soundtracku "Murder Island":

01. BRIAN & COLIN - Murder Island Theme
02. NI KILLAR (Interlude)
03. SAMAEL - Inch'allah (Karaoke)
04. BRIAN & COLIN - Du Behöver Inte Lyssna Men Du Maste Höra
05. DISMEMBER - Suicidal Revelations
06. ANKOMSTEN (Interlude)
07. SATARIEL - Scattering the Timeweb
08. DEFLESHED - Reclaim the Beat
09. BRIAN & COLIN - Sleep Tight Fred
10. MARDUK - Holy Blood, Holy Grail
11. BEHEMOTH - Conquer All
12. BRIAN & COLIN - Minimal
13. VADER - Die!!! (Gin Psie)
14. TRENDKILL - Judge Me Now
15. DEFLESHED - Aggroculture
16. BRIAN & COLIN - Drone
17. VADER - Banners on the Wind
18. DARK FUNERAL - Angel Flesh Impaled
19. SÖKPATRULL (Interlude)
20. DARK FUNERAL - Attera Totus Sanctus
21. ERIK LUNDIN - Ensam Far Man Ga (bonus track)
22. BRIAN & COLIN - Kanot Theme (bonus track)
 
 26.01.2006  
 
DESTRUCTION zastąpi NUCLEAR ASSAULT na Metal Crusade!
Z powodu problemów rodzinnych jednego z członków NUCLEAR ASSAULT zespół zmuszony był odwołać swój udział na Metal Crusaders Tour, zastąpi ich legenda niemieckiego thrashu czyli DESTRUCTION! Tu znajdziecie dokładny rozkład jazdy trasy.
 
 23.01.2006  
 
Metal Crusade Tour 2006: uaktualnienie!
Thunderbooking Agency potwierdziła kolejne daty trasy "Metal Crusade Tour 2006". Poniżej lista potwierdzonych już koncertów.

26.05 Montreal, QC @ Le Medley
27.05 Bedford, NH @ Marks Place
28.05 Boston, MA @ The Middle East
29.05 New York City,NY @ The Knitting Factory
30.05 Springfield,VA @ Jaxx
31.05 Vernon, NY @ Nothing Fancy Cafe
01.06 Cleveland, OH @ The Agora Ballroom
02.06 Detroit,MI @ (TBA)
03.06 Chicago,IL @ Logan Square Auditorium
04.06 St-Paul,MN @ Station 4
05.06 Madison,WS @ Big E's beach house
06.06 Cincinatti,OH @ Bogarts (tba)
07.06 Fayetteville,NC @ Jesters Pub
08.06 Jacksonville,FL @ Thee Imperial (tba)
09.06 Orlando,Fl (tba)
10.06 St-Petersburg,FL @ State Theater
11.06 Ft- Lauderdale,FL @ Culture Room
12.06 Tallahassee,FL @ Beta Bar
13.06 Day off
14.06 Houston, TX @ The Ballroom/Wharehouse live
15.06 Corpus Christi,TX @ The Ballroom
16.06 San Antonio,TX @ The White Rabbit
17.06 Arlington, TX @ The Phoenix Music Complex
18.06 Fayetteville,AR @ The Dart Room
19.06 Oklahoma city ,OK @ The Concervatory (Vader & Kataklysm only)
20.06 Denver, CO @ Lliff Park Saloon
21.06 Day off
22.06 Tempe,AZ @ Clubhouse
23.06 Corona,CA @ Showcase Theater
24.06 W. Hollywood,CA @ Knitting Factory
25.06 San Francisco,CA @ The Pound
26.06 Boise,ID / tba (confirmed waiting for club)
27.06 Spokane,WA @ Fat Tuesdays Concert Hall
28.06 Portland, OR @ Rock'n' Roll Pizza
29.06 Seattle,WA @ Studio Seven

Więcej terminów już wkrótce!
 
 12.01.2006  
 
Kolejne koncerty potwierdzone!
Kolejne bitwy zbliżającego się "Metal Crusade Tour 2006" zostały oficjalnie potwierdzone:

26.05 Montreal, QC @ Le Medley
27.05 Bedford, NH @ Marks Place
28.05 Boston, MA @ The Middle East
29.05 New York City,NY @ The Knitting Factory
30.05 Springfield,VA @ Jaxx
31.05 Vernon, NY @ Nothing Fancy Cafe
01.06 Cleveland, OH @ The Agora Ballroom
02.06 Chicago,IL @ Logan Square Auditorium
04.06 St-Paul,MN @ Station 4 (Minneapolis Metalfest)
07.06 Fayetteville,NC @ Jesters Pub
10.06 St-Petersburg,FL @ State Theater
11.06 Ft- Lauderdale,FL @ Culture Room
12.06 Tallahassee,FL @ Beta Bar
14.06 Houston, TX @ The Ballroom/Wharehouse live
15.06 Corpus Christi,TX @ The Ballroom
16.06 San Antonio,TX @ The White Rabbit
17.06 Arlington, TX @ The Phoenix Music Complex
18.06 Fayetteville,AR @ The Dart Room
20.06 Denver, CO @ Lliff Park Saloon
22.06 Tempe,AZ @ Clubhouse
23.06 Corona,CA @ Showcase Theater
24.06 W. Hollywood,CA @ Knitting Factory
25.06 San Francisco,CA @ The Pound
27.06 Spokane,WA @ Fat Tuesdays Concert Hall
28.06 Portland, OR @ Rock'n' Roll Pizza
29.06 Seattle,WA @ Studio Seven

Więcej terminów już wkrótce!
 
 06.01.2006  
 
Metal Crusaders Tour 2006!
Thunderbooking Agency potwierdziła pierwszych 9 koncertów w ramach zbliżającej się trasy "Metal Crusaders Tour 2006" na której VADER (promujący cały czas nowy MCD "The Art Of War") zagra w USA w towarzystwie KATAKLYSM, NUCLEAR ASSAULT, SPEED KILL HATE, GRAVEWORM i THE ABSCENE. Lista potwierdzonych koncertów poniżej:

26.05 Montreal, QC @ Le Medley
27.05 Bedford, NH @ Marks Place
28.05 Boston, MA @ The Middle East
31.05 Vernon, NY @ Nothing Fancy Cafe
01.06 Cleveland, OH @ The Agora Ballroom
14.06 Houston, TX @ The Ballroom/Wharehouse live
17.06 Arlington, TX @ The Phoenix Music Complex
20.06 Denver, CO @ Aztlan Theater
28.06 Portland, OR @ Rock'n' Roll P.

Więcej szczegółów na temat trasy już wkrótce.
 
 05.01.2006  
 
Wywiad z Peterem
Nowy wywiad z Peterem możecie znaleźć pod tym adresem. Zapraszamy do lektury.
 
 02.12.2005  
 
VADER na "Metal Crusaders Tour 2006"!
W maju i czerwcu 2006 odbędzie się kolejna edycja "Metal Crusaders Tour" sponsorowana przez dwa największe metalowe magazyny "Metal Maniacs"(USA), BW&BK(Canada) oraz firmę Ibanez. Będzie to kolejna trasa VADER w roli headlinera. W trasie wezmą ponadto udział: KATAKLYSM, NUCLEAR ASSAULT, SPEED KILL HATE (zespół muzyków OVERKILL), THE ABSENCE. W części kanadyjskiej VADER zamieni się z KATAKLYSM miejscem headlinera. Trasę organizuje agencja Thunderdome Bookings . Będzie to trasa promująca m.in. najnowszy MCD "The Art Of War", który ukaże się w USA dopiero pod koniec stycznia 2006.
 
 30.11.2005  
 
Data premiery "The Art Of War" w USA ujawniona!
Data premiery nowego mini albumu VADER zatytułowanego "The Art Of War" w Stanach Zjednoczonych została ostatecznie ustalona na 24 stycznia 2006 roku. Przypominamy, że wydawnictwo zawierające sześć nowych utworów (Para Bellum!!!, This Is The War, Lead Us!!!, Banners On The Wind, What Colour Is Your Blood?, Death In Silence) zostało nagrane w białostockim Hertz Studio z braćmi Wiesławskimi za sterem. MCD zawiera również nowy teledysk (stworzony przez Arka Jurcana w systemie 3D, znanym głównie z gier komputerowych) do utworu "This Is The War". W USA "The Art Of War" zostanie wydany przez Candlelight Records.
 
 28.11.2005  
 
Tribute to Doc(1970-2005) już 11 grudnia!
Przypominamy o zbliżającym się specjalnym koncercie w hołdzie zmarłego Krzysztofa "Doc" Raczkowskiego.

Koncert odbędzie się 11 grudnia 2005, o godz. 17:00. Zaczniemy wpuszczać od godz. 16:00. Na scenie warszawskiej "Proximy" (ul. Żwirki i Wigury 99A) wystąpią: Vader, Ceti, Hate, Dead Infection, Lost Soul, Corruption, Azarath, Chainsaw, Virgin Snatch. Wejście na koncert kosztuje 20zł. Nie ma wejściówek w przedsprzedaży. Każda osoba, która wejdzie na koncert dostanie pamiątkowy "bilet-cegiełkę".

Uwaga: Koncert jest w całości charytatywny, cały przychód zostanie przekazany rodzinie zmarłego! Wszystkie zespoły nie tylko grają za darmo, ale także przyjeżdżają na własny koszt. Organizatorzy koncertu nie pobierają za swoją pracę wynagrodzenia, za darmo udostępniają sprzęt. Klub "Proxima" oddaje nam salę z obsługą również za darmo! Wszystkim serdecznie dziękujemy. Oddajmy hołd naszemu przyjacielowi i wielkiemu muzykowi…

Informacje: www.vader.pl , www.empire-records.com.pl

Program koncertu:

17:00-17:20 VIRGIN SNATCH
17:20-17:35 linecheck
17:35-17:55 CHAINSAW
17:55-18:10 linecheck
18:10-18:30 AZARATH
18:30-18:45 linecheck
18:45-19:15 CORRUPTION
19:15-19:30 linecheck
19:30-20:00 LOST SOUL
20:00-20:15 linecheck
20:15-20:45 DEAD INFECTION
20:45-21:00 linecheck
21:00-21:30 HATE
21:30-21:45 linecheck
21:45-22:15 CETI
22:15-22:30 linecheck
22:30-23:00 VADER
 
 18.11.2005  
 
Ściągnij nowy utwór!
Ściągnij nowy utwór zatytułowany This Is The War, pochodzący z najnowszego wydawnictwa VADER "The Art Of War". Płyta dostępna jest już w sprzedaży za sprawą Regain Records a w naszym kraju Mystic Productions.
 
 14.11.2005  
 
Uaktualniona dyskografia
W związku z premierą nowego MCD VADER "The Art Of War" uaktualniona została sekcja dyskografii. Możecie znaleźć tam szczegóły dotyczące nowego albumu, teksty etc.
 
 14.11.2005  
 
Ukazał się właśnie nowy MCD VADER "The Art Of War"! Materiał jaki się na nim znalazł został zarejestrowany w Hertz Studio a za jego produkcję odpowiedzialni są Sławek i Wojtek Wiesławscy. Wydawnictwo zawiera następujące utwory:

1. Para Bellum
2. This Is The War
3. Lead Us !!!
4. Banners On The Wind
5. What Colour Is Your Blood?
6. Death In Silence
7. This Is The War (video)

W naszym kraju "The Art Of War" dostępny jest za sprawą Mystic Productions.
 
 08.11.2005  
 
Zdjęcia z Montrealu!
Kilka dni temu VADER udanie rozpoczął kolejną trasę po Ameryce Północnej. Pierwsze relacje napływają do nas z Montrealu gdzie zdaniem Rev Aaron'a zespół rządził! Koniecznie sprawdźcie jego galerię zdjęć!
 
 01.11.2005  
 
Nowe zdjęcia koncertowe!
Twiligheart z Sheol Magazine wysłał nam kilka niezłych ujęć z koncertu w Monachium. Możecie je znaleźć w naszej galerii. Zdjęcia z bitew o Svartsinn i Paryż dostępne są online w galeriach Lucile Kere i Jana Rogera.
 
 19.10.2005  
 
Zdjęcia z Graz!
Świetne ujęcia z koncertu w austriackim Graz znajdziecie w galerii zdjęć. Mega podziękowania dla Eviny!
 
 17.10.2005  
 
Zdjęć z Wojny Błyskawicznej ciąg dalszy...
W naszej galerii prezentujemy kolejną porcję zdjęć z Wojny Błyskawicznej. Tym razem możecie zobaczyć prace Kariny z koncertu w Katowicach oraz zdjęcia z Lyonu autorstwa Carcharotha. Ponadto, zapraszamy na stronę www.chayron.com gdzie wchodząc do działu musikfoto- metal znajdziecie kilkanaście znakomitych zdjęć ze Szwecji. Ich autorem jest Soile Siirtola. Wszystkim dziękujemy!
 
 14.10.2005  
 
Kolejne zdjęcia z Blitzkrieg 3
Pokaźna seria nowych zdjęć z koncertów w Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach i Warszawie w ramach polskiej części Blitzkrieg 3 pojawiła się w galerii zdjęć. Wielkie podziękowania dla Kariny, Jarka Piekarza, Radka Grabińskiego i Przemka Borsuka za kawał znakomitej roboty!

Ponadto, zapraszamy na strony Docker i Emillio gdzie znajdziecie ujęcia z koncertów w Genewie i Gent.
 
    
 
Massive Music zaprasza na
Koncert w hołdzie zmarłego Krzysztofa "Doc" Raczkowskiego

Tribute to Doc
(1970-2005)


Wystąpią:
Vader, Ceti, Hate, Dead Infection,
Lost Soul, Corruption, Azarath,
Chainsaw, Virgin Snatch11 grudnia 2005 - Niedziela - godz. 17:00
Warszawa - Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A

Wejście na koncert kosztuje 20zł.


Uwaga:
Koncert charytatywny, cały przychód zostanie przekazany rodzinie zmarłego!
Oddajmy hołd naszemu przyjacielowi i wielkiemu muzykowi...


Informacje:
www.vader.pl
www.empire-records.com.pl

 
 10.10.2005  
 
Tribute to Doc- koncert w Warszawie

Tribute to Doc (1970-2005)
Miejsce: Warszawa, Proxima
Czas: grudzień
Koncert charytatywny

Witam,

W grudniu, w warszawskim klubie "Proxima" chcielibyśmy zorganizować koncert poświęcony zmarłemu Krzysztofowi "Doc" Raczkowskiemu. Koncert odbędzie się za zgodą rodziny zmarłego, a cały dochód zostanie przekazany Oli i synkowi Doca - Maurycemu. Koncert odbyłby się w grudniu i byłby w pełni charytatywny. Gospodarzem koncertu będzie zespół VADER.

Zespoły nie otrzymają honorariów, ani zwrotów kosztów podróży. Staramy się o wynajęcie klubu za darmo, lub za symboliczna sumę. My jako organizatorzy oraz VADER również nie otrzymujemy z tego tytułu wynagrodzenia. Liczymy na waszą pomoc i uczestnictwo. Liczymy na zebranie jak największej sumy dla rodziny Doca!

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tym koncercie proszę o kontakt. Przekaz informację swoim znajomym zespołom, firmom.

Pozdrawiam


Mariusz Kmiołek
 
 06.10.2005  
 
Nowe zdjęcia z Blitzkrieg 3
Dużą kolekcję zdjęć z festiwalu w holenderskim Haarlem możecie znaleźć pod tym adresem. Jeśli chcecie więcej, odwiedźcie koniecznie www.tartareandesire.com gdzie znajdziecie ponad 70 zdjęć z bitwy o szwedzki Sztokholm!
 
 03.10.2005  
 
Zdjęcia i relacja z Darmstadt
Zdjęcia i recenzję koncertu w niemieckim Darmstadt znajdziecie pod tym adresem. Zapraszamy!
 
 30.09.2005  
 
Amerykański Blitzkrieg 3 tuż tuż...
Już 31 października rozpocznie się północnoamerykańska część trasy koncertowej "Blitzkrieg 3". VADER zagra 29 koncertów w USA i Kanadzie w towarzystwie DECAPITATED i DEW-SCENTED. Organizatorem trasy jest First Row Talent i Massive Music. Fani zza Oceanu po raz pierwszy będą mogli usłyszeć 2 premierowe utwory z nadchodzącej nowej płyty "The Art Of War". Zgodnie ze zwyczajem tegorocznego "Blitzkrieg 3", utwory "This Is The War" i "Lead Us!" będą otwierać każdy koncert. VADER być może zostanie dłużej na amerykańskim kontynencie grając dodatkowe koncerty w Meksyku. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Blitzkrieg 3- North American Tournee 2005

31.10 Royun-Noranda, QUE
01.11 Chicoutimi, QUE
02.11 Rimouski, QUE
03.11 Quebec City, QUE
04.11 Montreal, QUE
05.11 Poughkeepsie, NY
06.11 West Springfield, VA
07.11 New York City, NY
08.11 Cleveland, OH
09.11 Chicago, ILL
10.11 Minneapolis, MN
11.11 Winnipeg, MAN
12.11 Regina, SK
13.11 Saskatoon , SK
14.11 Edmonton, AL
15.11 Calgary, AL
16.11 Vancouver, BC
17.11 Seattle, WA
18.11 Portland, OR
19.11 San Francisco, CA
20.11 West Hollywood, CA
21.11 Santa Ana, CA
22.11 Tempe, AZ
24.11 Corpus Christi, TX
25.11 San Antonio, TX
26.11 Houston, TX
27.11 Oklahoma City, OK
28.11 St Louis, MO
29.11 Cincinnati, OH
30.11 Utica, NY
 
 28.09.2005  
 
Zdjęcia z Haarlem
Kilka nowych zdjęć z holenderskiego Haarlem zostało dodanych do naszej galerii. Zapraszamy!
 
 27.09.2005  
 
Zdjęcia z Geteborga
Kilka ujęć z koncertu VADER w Geteborgu znajdziecie pod tym linkiem. Więcej zdjęć z trasy Blitzkrieg 3 już wkrótce na naszej stronie!
 
 19.09.2005  
 
Zdjęcia z koncertu w Salzgitter!
Kilkanaście ciekawych ujęć z koncertu w Salzgitter znajdziecie pod tym adresem. Podziękowania dla Artura!
 
 19.09.2005  
 
Polski Blitzkrieg za nami!
Kto był ten widział i słyszał! Ostatnie dwa koncerty w Gdańsku i Szczecinie zabiły. Frekwencja na obydwu sztukach powyżej oczekiwań. Cały Blitzkrieg na terytorium Polski okazał sie nie tylko frekwencyjnym rekordem, ale również najlepszym pod względem artystycznym. Od pierwszego do ostatniego zespołu totalna miazga na scenie, wysoki poziom, profesjonalizm. Fani nie byli gorsi, każdemu zespołowi zgotowano znakomite przyjęcie. Prawdziwą sensacją okazała się ANOREXIA NERVOSA, która potrafiła przekonać do siebie nawet największych malkontentów. Bardzo solidny "otwieracz" LOST SOUL na dzień dobry miażdżył swoim setem. ROTTING CHRIST owacyjnie przyjmowani na każdym koncercie. Po nich gospodarz trasy - VADER! Maszyna do zabijania, jeszcze mocniejszy niż kiedykolwiek. A to dopiero 11 koncertów. Przed nimi kolejnych 36 dni inwazji! W imieniu gości trasy oraz gospodarza chcielibyśmy podziękować fanom, którzy przybyli na koncerty! Byliście naprawdę szaleni. Uwierzcie, że nasi goście z zagranicy byli w szoku widząc tak oddaną publiczność! Do następnego Blitzkrieg 4! Tym razem nieco później...
 
 19.09.2005  
 
ROTTING CHRIST zagra w Zielonej Górze!
Decyzja o zagraniu dodatkowego koncertu w Polsce przez ROTTING CHRIST zapadła po polskiej części trasy. Sakis i jego kompania nie mieli najmniejszych wątpliwości, że powinni wspólnie z VADER i LOST SOUL zakończyć tegoroczny Blitzkrieg! Zapraszamy zatem wszystkich tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć żadnego z odbytych koncertów w ramach polskiego Blitzkrieg do Zielonej Góry. Gramy tam 23 października w klubie "4 Róże dla Lucienne"! Bilety w cenie 30zł (przedsprzedaż) i 35zł (w dniu koncertu).
 
 14.09.2005  
 
Blitzkrieg 3: Opole, Łódź, Toruń, Białystok
Nie ma litości! Kolejne cztery bitwy w ramach Blitzkrieg 3 za nami i choć walczymy już drugi tydzień, z koncertu na koncert jest coraz lepiej. Frekwencja niezmiennie dopisuje, występy są bardzo udane, dlatego w doskonałych nastrojach i pełnym gazie gnamy do przodu, nie bacząc na rany zadane nam w boju przez wysokooktanową artylerię wroga. Jak wynika z grafika, dziś niszczymy Gdańsk, natomiast jutro szykujemy zmasowany szturm na Szczecin. To ostatnie okazje ku temu, by obejrzeć pełny skład Blitzkrieg na naszych ziemiach. Po tych koncertach kampania wojenna wkracza w swój drugi etap, obejmujący swym zasięgiem inne kraje europejskie.

Jeśli uwieczniliście koncerty w ramach Blitzkrieg 3 i chcecie podzielić się z nami swoimi zdjęciami, prosimy o nadsyłanie ich na adres darek@vader.pl. Najbardziej udane prace pojawią się już niebawem na naszych stronach!
 
 10.09.2005  
 
Blitzkrieg 3: Rzeszów, Kraków, Katowice
Kolejne wieści jakie napływają do nas z frontu Wojny Błyskawicznej są zdecydowanie pomyślne! Za nami kolejne trzy koncerty i kolejne rekordy frekwencyjne. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z podawania liczb, na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale póki co, popularność jaką cieszy się trasa przechodzi nasze najśmielsze wyobrażenia i oczekiwania. Nawet nasi zachodni goście są ogromnie zaskoczeni Waszym rewelacyjnym przyjęciem, co najlepiej świadczy o sukcesie Blitzkrieg 3. Zwycięskie sztandary powiewają już nad Rzeszowem, Krakowem i Katowicami, gdzie kluby wypełniliście po brzegi a koncerty przypominały prawdziwe pola bitew. Dziękujemy wszystkim tym, którzy stawili się na wezwanie i tak fenomenalnie dopingowali siły sprzymierzone. Liczymy na to, że kolejne koncerty również przejdą do historii jako w pełni udane!

Dziś walczymy w Opolu, jutro czeka nas bitwa o Łódź. Bądźcie tam!
 
 07.09.2005  
 
Blitzkrieg 3: Warszawa, Lublin
Trasa Blitzkrieg 3 ruszyła pełną parą! Za nami dwa pierwsze koncerty i możemy chyba śmiało powiedzieć, że nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego otwarcia. Na warszawskim koncercie rozpoczynającym działania wojenne pojawiło się 850 maniaków, co jest wynikiem nie wymagającym dodatkowego komentarza. Według opinii muzyków, dawno nie dane im było grać dla tak żywiołowo reagującej publiczności! W Lublinie przywitało nas 420 głodnych mordu, więc koncert był nie mniej udany. A co w programie trasy? Wszystko zgodnie z planem. Na początek piekło w wydaniu LOST SOUL i potwierdzenie zarówno ich znakomitej kondycji, jak i coraz większego doświadczenia scenicznego. Po nich francuska ANOREXIA NERVOSA, przyjmowana szczególnie dobrze przez fanów symfo-black metalu. Dalej ROTTING CHRIST i żadnych niedomówień, Sakis & Co. wciąż są w znakomitej formie i pokazują, że mimo wielu lat spędzonych na scenie nie brak im bluźnierczej mocy i opętania. No i oczywiście VADER- kto był ten widział, na ile stać załogę Petera a fenomenalne przyjęcie jakie im zgotowaliście wystarczy za pełny materiał dowodowy. A to dopiero początek!

Dziś Blitzkrieg 3 zawita do Rzeszowa, jutro natomiast pojawimy się w Krakowie. Do zobaczenia na koncertach!
 
 06.09.2005  
 
Nowe zdjęcia
Kilka ciekawych ujęć z koncertu VADERw Reichenbach znajdziecie pod tym adresem. Podziękowania dla Mario i HUMAN SUFFERING.
 
 04.09.2005  
 
Blitzkrieg 3 startuje już jutro!!!
VaderJuż jutro, w poniedziałek 5 września startuje europejska trasa "Blitzkrieg 3"! Tym razem, oprócz koncertów polskich, trasa obejmuje również koncerty zagraniczne. W sumie 49 sztuk! Na trasie, której gospodarzem jest VADER zagrają ponadto ROTTING CHRIST, ANOREXIA NERVOSA, LOST SOUL. Koncerty w Polsce rozpoczynają się o godz. 18:30 (Rzeszów godz. 19:00). Kończymy punktualnie o godz. 23:00!!! Wpuszczamy do klubów godzinę wcześniej. Nadal można kupić bilety w lokalnych sklepach muzycznych oraz klubach, w którym odbędą się koncerty. Od 5.09 nie prowadzimy sprzedaży biletów drogą telefoniczną i internetową!!! Brak potwierdzenia na e-mail z zamówieniem oznacza, że zamówienie nie zostało przyjęte. Do klubów można wnosić aparaty fotograficzne, nie można wnosić kamer!!! Ponadto obowiązuje zakaz wnoszenia narzędzi ostrych, gazów, napojów... To wszystko dla Waszego bezpieczeństwa. Na trasie w sprzedaży jak zwykle, nowe wzory koszulek i bluz, płyty, magazyny Thrash'em All itd. Poniżej program całej trasy! Do zobaczenia na koncertach! Stay VADERized!!!!!

05.05.05 POL Warszawa/ Proxima
06.09.05 POL Lublin/ Graffiti
07.09.05 POL Rzeszów/ Akademia
08.09.05 POL Kraków/ Extreme
09.09.05 POL Katowice/ Mega Club
10.09.05 POL Opole/ MOK
11.09.05 POL Łódź/ Dekompresja
12.09.05 POL Toruń/ Od Nowa
13.09.05 POL Białystok/ Gwint
14.09.05 POL Gdańsk/ Parlament
15.09.05 POL Szczecin/ Słowianin
16.09.05 GER Salzgitter/ Forellenhof
17.09.05 GER Osnabruck/ Eventcenter B51
18.09.05 GER Hamburg/ Headbangers
19.09.05 SWE Gotheborg/ Henriksberg
20.09.05 NOR Oslo/ Betong
21.09.05 NOR Trondheim/ Blaest
22.09.05 SWE Stockholm/ Club 666
23.09.05 DEN Kopenhagen/ The Rock
24.09.05 HOL Sneek/ Bolwerk
25.09.05 HOL Haarlem/ Patronaat
26.09.05 BEL Gent/ Frontline
27.09.05 GER Wuppertal/ LCB
28.09.05 GER Darmstadt/ Goldene Krone
29.09.05 GER Ludwigsburg/ Rockfabrik
30.09.05 A Graz/ Explosiv
01.10.05 A Vienna/ Music Planet
02.10.05 IT Codevilla/ Thunder Road
03.10.05 FR Paris/ La Maroquinerie
04.10.05 FR Lyon/ Le CCO
05.10.05 FR Toulouse/ tba
06.10.05 SP La Selva Del Camp/ Torn de Nit
07.10.05 SP Madrid/ Ritmo & Compas
08.10.05 POR Mangualde n/Viseu/ CC Santo Andre
09.10.05 SP Bergara/ Sala Jam
10.10.05 FR Luynes/ Le Korigan
11.10.05 CH Geneva/ L'Usine
12.10.05 CH Pratteln/ Z7
13.10.05 CH Strasbourg/ La Laiterie
14.10.05 GER Trier/ ExHaus
15.10.05 HOL Katwijk aan Zee/ Scum
16.10.05 HOL Eindhoven/ Effenaar
17.10.05 GER Paderborn/ Kulturwerkstatt
18.10.05 GER Munich/ Titanic City
19.10.05 CZ Prague/ Black Pes
20.10.05 CZ Ostrava/ Tancirna
21.10.05 GER Lipsk/ Hellraiser
22.10.04 GER Berlin/ K-17
 
 1.09.2005  
 
Oglądaj teledysk w sieci!
Najnowszy video-clip VADER do utworu "This Is The War" możecie oglądać w sieci! Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do portalu www.interia.pl do działu z teledyskami, lub bezpośrednio pod ten link. Ogladajcie do woli, mamy nadzieję, że tym razem serwer nie stanie w płomieniach!?
 
 1.09.2005  
 
Video ponownie dostępne!
Teledysk do utworu "This Is The War" został ponownie udostępniony, zapraszamy do naszej sekcji video.
 
 31.08.2005  
 
Nowy layout...
Strona www.vader.pl ma od dziś nowy layout, pojawiło się też kilka małych zmian w jej strukturze. Całkowicie nowa, odświeżona strona pojawi się wraz z kolejnym, studyjnym albumem.
 
 30.08.2005  
 
Wstrzymana emisja video-clipu!
W związku z ogromnym zainteresowaniem nowym teledyskiem VADER do utworu "This Is The War" i ruchem generowanym przez użytkowników pragnących ściągnąć plik z naszego serwera, zostaliśmy zmuszeni do czasowego usunięcia go z naszych zbiorów, za co wszystkich zainteresowanych gorąco przepraszamy. Nie przypuszczaliśmy, że teledysk spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem. Tymczasem jego pobór był tak duży, że zaczęło to zagrażać stabilności serwera. Problem powinien zostać rozwiązany w przeciągu kolejnych dni, do tego momentu klip nie będzie dostępny do ściągnięcia. Już wkrótce pojawi się on na innych serwerach, o wszystkim zostaniecie poinformowani.
 
 29.08.2005  
 
"This is The War" już w sieci!!!
Video-clip "This Is The War" (war mix) jest już w sieci! Od dzisiaj możecie poznać smak najnowszej płyty "The Art Of War"(MCD), która trafi do sklepów 14 listopada dzięki Regain Records. Jest to pierwsze wydawnictwo w ramach nowej podpisanej w tym roku umowy z VADER. W Polsce płyta będzie dostępna dzięki Mystic Productions. Video-clip do utworu "This Is The War"(war mix) wykonał Arkadiusz Jurcan, montaż dźwięku odbył się w Selani Studio. Obie wersje video-clipu - "wojenna" i "studyjna" do obejrzenia w maksymalnej rozdzielczości na płycie "The Art Of War" jako extra bonus tracki!

Teledysk do utworu "This Is The War" (war mix) możecie ściągnąć z naszej sekcji video.
 
 26.08.2005  
 
Ostatnie pożegnanie...
24.08.2005. W tym dniu pożegnaliśmy naszego kolegę i przyjaciela, wspaniałego człowieka i doskonałego muzyka - Krzysztofa "Docenta" Raczkowskiego. Jego pogrzeb odbył się w rodzinnej miejscowości Korsze k/Olsztyna. Pogrążeni w smutku towarzyszyliśmy mu w jego ostatniej drodze, pełni bólu, żalu i głębokiej refleksji. Zdaliśmy sobie sprawę, jak cenne jest życie człowieka dopiero, gdy doszło do takiej tragedii, gdy śmierć zabrała naszego długoletniego kolegę. Być może nie zrobiliśmy wszystkiego, być może część winy za jego przedwczesną śmierć spada również na nas.

Zgodnie z wolą rodziny zmarłego, data pogrzebu nie była szeroko ogłaszana, jednak na miejscu zjawiło się naprawdę wiele osób bliżej i dalej związanych z Docentem. Dla nich wszystkich słowa uznania i szacunku za ten gest i za pamięć! Docent, pozostaniesz na stałe w naszych sercach, myślach i czynach.


Mariusz Kmiołek w imieniu Vader, Empire, Massive...
 
 26.08.2005  
 
Blitzkrieg 3 ruszy zgodnie z planem
Trasa koncertowa "Blitzkrieg 3" odbędzie się w zapowiadanym terminie. Będzie to dla nas trasa specjalna z wiadomych względów. Mamy nadzieję, że sam Docent życzyłby sobie, aby nie zatrzymywać się w tym co robimy, czego zresztą niejednokrotnie dał dowód w przeszłości. Ruszamy 5 września z Warszawy, zatrzymujemy się dopiero 15 września w Szczecinie. Dalej trasa w Europie aż do 23 października. Do zobaczenia na koncertach!
 
 
 16.08.2005  
 
Bilety na Blitzkrieg już w sprzedaży!
Od dzisiaj można rezerwować bilety drogą internetową i telefonicznie. Bilety kosztują 30pln i będę do odbioru w kasie klubu lub przy wejściu.

Rezerwacja internetowa: info@vader.pl z tematem: rezerwacja Blitzkrieg 3

Rezerwacja telefoniczna: 054-2837090 w godz. 10:00 -18:00

Z kolei przedsprzedaż biletów w sklepach rozpocznie się w czwartek (18.08). Bilety do nabycia w klubach i sklepach muzycznych wyłącznie w miastach, w których odbywają się koncerty. Nie szukajcie biletów w sieci EMPiK, gdyż tam ich nie ma. Do zobaczenia na koncertach!
 
 
 15.08.2005  
 
Blitzkrieg 3: zmiana w rozkładzie jazdy!
Nastąpiła mała zmiana w rozkładzie jazdy trasy Blitzkrieg 3, ruszającej już na początku września. W miejsce Olsztyna pojawił się Białystok, gdzie już 13-go września zespoły VADER, ROTTING CHRIST, ANOREXIA NERVOSA i LOST SOUL zagrają w klubie Gwint. Prosimy o uaktualnienie Waszych serwisów informacyjnych. Plakat z uaktualnieniem znajdziecie tutaj.
 
 
 02.08.2005  
 
"The Art Of War" gotowe!
Najnowszy MCD zespołu już gotowy! Płyta przyniesie 4 nowe utwory plus 2 intra, oraz jako bonus video-clip. Po raz pierwszy w swojej historii zespół powierzył produkcję płyty innej osobie, a właściwie dwóm osobom - braciom Wojtkowi i Sławkowi Wiesławskim. Po raz pierwszy również pośród zarejestrowanych utworów znalazł się utwór skomponowany przez Mausera! Trzecią i ostatnią nowinką jest 5 utwór "Die!" (Giń psie!) w oryginalnej, polskojęzycznej wersji! Utwór ten znajdzie się wyłącznie na wersji azjatyckiej płyty! Za introdukcje odpowiedzialny jest Siegmar (VESANIA). Oto kilka zdań komentarza Petera: "Właśnie zakończyliśmy nagrania "The Art of War" - naszej najnowszej płyty, zrealizowanej w białostockim Hertz Studio. Materiał ten ukaże się jeszcze w październiku, a dwa utwory uwzględnimy w programie jesiennego Blitzkrieg 3…. Z 5-ciu kawałków, cztery znajdą się na standardowym wydaniu płyty i wszystkie utrzymane są w bardzo szybkim i niewiarygodnie agresywnym stylu. Wkrótce koncerty, nowe emocje i ...wojna jakiej oczekiwaliście!!! Do zobaczenia!!!!"

Przypomnijmy, że wydawcą "The Art Of War" jest Regain Records, w Polsce płyta ukaże się dzięki Mystic Productions. Już wkrótce fragmenty w formacie mp3 na naszych stronach.archiwum newsów
 
 
 
 
 
 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki