Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Welcome To The Morbid Reich
Welcome To The Morbid Reich
 21.12.2007  
 
Europejska trasa na 25-lecie VADER!
W 2008 roku minie dokładnie 25 lat od chwili powstania zespołu VADER!!! Z tej okazji VADER wyrusza na swoje europejskie "XXV-Anniversary Tour 2008", na którym fani usłysza specjalny set koncertowy, z wieloma niespodziankami i utworami, które do tej pory nie były grane na koncertach. Gośćmi trasy są grecki SEPTIC FLESH, szwedzki DEVIAN i ostatnio potwierdzony grecki INACTIVE MESSIAH. Tym razem VADER zagra 45 koncertów, niemal we wszystkich krajach Europy, poza Skandynawią i krajami bałtyckimi. Ta trasa nie dotrze również do Polski, gdzie VADER przygotowuje specjalny jubileuszowy koncert z gośćmi specjalnymi, którzy współtworzyli w tym samym czasie scene metalową na świecie! Na razie trwaja rozmowy z wieloma zespołami, które uświetnią tę niecodzienną uroczystość! Na jesieni planowana jest także trasa w Skandynawii. Rozkład jazdy "XXV-Anniversary Tour 2008" znajdziecie tutaj.
 
 21.12.2007  
 
VADER: Marzec 2008 w Ameryce Południowej!
W połowie marca rozpocznie się trasa koncertowa VADER w Ameryce Południowej. Zespół rozpocznie od koncertów w Meksyku (daty nie są jeszcze potwierdzone), by ruszyć później wspólnie z MARDUK na 11 koncertów, m.in. w Brazylii, Argentynie, Chile, Ekwadorze, Peru, Kolumbii i Wenezueli! Przed wylotem za Ocean, VADER zagra na Metalmania Festival 2008 w Katowicach, Hala Spodek (Polska). VADER będzie dzielił scenę z takimi tuzami metalu jak MEGADETH, DILLINGER ESCAPE PLAN, OVERKILL czy ARTILLERY. Festiwal odbędzie sie 8 marca. Poniżej potwierdzone daty trasy po Ameryce Południowej.

20.03.08 BRASIL Campinas/SP @ Hammer Rock Bar
21.03.08 BRASIL Sao Paulo/SP @ Hangar 110
22.03.08 BRASIL Belo Horizonte/MG @ Lapa Multishow
23.03.08 BRASIL Curitiba/PR @ Opera 1
24.03.08 BRASILPorto Alegre/RS @ Bar Opiniao
25.03.08 ARGENTINA Buenos Aires @ El Teatro Flores
26.03.08 CHILE Santiago @ Teatro Novedades
27.03.08 ECUADOR Quito @ tba
28.03.08 PERU Lima @ tba
29.03.08 COLOMBIA Bogota @ tba
30.03.08 VENEZUELA Caracas @ tba
 
 29.11.2007  
 
Charytatywny koncert poświęcony pamięci Vitka z Decapitated!
7 stycznia 2008 roku, w warszawskiej Stodole odbędzie się charytatywny koncert poświęcony pamięci tragicznie zmarłego perkusisty Decapitated. Vitek zmarł 2 listopada 2007 wskutek obrażeń odniesionych w wypadku, jakiemu uległ bus, którym muzycy Decapitated pojechali na trasę po krajach Europy Wschodniej.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany rodzinom Vitka oraz Covana (wokalisty Decapitated), który również ucierpiał w wypadku. W Stodole wystąpią największe zespoły polskiej sceny metalowej i przyjaciele Decapitated: Vader, Behemoth i Frontside.

7 stycznia 2008
VADER, BEHEMOTH, FRONTSIDE

Ceny biletów: 40 zł.

Bilety dostępne w sprzedaży na www.mystic.pl oraz w sieci Ticketpro (www.ticketpro.pl).
 
 16.11.2007  
 
Autor powstającej biografii VADER potrzebuje Twojej pomocy!
Stanąłeś oko w oko z Vaderem i przeżyłeś? Znasz jakieś zabawne anegdoty, intrygujące historie, masz interesujące wspomnienia związane z zespołem, którymi mógłbyś się podzielić z przyszłymi pokoleniami maniaków metalu? Masz stare jak świat ulotki, plakaty, zdjęcia i inne pamiątki dotyczące Vadera? Autor powstającej właśnie oficjalnej biografii legendy polskiego metalu będzie wdzięczny za każdą formę pomocy.

Kontakt: luxocculta(małpa)poczta(kropka)fm

Książka o Vaderze zostanie wydana w połowie 2008 roku, by uczcić 25 rocznicę powstania zespołu. Jej autorem będzie Jarek Szubrycht, dziennikarz współpracujący m.in. z "Przekrojem", "Filmem" i "Dziennikiem", fanom metalu znany z napisania pierwszej w świecie biografii Slayera ("Bez litości") oraz przełożenia na język polski "Białej gorączki", autobiografii Lemmy'ego, lidera Mötorhead.
 
 08.11.2007  
 
XXV-Anniversary Tour: nowe szczegóły ujawnione
W 2008 roku VADER będzie obchodził swoje 25-lecie istnienia. Zapowiadana trasa koncertowa rozpocznie się w połowie kwietnia i potrwa do końca maja. "XXV-Anniversary Tour" odwiedzi wszystkie zakątki Europy, a VADER zapowiada bardzo specjalny program koncertowy. Zespołami, które będą towarzyszyły VADER na tej trasie będą anonsowany wcześniej SEPTIC FLESH z Grecji, którzy powracają po latach z nowym album dla Season Of Mist, oraz szwedzka nadzieja Century Media - DEVIAN. Zespól stworzony przez byłych muzyków MARDUK będzie promował debiutancki album "Ninewinged Serpent", który ukazał się w październiku. Wiecej szczegółów na temat trasy już wkrótce.
 
 06.11.2007  
 
Witold "Vitek" Kiełtyka
(1984- 2007)

Znany z takich zespołów jak DECAPITATED, DIES IRAE, PANZER X...
23-letni, ekstremalnie uzdolniony perkusista, nasz brat w metalu i drogi przyjaciel odszedł... To kolejna wielka strata dla sceny metalowej i najsmutniejszy news w tym roku... wszyscy jesteśmy w szoku...

Muzycy VADER składają głębokie kondolencje jego przyjaciołom i fanom. Vitek- R.I.P.
 
 24.10.2007  
 
Videoczat z VADER!
Już jutro, 25-go października o godzinie 18:00 na portalu www.gram.pl odbędzie się moderowany videoczat z VADER. Będzie to pierwszy videoczat w historii portalu! Za jego pośrednictwem będziecie mogli zadawać pytania członkom zespołu, zaś autorzy najciekawszych pytań otrzymają nagrody w postaci płyt z muzyką inspirowaną grą "Wiedźmin", z autografami członków VADER. Liczba uczestników jest ściśle limitowana, więcej szczegółów na stronie portalu. Zapraszamy!!!
 
 19.10.2007  
 
Blitzkrieg 4 Tour 2007 i demony!
Kurz po przejeździe dywizji panzernej juz opadł, nadszedł czas leczenia ran! Druga część Blitzkrieg 4 zakończyła się pełnym sukcesem! Była to jedna z najlepszych tras jakie gościła ... niegościnna ostatnio Polska! Dlatego to podsumowanie dotyczyć będzie nie tylko samych koncertów, ale także atmosfery napięcia nam towarzyszącej niemal od pierwszego koncertu. Perfekcyjnie przygotowana logistycznie trasa, znakomici goście, profesjonalna obsługa, zawodowe nagłośnienie i oświetlenie. Bardzo dużo ludzi na koncertach, znakomita atmosfera, szum medialny. Do połowy trasy wszystko szło jak na "szybką wojnę" przystało - sprawnie i bez jeńców, jednak od Lubina zaczęły się problemy natury politycznej. Odezwały się demony starające się odwołać pozostałe koncerty! Każdy następny koncert musiał być przygotowany ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo, stąd umundurowana ochrona, długie i dokładne sprawdzanie przy wejściu. O każdy koncert walczyliśmy jak o ostatni przyczółek, postawiliśmy wszystko na jedną szalę - gramy do ostatniej krwi! Z boku wyglądało to wszystko na kolejny spokojny koncert, jednak uwierzcie nam, to było olbrzymia determinacja. Nie dano nam szans w Krakowie, gdzie decyzja zapadła na najwyższych stołkach, i tutaj wielkie rozczarowanie, o odwołaniu koncertu w Rotundzie zadecydował człowiek z legitymacją lewicy!? Udało nam się przenieść koncert do Loch Ness, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni ekipie tego klubu. Fanów przepraszamy za problemy, za krótszy koncert i brak Funerus. Wszystkie ekipy uczestniczące w trasie były zaskoczone sytuacją i całym tym zgiełkiem politycznym. W tym miejscu ślemy gorące i metalowe podziękowania do ekip klubów w Lubinie, Bielsku-Białej, Zabrzu, Krakowie (Loch Ness), Rzeszowie i pozostałych za to, że nie poddały się naciskom z góry! SZACUNEK!

My ze swojej strony możemy tylko prosic wszystkich młodych i starych fanów metalu, aby poszli w najbliższą niedzielę do urn i zagłosowali przeciwko partii rządzącej! Wiemy, że brzmi to jak utarty slogan, ale jeśli nie weźmiemy losu w swoje ręce, byc może w przyszłym roku nie będziemy mogli grać podobnych koncertów, kupować płyt metalowych, chodzić w koszulkach z metalowymi logami i okładkami płyt... Nie wstydźcie się i ruszajcie na wybory!
 
 17.10.2007  
 
Zdjęcia ze spotkania z mediami 15 października
Tym razem postanowiliśmy przedstawić wam, jak wygląda dzień pracy zespołu podczas spotkań z mediami. Znacie już z autopsji spotkania z fanami w sieciach Empik, na pewno słyszeliście sporo o tzw. phonersach, czyli całodziennych wywiadach przez telefon czy wywiadach w biurach wytwórni. Dzisiaj chcemy zaprezentować wam, jak wyglądał 15 października, czyli dzień który dzięki 3 filmikom na Youtube kojarzy wam się przede wszystkim z wizytą VADER w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP. W galerii znajdziecie kilka fajnych fotek z tych spotkań, a poniżej grafik dnia.

VADER, Wa-wa, 15.10.07/ Peter + Novy

8.30 Pytanie na Sniadanie/ Stella Zielińska/ TVP, ul. Woronicza 17
9.00 Pytanie na Sniadanie
9.30 Pytanie na Sniadanie
10.00 Pytanie na Sniadanie
10.30 Pytanie na Sniadanie
11.00 dojazd
11.30 Neostrada/ Przemek Młyńczyk/ Sienna 75
12.00 WP/ czat/ Dawid Mikos
12.30 WP/ czat/
13.20 WP/ wywiad/ Albert Kowalczyk
13.40 dojazd
14.00 Teleexpress/ Michał Michalik/ Jasna 14/16
14.20 dojazd
14.40 Radio Wawa/ Grzegorz Kowalczyk/ Senatorska 12
15.00 przerwa obiadowa
15.40 Metro/ Wojtek Krzyżaniak
16.00 Teraz Rock/ Łukasz Wiewiór
16.30 Radio Kampus/ Robert Gajewski
17.00 Gazeta Wyborcza/ Łukasz Kamiński
17.30 Radio RDC/ Adam Dobrzyńśki
17.50 Dziennik/ Marcin Staniszewski
18.10 Rockmetal/ Artur Slusarczyk
18.30 Antyradio/ Jerry

 
 17.10.2007  
 
Nowe DVD już w sprzedaży!
Polscy weterani death metalu VADER wydali właśnie swój nowy materiał DVD "And Blood Was Shed In Warsaw". Wydawnictwo pojawiło się w europejskich sklepach w poniedziałek 15 października sumptem Metal Mind Productions. Trzecie DVD zespołu, które w Ameryce Północnej ukaże się 20 października zawiera materiał zarejestrowany 12 lutego w warszawskim klubie Stodoła, dokumentujący ostatni przystanek trasy promującej ostatni album "Impressions in Blood". Koncert filmowany był z siedmiu kamer i zawiera gościnny występ Oriona, znanego z takich grup jak VESANIA czy BEHEMOTH. DVD zawiera również animowane menu, biografię, dyskografię, wywiad z liderem zespołu Peterem, najnowszy klip do utworu "Sword of the Witcher" (pochodzący z gry RPG "The Witcher"), tapety na pulpit, galerię zdjęć, linki. Całość w starnardzie Dolby Digital 5.1 "And Blood Was Shed In Warsaw" dostępne jest również w limitowanej edycji wraz z krążkiem CD! Okładkę zdobiącą materiał wykonał brazylijski artysta Marcelo HVC, znany ze współpracy z takimi grupami jak GORGOROTH, LORD BELIAL czy NECROPHAGIA.

Fragment koncertu zarejestrowanego na potrzeby "And Blood Was Shed In Warsaw" w postaci utworu "Helleluyah!!! (God Is Dead)" możecie obejrzeć tutaj.
 
 14.10.2007  
 
Zdjęcia ze spotkań w EMPiK!
VADER pojawił się na spotkaniach z fanami podczas zakończonej trasy Blitzkrieg 4. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym fanom za przybycie! W kilku miejscach naprawde było was sporo. Pozdrawiamy również naszych znajomych, starych fanów oraz tych młodych, ich rodziców, którzy przybyli zamiast nich ze względu na szkołę! Tak, tak, były takie przypadki (pozdrawiamy panią z gitarą!!!). Pragniemy jednocześnie przeprosić fanów z Zielonej Góry, którzy oczekiwali na nas w EMPiK, niestety zwykła ludzka pomyłka spowodowała, że w naszym rozkładzie dnia nie znalazło sie to spotkanie. Mamy nadzieję nadrobić to następnym razem. Wielkie podziękowania dla firmy Metal Mind, a w szczególności Asi Szyry za ciężką pracę jaką wykonała przy zorganizowaniu tego press-tournee, oraz ekipie EMPiKów, która była doskonale przygotowana na nasza wizytę, włączając w to tak prozaiczne flamastry (piszące!) czy doskonałą włoską kawę. W galerii kilka zdjęć ze spotkania w Warszawie oraz dwa zdjęcia po jego zakończeniu... Więcej o trasie Blitzkrieg już niedługo. Stay VADERized!
 
 14.10.2007  
 
Nowe klipy na Youtube/ Panzervader!
Na oficjalnym profilu VADER na Youtube (Youtube/Panzervader) znajdziecie trzy filmy z dzisiejszej wizyty Petera i Novego w studio TVP2. Szukajcie ich w zbiorze "Videos".

Ponadto na portalu Wirtualna Polska dostępny jest już zapis dzisiejszego czata z muzykami, znajdziecie go tutaj.
 
 13.10.2007  
 
VADER w TVP2!
Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy przed telewizory, gdzie w TVP2, w programie "Pytanie na śniadanie" gościem specjalnym będzie VADER! Peter oraz Novy wystąpią w niezwykłej roli i pokażą się ze strony, z której jeszcze ich nie znacie, tzn przyrządzą specjalną potrawę orientalną a'la VADER! Ponadto opowiedzą o nowym DVD grupy, o planowanych obchodach jubileuszu 25-lecia formacji, a także będziecie mogli posłuchać historii o kulinarnych przygodach zespołu w egzotycznych częściach świata! W specjalnym konkursie będzie można wygrać nowe DVD "And Blood Was Shed In Warsaw"! Start programu godz. 9.00!

Natomiast już od godziny 12.00 to Wy będziecie mogli przepytać muzyków na dowolny temat! W serwisie Wirtualna Polska odbędzie się czat z grupą, na który już dziś serdecznie zapraszamy! Przypomnijmy, że "And Blood Was Shed In Warsaw" już jest do nabycia w dobrych sklepach muzycznych!
 
 12.10.2007  
 
Blitzkrieg4: Sakis i Alex w Interia!
Zachęcamy do obejrzenia w Interia.tv wywiadów z liderami KRISIUN i ROTTING CHRIST - zespołów które w ciągu ostatnich dwóch tygodni w towarzystwie VADER prowadziły na naszych ziemiach zmasowaną i zakończoną pełnym sukcesem Wojnę Błyskawiczną!
 
 10.10.2007  
 
Peter w Radio Bez Kitu!
Już dziś o godzinie 21:00 w audycji Adrenalina emitowanej na falach Radio Bez Kitu (interia.fm ) będzie można usłyszeć wywiad z liderem VADER. Zachęcamy do słuchania!
 
 10.10.2007  
 
Video- wywiad z Peterem!
W serwisie Interia.pl dostępny jest video-wywiad z Peterem, przeprowadzony w trakcie zakończonej wczoraj trasy Blitzkrieg 4 Tour 2007. Możecie go obejrzeć tutaj.
 
 08.10.2007  
 
Zmiana miejsca dzisiejszego krakowskiego koncertu!!!
Bardzo ważna informacja!!! Dzisiejszy, krakowski koncert w ramach trasy Blitzkrieg 4 Tour 2007 został przeniesiony z klubu Rotunda do klubu Loch Ness, mieszczącego się przy ulicy Warszawskiej 15!!! Informacje dotyczące klubu, jego lokalizacji znajdziecie na stronie www.lochness.pl. Numer telefonu do klubu: 12 423 30 32. Przepraszamy za tę zmianę i prosimy o poinformowanie wszystkich, wybierających się na dzisiejszy koncert!!!
 
 05.10.2007  
 
Po ciemnej stronie mocy...
Telewizja TV4 w programie zatytułowanym "Happy Hour" pokazała krótką i zabawną relację z trwającej właśnie trasy Blitzkrieg 4 Tour 2007. Możecie ją obejrzeć w dziale "favorites", wchodząc na profil Youtube/Panzervader. Z kolei portal Interia.pl zamieścił relację z poznańskiego koncertu, szukajcie jej pod tym linkiem.
 
 03.10.2007  
 
Nowe klipy na Youtube/ Panzervader!
Kilka nowych klipów z trwającej właśnie trasy Blitzkrieg 4 Tour 2007 dodaliśmy do kolekcji ulubionych na profilu Youtube/ Panzervader. Wśród nich covery BLACK SABBATH i RAMMSTEIN!!! Sprawdźcie je!

Jeśli chcecie podzielić się zdjęciami VADER z tej trasy, wysyłajcie je na ten adres. Najlepsze prace opublikujemy w naszej galerii.
 
 25.09.2007  
 
Blitzkrieg 4: ostatni dzień rezerwacji!
Już jutro koncertem w Łodzi rozpocznie się druga odsłona trasy Blitzkrieg 4!!! Do dziś, do godziny 22:00 istnieje możliwość rezerwacji biletów drogą e-mail'ową lub telefoniczną (0-54 2837089). Tak zarezerwowane bilety odbierzecie przy wejściu do klubu. Od jutra bilety będzie można kupić wyłącznie w sklepach i klubach, w których odbywają się koncerty! Ceny biletów to 35zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu).

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 18:30, bramy otwieramy o godz. 18:00. Zgodnie z planem, obok VADER zobaczycie podczas nich grecki ROTTING CHRIST, brazylijski KRISIUN oraz amerykańskie formacje INCANTATION i FUNERUS. Bogato wyposażony będzie sklep, w którym będzie można zakupić aktualny merchandise wszystkich zespołów. To z pewnością będzie najmocniejsza trasa tego roku i unikalna możliwość zobaczenia na polskich scenach tak renomowanych grup. Zapraszamy!

BLITZKRIEG 4 TOUR 2007

VADER + KRISIUN + ROTTING CHRIST + INCANTATION + FUNERUS

26.09.2007 Łódź @ Funaberia 2
27.09.2007 Warszawa @ Progresja
28.09.2007 Lublin @ Graffiti
29.09.2007 Ełk @ Centrum Kultury
30.09.2007 Toruń @ Od Nowa
01.10.2007 Gdynia @ Ucho
02.10.2007 Bydgoszcz @ Vanila Club
03.10.2007 Poznań @ Zeppelin
04.10.2007 Zielona Góra @ Winiarnia
05.10.2007 Lubin @ CK Muza
06.10.2007 Zabrze @ Wiatrak
07.10.2007 Bielsko Biała @ Rudeboy
08.10.2007 Kraków @ Rotunda
09.10.2007 Rzeszów @ Pod Palmą

 
 24.09.2007  
 
Limitowana EP'ka tylko na trasę w USA!
Regain Records wyda limitowaną wersję EP'ki, którą będzie można kupić wyłącznie podczas trasy "Death by Decibels Tour 2007", którą VADER zagra w listopadzie i grudniu w USA i Kanadzie. Na tym limitowanym wydawnictwie znajdą się 2 utwory z obu płyt wydanych dla Regain Records - "The Art Of War" i "Impressions In Blood", japońskie bonusy oraz 3 video-clipy. Program EPki: AUDIO - "Lead Us", "The Book", "Die!!!(Giń psie)" i "Raining Blood". VIDEO - "This Is The War", "Helleluyah (God is Dead)", "Sword of the Witcher".
 
 21.09.2007  
 
VADER headlinerem na Death by Decibels Tour 2007!
VADER w listopadzie i grudniu zagra długo oczekiwaną trasę w USA i Kanadzie! Będzie to pierwsza trasa w tych krajach promująca ostatni album "Impressions in Blood" wydany w ubiegłym roku!!! Niestety, problemy wytwórni Regain Records i ich amerykańskich przedstawicieli spowodowały kompletny brak zainteresowania zespołem i nową płytą! "Jesteśmy totalnie zawiedzeni, nie po raz pierwszy, podejściem wytwórni do promocji wydawanych przez nich płyt. Dziwimy się, że Regain wydaje duże pieniądze aby wydać nasz album, przy podpisaniu kontraktu obiecuje dużą pomoc, aby później przez kilka miesięcy milczeć. Rynek amerykański został całkowicie pominięty w ich działaniach promocyjnych. Przecież to są zainwestowane przez nich pieniądze i bez odpowiedniego wsparcia promocyjnego nie będą w stanie ich odzyskać! VADER na rynku amerykańskim ma ugruntowaną pozycje od lat, wszystkie ostatnie trasy zespół grał w roli headlinera, jednak nigdy, w ciągu 25-letniej letniej kariery nie otrzymaliśmy tak naprawdę wsparcia od wytwórni!!! (Mariusz Kmiołek - manager VADER).

W tym roku VADER podpisał nowe umowy, który powinny zmienić sytuację zespołu na tamtym rynku. Nową agencją koncertową jest TKO Company (www.tkoco.com) znana przede wszystkich z produkcji jednego z większych amerykańskich letnich festiwali "The Summer Slaughter Tour 2007" oraz wypromowania na tamtym rynku zespołu NECROPHAGIST! VADER podpisał również umowę z Outerloop Management, którzy mają reprezentować VADER w USA i Kanadzie. Firma prowadzi interesy m.in. STRAPPING YOUNG LAD, DEVIN DOWNSEND i NECROPHAGIST. Pierwszym wspólnym projektem będzie listopadowo-grudniowa trasa "Death by Decibels Tour 2007", którą VADER zagra w towarzystwie MALEVOLENT CREATION, CATTLE DECAPITATION, ABIGAIL WILLIAMS, LIGHT THIS CITY i VEIL OF MAYA. "Mieliśmy kilka ofert z agencji koncertowych, wybraliśmy TKO z nadzieją, że ich zaangażowanie, pomysły i doświadczenie pozwolą pchnąć VADER do przodu. Potrzebujemy świeżego spojrzenia na mechanizmy rynku amerykańskiego, potrzebujemy ludzi, którzy są oddani sprawie. Wiążemy duże nadzieje na współpracę z TKO i Outerloop, jednak zobaczymy co przyniesie przyszłość... Już teraz mamy zaplanowane kolejne trasy w przyszłym roku, musimy tylko uporządkować nasze sprawy z wytwórnią, może wtedy ruszymy z jeszcze większa siłą?!" (Mariusz Kmiołek)

Zespół podpisze również bardzo prestiżową umowę z największym na rynku amerykańskim dystrybutorem sprzętu muzycznego - U.S. Music Corporation! Dzięki temu VADER zyska sponsorów w takich firmach jak Washburn (gitary), David Eden (wzmacniacze i kolumny basowe) czy Randall (wzmacniacze i klumny gitarowe). Ponadto zespół wspiera potężny koncern produkujący perkusje i sprzęt perkusyjny - Premier! Od lat zespół związany jest z mniejszymi firmami produkującymi sprzęt jak Ran Guitars, Kamecki, Ernie Ball, Music Info, Osca, Music Man, Music Store... "W tym roku, dzięki krajowej firmie Music Info nawiązaliśmy kontakt z największym dystrybutorem sprzętu muzycznego w Stanach, dzięki temu VADER bedzie mógł zagrać na najlepszej marki sprzęcie jak Randall, Eden czy Washburn. To wynik wielomiesięcznych negocjacji. Już na nadchodzącej trasie w USA i Kanadzie zobaczycie VADER wreszcie ze swoim sprzętem. Do tej pory było to niemożliwe ze względu na odległość i koszty. Mamy nadzieję wypromować USM na rynku death metalowym i tym samym odpłacić się za zaufanie jakim nas obdarzyli." (Mariusz Kmiołek)

Więcej o trasie "Death by Decibels Tour 2007" na stronie DeathByDecibelsTour .
 
 17.09.2007  
 
Jubileuszowa trasa w marcu 2008!
Z okazji 25-lecia VADER zagra w marcu europejską trasę, która będzie jednocześnie promowała ich najnowszy album "XXV" wydany na tę specjalną okazję przez Metal Mind Productions. VADER zagra około 25 koncertów, a pierwszym potwierdzonym gościem trasy jest legendarny grecki SEPTIC FLESH!!!! Zespół niedawno się reaktywował i podpisał kontrakt z Season Of Mist. W chwili obecnej panowie pracują nad następcą wydanego w 2003 roku i znakomicie przyjętego albumu "Sumerian Daemons". Więcej szczegółów dotyczących trasy wkrótce. Tymczasem już 26 września rozpocznie się polska część trasy Blitzkrieg 4 z udziałem KRISIUN, ROTTING CHRIST, INCANTATION i FUNERUS. Trasa potrwa do 9 października a rozkład koncertów znajdziecie tutaj .
 
 12.09.2007  
 
The Flaming Arts Festivals 2007!
Już 16 września VADER rozpocznie trasę po Rosji i Białorusi pod nazwą The Flaming Arts Festival 2007, podczas której wspierany będzie przez ROTTING CHRIST, KRISIUN, INCANTATION i inne supporty. Tutaj możecie obejrzeć zwiastun trasy.
 
 12.09.2007  
 
Nowe wzory na Blitzkrieg 4 Tour 2007!
VADER szykuje dla wszystkich fanów niespodziankę! Trzy nowe wzory koszulek i bluz, które prezentujemy poniżej. Dwa wzory trasowe oraz jeden promujący najnowsze DVD "...And Blood Was Shed in Warsaw". W sprzedaży równiez "odświeżone" wzory z poprzedniego roku z aktualnym rozkładem trasy, koszulki i bluzy męskie oraz damskie. Kolejną niespodzianką będzie przedpremierowa sprzedaż wspomnianego DVD "...And Blood Was Shed in Warsaw" oraz innych płyt VADER. Podczas trasy nie zabraknie również koszulek, bluz i płyt pozostałych zespołów uczestniczących w trasie - KRISIUN, ROTTING CHRIST, INCANTATION i FUNERUS.

      

Przypominamy również o rezerwacji biletów na wszystkie koncerty drogą telefoniczną oraz internetową. Prosimy o zamówienia pod numer telefonu: 0-54 2837089 oraz email: info@vader.pl. Ze sporym opóźnieniem, za co przepraszamy, trafią bilety do sprzedaży w sklepach muzycznych. Powinny być dostępne już od poniedziałku.
 
 11.09.2007  
 
Wojna Błyskawiczna coraz bliżej!
Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia trasy Blitzkrieg 4, na której VADER zaprezentuje się w znakomitym towarzystwie greckiego ROTTING CHRIST, brazylijskiego KRISIUN i amerykańskich formacji INCANTATION i FUNERUS. Wcześniej będzie można spotkać się z muzykami VADER i przedpremierowo nabyć najnowsze DVD zespołu "...And Blood Was Shed In Warsaw..."! Poniżej prezentujemy dokładne daty spotkań i koncertów, a tutaj możecie posłuchać reklamowego spotu sieci sklepów EMPiK.

Program trasy:

26.09 - Łódź @ Funaberia 2
27.09 - Warszawa @ Progresja
28.09 - Lublin @ Graffiti
29.09 - Ełk @ Centrum Kultury
30.09 - Toruń @ Od Nowa
01.10 - Gdynia @ Ucho
02.10 - Bydgoszcz @ Vanila Club
03.10 - Poznań @ Zeppelin
04.10 - Zielona Góra @ Winiarnia
05.10 - Lubin @ CK Muza
06.10 - Zabrze @ Wiatrak
07.10 - Bielsko-Biała @ Rudeboy
08.10 - Kraków @ Rotunda
09.10 - Rzeszów @ Pod Palmą

Program spotkań:

26.09 - EMPiK Megastore CH Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
27.09 - EMPiK Megastore, Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17
28.09 - EMPiK DTC, ul. Krakowskie Przedmieście 40
30.09 - EMPiK, Toruń, ul. Wielkie Garbary 18
02.10 - EMPiK DTC, Bydgoszcz, ul.Gdańska 15
03.10 - EMPiK Megastore, Poznań, ul. Ratajczaka 44
04.10 - EMPiK, Zielona Góra, ul. Bohaterów Westerplatte 19
08.10 - EMPiK Megastore, Kraków, Rynek Główny 5/ ul. Sienna 2
09.10 - EMPiK CH Galeria, ul. Płk. Leopolda Lisa - Kuli 19
 
 10.09.2007  
 
Ponad 2 000 000 odwiedzin na www.vader.pl!
Wczoraj licznik naszej strony pokazał imponującą liczbę 2 000 000 wizyt! Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i wsparcie, stay VADER'ized!!!
 
 10.09.2007  
 
Sword Of The Witcher na YouTube!
Od dzisiaj na naszym oficjalnym kanale youtube/panzervader możecie obejrzeć w dobrej jakości klip do premierowego utworu "Sword of the Witcher", który jest zwiastunem długo oczekiwanej gry komputerowej RPG "The Witcher"(CD Projekt RED/Atari). Premiera gry w połowie października, a klip nagrany specjalnie przez VADER do zobaczenia już teraz. Wszystkich fanów zespołu zachęcamy do obejrzenia tego wyjątkowego klipu, gdyż w takiej konwencji stylistycznej zespół nigdy wcześniej nie występował. Autorem muzyki i tekstu jest Peter (gitara, wokal), a wszystkie sample i podkłady instrumentów klawiszowych napisał Krzysztof Oleś znany jako Siegmar z zespołu VESANIA, współpracujący od dłuższego czasu z VADER (m.in. "The Art of War" i "Impressions in Blood"). Przypominamy, że premiera klipu odbyła się w ubiegłym tygodniu na portalu www.wp.pl gdzie "Sword of the Witcher" bije rekordy popularności. Zajmuje 2 miejsce wśród klipów "Najczęściej oglądanych", 3 miejsce wśród "Najlepiej ocenianych", 1 miejsce wśród "Najczęściej komentowanych"! Z kolei na tym samym portalu w "Imperium gier" znalazł się na 1 miejscu w "Rankingu najlepszych waszym zdaniem", według internautów, wyprzedzając takie trailery jak "Mafia2", "Imperialne nadzieje", czy "Moto GP2"!

Od środy (12 września) klip będzie dostępny na innych portalach, m.in. dwóch największych - www.interia.pl i www.onet.pl, jak również pojawi się we wszystkich stacjach telewizyjnych tych komercyjnych i niekomercyjnych. "Sword of the Witcher" będzie można również usłyszeć na żywo pdczas koncertów w ramach "Blitzkrieg 4 Tour 2007", który rozpocznie się 26 września w Łodzi i potrwa 14 dni.
 
 07.09.2007  
 
Sword Of The Witcher ponownie!
Videoklip do utworu "Sword Of The Witcher" dostępny jest teraz w lepszej jakości. Po prostu kliknij ten link. Dobrej zabawy!
 
 07.09.2007  
 
Nowe materiały na Youtube!
Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego kanału Vader na Youtube i obejrzenia kilku świeżych klipów w naszej kolekcji "Ulubionych". Specjalne podziękowania dla Selani Studio!
 
 07.09.2007  
 
Zdjęcia z Kaltenbach!
Galeria zdjęć koncertowych z występu w Kaltenbach dostępna jest pod tym adresem.
 
 06.09.2007  
 
Biografia uaktualniona!
Oficjalna biografia VADER została uaktualniona! Możecie ją sprawdzić tutaj.
 
 06.09.2007  
 
Wywiad z Mauserem!
Wywiad z Mauserem z ostatniego Brutal Assault Festival, przeprowadzony przez dziennikarza portalu Metal.ro jest dostępny w sieci pod tym linkiem. Możecie również obejrzeć dwa dobrej jakości fragmenty koncertu VADER z tego festiwalu tu i tu.
 
 05.09.2007  
 
Nowy video-clip VADER już w sieci!
Z wielką przyjemnością prezentujemy najnowszy teledysk VADER "Sword Of The Witcher", który od dzisiaj można oglądać na stronach serwisu Wirtualna Polska! Zapraszamy zwłaszcza wszystkich miłośników gier RPG, prozy Sapkowskiego, no i naturalnie fanów ciężkich brzmień i grupy VADER do obejrzenia video clipu, który znajduje się tutaj.

"Pewien jestem, że trudno o lepsze połączenie takiej gry z naszą muzyką" - tak przygodę z "Wiedźminem" komentuje Peter (voc, g) - "The Witcher" to Magia, Krew i Stal... To wszystko można znaleźć i w twórczości VADER." O potędze i miażdzącej sile Magii, Krwi i Stali w wydaniu VADER możecie przekonać się już teraz na własnej skórze, zapraszamy! Solidna dawka doznań gwarantowana!
 
 03.09.2007  
 
Miecz Wiedźmina - premiera nowego klipu Vader już 5 września!
Jak już informowaliśmy 8 października ukaże się nowe DVD VADER - "...And blood was shed in Warsaw". Wśród bonusów które znajdą się na tym specjalnym DVD, zamieszczony zostanie niezwykły teledysk do równie niezwykłej kompozycji - "Sword Of The Witcher", który powstał na potrzeby gry "The Witcher". Premiera klipu już w najbliższą środę, 5 września!

Sama gra, która w Polsce ukaże się pod tytułem "Wiedźmin" jest reklamowana jako pierwsza gra komputerowa na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego a nie filmu "Wiedźmin", jak wcześniej anonsowalismy, o wielowątkowej i intrygującej fabule, której produkcją zajęło się polskie studio CD Projekt Red. Widowiskowy, tętniący życiem świat, oparty o silnik mistrzów gatunku cRPG - BioWare - gwarantuje rozgrywkę na najwyższym poziomie, natomiast realistyczny, wzorowany na średniowiecznych traktatach system walki, zrealizowano z rozmachem dzięki technologii motion capture. Ogólnoświatowa premiera "Wiedźmina" to 26 października tego roku.

Więcej informacji:
www.vader.pl
www.metalmind.com.pl
www.thewitcher.com
 
 03.09.2007  
 
PeterMagia, Krew i Stal: Wywiad z Peterem!

-Jak doszło do nawiązania współpracy z CD-Projekt RED, firmy która zaproponowała wam napisanie utworu do gry "The Wicher"?
Kilka miesięcy temu CD-Projekt RED zapytało nas, czy nie bylibyśmy zainteresowani nagraniem kawałka związanego z nowo powstającą grą RPG "The Witcher". Sama gra, jej klimat, tematyka oraz swego rodzaju nowe wyzwanie były dostatecznym powodem by spróbować. W tym właśnie czasie pracowaliśmy już nad materiałem na nasz jubileuszowy album w studio Hertz. Warunki, czas nam więc sprzyjał... W maju nagraliśmy "Sword of the Witcher", a 10 lipca, przy współudziale Inbornmedia z Wrocławia - nakręciliśmy na zamku w Bolkowie obrazek do muzyki.   

- Czy podczas komponowania utworu były jakieś sugestie ze strony CD Projekt RED? Jak powstawał ten utwór?
Dostaliśmy do posłuchania kilka kawałków z soundtrack'u gry. Sam o to prosiłem, by wyczuć atmosferę i spróbować połączyć tematy z gry z kawałkiem, który miałem skomponować. "Miecz Wiedźmina" miał być, i jest swego rodzaju muzycznym trailerem gry "The Witcher", stąd taki plan... Myślę, że udało mi się połączyć klimat gry z charakterem muzyki VADER. Z całą pewnością kawałek ten jest inny niż to, co znają nasi Fani z płyt, ale trudno byłoby zachować atmosferę gry z masą blastów i kakofonią solówek. To jest VADER lecz bliższy takim utworom jak "Kingdom" czy "Dark Transmission", niż "Wings" czy "Shadowfear".

-Video-clip jaki nakręciliście będzie promował grę w komercyjnych mediach. Kilka zdań na temat realizacji? Pojechaliście nakręcić plany na zamku w Bolkwie, tym samym gdzie kręcono film "Wiedźmin"?
Tak. Kręciliśmy materiał w drodze między letnimi festiwalami... Wakacje to czas dużych koncertów i rok 2007 akurat jest pod tym względem bardzo dla nas pracowity. Przyjechaliśmy późnym popołudniem 10 lipca, a zdjęcia z naszym udziałem gotowe były koło 5 rano dnia następnego. Później dopiero dowiedziałem się, że w Bolkowie kręcone były sceny do filmu fabularnego "Wiedźmin" wg. Sapkowskiego, tego samego, który był pierwowzorem do gry. 

-Podobno była to szalona przygoda? Wszystko było przeciwko wam - pogoda, terminy, nawet orzeł?
O terminach wspomniałem przed momentem. Latem trudno znaleźć wolne chwile na cokolwiek... Dla przykładu moje wakacje w tym roku trwały 10 dni. Trudno również zamówić pogodę. Prawie 6 godzin musieliśmy czekać aż przestanie padać deszcz. Cała scenografia to w 90% Ogień. Do tego wszystkiego poruszaliśmy się w błocie po kostki. Nikt nie mówił, że będzie lekko...hehe. Całe szczęście mieliśmy ze sobą nasz vader'owski pancerny nightliner, więc nie było problemów, aby schować się przed deszczem lub odpocząć między scenami. Jak w domu. A orzeł? To był w z zasadzie jastrząb i biedaczysko musiał czekać pół nocy razem z nami na zdjęcia. Cały czas słychać było jego pisk...Ptak był wraz ze swoimi opiekunami i cały czas dożywiany był kawałkami mięsa. Problem pojawił się w momencie, gdy według scenariusza, jastrząb miał mi usiąść na ramieniu. To drapieżniki i mają spore szpony, którymi zresztą uśmiercają swoje ofiary (a nie dziobem, jak wielu sądzi...). Nie bardzo uśmiechało mi się mieć kilka dziur na barkach, czy wydziobanego w jednej sekundzie oka. Do tego wszystkiego ptaki te reagują na kolor czerwony jak byki. Dosłownie! Połowa mojego sprzętu jest w tym kolorze i jastrząb ciągle atakował moją gitarę, czy fragmenty stroju. W końcu jednak po kilu próbach udało się i drapieżnika można będzie zobaczyć w kilku sekwencjach video.

-Czy uważasz, że to dobry pomysł wykorzystanie metalowego zespołu do promocji tego rodzaju gry?
Pewien jestem, że trudno o lepsze połączenie takiej gry z naszą muzyką. "The Witcher" to Magia, Krew i Stal... To wszystko można znaleźć i w twórczości VADER. Na świecie przestano już dawno obawiać się mocnej Muzyki Metalowej i często wykorzystuje się ją w filmie czy grach. Czas i na Polskę....

-Jak sądzisz, czy VADER zyska coś na tej współpracy?
Zyska na tym VADER, zyska także i CD-Projekt RED. Operujemy w różnym środowisku. Docieramy do innej prasy, programów, odbiorcy... Mimo to zarówno zapaleni gracze słuchają Metalu jak i Metalowcy grają namiętnie w gry. Przykładem jesteśmy my sami.... Z tego co mi wiadomo video-clip pojawi się jako bonus na naszym nowym DVD, dzięki temu nasz wydawca Metal Mind rozkręci sporą kampanię promocyjną w krajowych mediach. To powinno pomóc również w promocji samej gry.

-Wspomniałeś, że jesteście zapalonymi fanami gier komputerowych?!
Oczywiście! Największym gameholikiem jet u nas Mauser. Myślę że powinien się leczyć, bo jak nazwać posiedzenia na trasach do 6-7 rano przy laptopie i kilka pudełek wypalonych fajek...Ja również grywam, choć już nie tak intensywnie jak kilka lat temu. Brak czasu. Pamiętam jednak nocki spędzone przy Quake'u czy Panzer Elite. Obecnie w naszej kapeli zdecydowanie królują Herosi cz. 4 i 5, Red Orchestra, a u mnie jeszcze Blitzkrieg i z nowych "Theatre of War" i "STALKER".

Źródło: www.vader.pl
 
 03.09.2007  
 
Niecały miesiąc do trasy BLITZKRIEG 4 TOUR 2007!!!
Vader26 września ruszy prawdziwa machina wojenna w składzie, który powinien zmieść z powierzchni nawet największych twardzieli! Jest to druga część trasy promującej ostatni album VADER zatytułowany "Impressions in Blood" (Regain Records) wydany w ubiegłym 2006 roku. VADER zagra w towarzystwie zagranicznych gości, trzech zespołów o ustalonej reputacji na światowej scenie ekstremalnego grania: brazylijskiego death metalowego commando KRISIUN (www.krisiun.com.br ) , greckich bogów ROTTING CHRIST (www.rotting-christ.com ), legendarnego amerykańskiego INCANTATION (www.incantation.com ) oraz FUNERUS (www.funerus.com ) , w którym udzielają się m.in. muzycy INCANTATION oraz żona Johna McEntee - Jill (bass,vocal)! VADER będzie promował również swoje najnowsze DVD "...and blood was shed in Warsaw" (Metal Mind), którego premiera została ustalona na 8 października w Europie i 10 listopada w USA. Fani z Polski będą mogli kupić to DVD już podczas koncertów!!!

VADER szykuje dla swoich fanów wiele koncertowych niespodzianek, między innymi premierowy utwór "Sword of the Witcher" nagrany do gry komputerowej "The Witcher" (CD-Projekt RED/Atari), kilka zaskakujących coverów oraz różne sety koncertowe! Nie zabraknie nowych wzorów koszulek i bluz - m.in. do wspomnianego DVD oraz 3 zupełnie nowe wzory przygotowane specjalnie na trase, płyt CD i DVD. Pozostałe zespoły będą również oferować swoje wydawnictwa i merchandise.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 18:30, bramy otwieramy o godz. 18:00. Ceny biletów jak na taki zestaw sa skandalicznie niskie: 35zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu). Bilety będą do nabycia w sklepach muzycznych oraz drogą internetową. Szczegółów szukajcie na stronach internetowych klubów.

VADER zapowiada także spotkania z fanami w sieci sklepów EMPiK, pełna lista poniżej. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 16:30.

Spotkania z fanami i podpisywanie płyt:
26.09.2007 Łódź, Megastore, CH, Manufaktura, ul. Karskiego 5
27.09.2007 Warszawa, Megastore, ul. Nowy Świat 15/17
28.09.2007 Lublin, Empik DTC, Krakowskie Przedmieście 40
30.09.2007 Toruń, ul. Wielka Garbary 18
02.10.2007 Bydgoszcz, EMPiK DTC, ul. Gdańska 15
03.10.2007 Poznań, Megastore, ul. Ratajczaka 44
04.10.2007 Zielona Góra, ul. Bohaterów Westerplatte 19
08.10.2007 Kraków, Megastore, Rynek Główny 5
09.10.2007 Rzeszów, CH Galeria, ul. Płk. Lisa - Kula 19

Program całej trasy:
26.09.2007 Łódź @ Funaberia 2
27.09.2007 Warszawa @ Progresja
28.09.2007 Lublin @ Graffiti
29.09.2007 Ełk @ Centrum Kultury
30.09.2007 Toruń @ Od Nowa
01.10.2007 Gdynia @ Ucho
02.10.2007 Bydgoszcz @ Vanila Club
03.10.2007 Poznań @ Zeppelin
04.10.2007 Zielona Góra @ Winiarnia
05.10.2007 Lubin @ CK Muza
06.10.2007 Zabrze @ Wiatrak
07.10.2007 Bielsko Biała @ Rudeboy
08.10.2007 Kraków @ Rotunda
09.10.2007 Rzeszów @ Pod Palmą
 
 30.08.2007  
 
DVD, utwór, video-clip i nowe trasy!
Wielkimi krokami zbliża się sezon jesienno-zimowy, VADER w pocie czoła przygotowuje nowe wydawnictwa i planuje nowe trasy. Poniżej Peter (gitara, wokal) podsumowuje ostatni okres oraz ujawnia kilka ważnych szczegółów na temat nowego DVD, premierowego utworu i video-clipu, jubileuszowego albumu oraz trasy Blitzkrieg 4 cz. 2!

"Witam wszystkich po dłuższej nieobecności !!! Nam również przysługują wakacje - nawet jeśli trwają tylko 10 dni... Nazbierało się trochę informacji w ciągu ostatniego miesiąca. Ale po kolei...Jak już zauważyliście - wkrótce pojawi się nowe wydawnictwo w postaci DVD nagranego w tym roku w warszawskiej Stodole. Tytuł wydawnictwa "...and Blood was Shed In Warsaw" nawiązuje właśnie do tego koncertu. Materiał prócz sporej ilości utworów (są to głównie świeże kawałki z ostatnich płyt VADER'a) zawiera także sporo dodatków - wśród nich rodzynek: "Sword of the Witcher"! Co to jest? Już wiele miesięcy temu firma CD-Projekt RED zajmująca się projektami gier komputerowych zaproponowała nam nagranie piosenki będącej muzyczną "reklamówką" nowej gry wchodzącej właśnie na rynek, a zatytułowanej "The Witcher". Gra to nowatorski RPG, który dzieje się w świecie Wiedźmina - znanego wielu z Was z powieści Sapkowskiego. Grafiką zajął się Mistrz w swoim fachu: Bagiński (nagrodzony m.in. za miniaturę animacji "Katedra"), a cała Gra to bardzo dynamiczna akcja pełna Magii i przemocy (tak, tak... gra kierowana jest do starszych odbiorców). Tak więc podjęliśmy wyzwanie i jeszcze w maju w studio Hertz nagraliśmy kawałek, który jest zupełnie inny od utworów nagranych przez VADER w przeszłości. Było to specjalne zamówienie na specjalną okazję, więc nie przewidywaliśmy nawet, że "Sword of the Witcher" kiedykolwiek zagrany będzie na żywo! Trudnością dodatkową jest tu wieloplanowość instrumentów, a więc zagranie tego kawałka w takim składzie jak nasz byłoby niemożliwe bez straty specyficznego klimatu. Technologia idzie jednak do przodu nawet w VADER - tak więc już na najbliższym Blitz'u będzie można tę piosenkę usłyszeć.

Ponadto, 10 lipca przy współpracy z ekipą Inbornmedia, znanej już z produkcji clip'u do "Hellelujah!!!", na zamku w Bolkowie (tam gdzie kręcone były sceny do polskiego filmu "Wiedźmin"), nakręciliśmy obraz do "Sword of the Witcher", który również znajdzie się w dodatkach na DVD "...and Blood was Sched In Warsaw". Video clip nakręciliśmy w sporym pośpiechu, między wyjazdami na letnie festiwale, mimo to z pewnością będzie to godny uwagi i jakże różny od znanych Wam "This is the War" czy wspomnianego "Hellelujah!!!" obrazów. Ogień i Stali Magia!!! Tak w skrócie można określić clip do "Miecza Wiedźmina"....

Co poza tym? Za kilka dni kończymy nagrania do jubileuszowego albumu VADER, który zawierać będzie 25 klasycznych kawałków naszej Sfory nagranych na nowo. Płyta o roboczym tytule "XXV" pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku i oprócz "hitów" z pierwszych 4 albumów zawierać będzie kilka niespodzianek (przewidujemy również bonusy na limitowanym, specjalnym wydaniu tej płyty). Przygotowujemy się również do nadchodzącego szybko Blitzkrieg'u 4/2... Skład już znacie, natomiast z naszej strony mogę zdradzić, że planujemy inny zestaw koncertowy w miejscach, gdzie graliśmy w zeszłym roku i inny w nowych, nie odwiedzonych jeszcze miastach. Zaczynamy kilkoma koncertami w Rosji w połowie września. I tyle na dziś... Więcej "njusów" już wkrótce. Metal United!!!!!!"


VADER chciałby podziękować ekipie zamku Bolków (www.zamek-bolkow.info.pl), Muzeum Karkonoskiego (www.muzeumkarkonoskie.pbox.pl) w Jeleniej Górze za udostępnienie tego wspaniałego miejsca na nakręcenie scen do nowego video-clipu! Video wyprodukowała Inbornmedia (www.inbornmedia.com). Reżyseria - Maciej Pawełczyk i Radek Wikiera, zdjęcia - Sławomir Panasiewicz, montaż i postprodukcja -Aleksander Wilk. Kilka zdjęć z planu możecie obejrzeć w naszej galerii. Premiera video-clipu na początku przyszłego tygodnia!
 
 28.08.2007  
 
MP3 z nadchodzącego DVD!
Już teraz w naszej sekcji MP3 możecie posłuchać 2 utworów "Helleluyah!!! (God Is Dead)" i "Warlords" z nadchodzącego DVD "...And Blood Was Shed in Warsaw". DVD ukaże sie 8 października nakładem Metal Mind Productions. Podczas zbliżającej sie trasy koncertowej w Polsce będzie można nabyć specjalnie wykonany na tę okazję wzór koszulki. Przypomnijmy, że okladkę i grafikę do DVD wykonał młody utalentowany brazylijski artysta Marcelo HVC, który wykonał okładki do płyt takich zespołów jak GORGOROTH, LORD BELIAL, NECROPHAGIA i wielu innych... Więcej na jego profilu: www.myspace.com/poisonedtoreality. Ten sam artysta zaprojektuje 2 nowe wzory koszulek na zbliżający się "Blitzkrieg 4" w Polsce.
 
 27.08.2007  
 
VADER otwiera oficjalny profil na MySpace!
VADER dołączył w końcu do rodziny MySpace! Oficjalny profil zespołu zlokalizujecie pod adresem www.myspace.com/panzervader. Niektóre elementy wciąż są w fazie konstrukcji, ale w najbliższej przyszłości znajdziecie tam wszystko co chcecie wiedzieć o VADER- newsy, informacje o koncertach, muzykę, dyskografię, biografię, zdjęcia i inne atrakcje. Odwiedź nas na Panzervader i dołącz do listy naszych przyjaciół!
 
 24.08.2007  
 
Video z Brutal Assault!
Dobrej jakości materiał video z niedawnego koncertu VADER na Brutal Assault Festival dostępne są tu i tu. Sprawdźcie te linki!
 
 24.08.2007  
 
...And Blood Was Shed In Warsaw!
Czas na Misterium! Najnowsze DVD VADER. Szczególny koncert niekwestionowanej gwiazdy gatunku zarejestrowany w klubie "Stodoła" w Warszawie w lutym tego roku, podczas koncertów promujących najnowszy album "Impressions in Blood". Wydawnictwo oferujące fanom szybkiej, bezkompromisowej masakry wszystko to, czego można się spodziewać tylko po tak znamienitej Maszynie Wojennej jak VADER: charyzmę i pełen profesjonalizm wykonania zwieńczone znakomitą oprawą wizualną.

Koncert został sfilmowany przez 7 kamer, a sama realizacja jest czymś nowym i niespotykanym, odbiegając od podobnych wydawnictw dostępnych na rynku. Znakomite światła, dynamiczne koncertowe ujęcia oraz niespodzianki zza kulis. Gościnnie na koncercie pojawił się również Orion, muzyk zespołów VESANIA i BEHEMOTH, wykonując wraz z zespołem cover "Wyrocznia" innej legendy polskiej sceny metalowej: zespołu KAT. Blisko 75 minut Misterium, jakie potrafi stworzyć wyłącznie VADER! DVD wzbogacone o wywiad z liderem zespołu: Peterem oraz premierowy video-clip do utworu "Sword of The Witcher" zwiastujący długo oczekiwaną grę RPG "The Witcher" (CD Project RED/Atari)! Wydawnictwo dostępne również w limitowanej wersji swing case zawierającej bonusową płytę audio CD z utworami zarejestrowanymi w trakcie koncertu. DVD ukaże się 8 października nakładem Metal Mind Productions.

VADER- "...And Blood Was Shed In Warsaw"
(DVD, 2007)

Lista utworów:
1. Intro
2. ShadowFear
3. Sothis
4. Helleluyah!!! (God Is Dead)
5. Warlords
6. Silent Empire
7. Blood of Kingu
8. Intro: Out
9. Out of the Deep
10. Carnal
11. Dark Age
12. Black to the Blind
13. Intro: Para Bellum
14. This Is the War
15. Lead Us
16. What Colour Is Your Blood
17. Epitaph
18. Cold Demons
19. Predator
20. Wings
21. Wyrocznia (feat. Orion)

Bonusowe video:
Interview with Peter
Video clip "Sword of the Witcher"
Other features

Zawiera również:
Photo gallery
Desktop images
Biography
Discography
Weblinks
Dolby Digital 5.1 Surround Sound

 
 22.08.2007  
 
Blitzkrieg 4: zmiana daty koncertu w Łodzi!
Jedna bardzo istotna zmiana! Koncert w Łodzi odbędzie się 26.09 i będzie to koncert otwierający trasę. Zagramy w tym samym klubie "Funaberia 2". Pozostałe koncerty bez zmian. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 18:30, bramy otwieramy o godz. 17:30. Ceny biletów: 35zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu). Bilety będą do nabycia w sklepach muzycznych i sieci EMPiK od 1 września. Już wkrótce podamy pełną listę miejsc dystrybucji biletów. Jest równiez możliwa rezerwacja biletów internetowo (info@vader.pl) oraz telefonicznie (tel: 054-2837089 w godz. 10:00-15:00). VADER zagra z udziałem gości KRISIUN, ROTTING CHRIST, INCANTATION i FUNERUS.

26.09.2007 Łódź @ Funaberia 2
27.09.2007 Warszawa @ Progresja
28.09.2007 Lublin @ Graffiti
29.09.2007 Ełk @ Centrum Kultury
30.09.2007 Toruń @ Od Nowa
01.10.2007 Gdynia @ Ucho
02.10.2007 Bydgoszcz @ Vanila Club
03.10.2007 Poznań @ Zeppelin
04.10.2007 Zielona Góra @ Winiarnia
05.10.2007 Lubin @ CK Muza
06.10.2007 Zabrze @ Wiatrak
07.10.2007 Bielsko Biała @ Rudeboy
08.10.2007 Kraków @ Rotunda
09.10.2007 Rzeszów @ Pod Palmą
 
 22.08.2007  
 
Nowe materiały na YouTube!
Oficjalny kanał VADER na YouTube rozrasta się z dnia na dzień. Zgromadziliśmy już tam potężną kolekcję (ponad 60!) teledysków, koncertowych bootlegów, wywiadów itd. Niektóre z nich są dość unikalne i trudno dostępne, dlatego nie wahaj się odwiedzić nas na YouTube/PanzerVader i dołączyć do listy subskrybentów kanału!
 
 20.08.2007  
 
Krzysztof "Docent" Raczkowski: 1970- 2005
Dwa lata temu odszedł nasz przyjaciel i perkusista Krzysztof "Docent" Raczkowski... Nigdy Cię nie zapomnimy, Doc! R.I.P.

VADER
 
 17.08.2007  
 
Zdjęcia zza kulis Summer Bloody Summer!
W galerii znajdziecie garść nowych zdjęć z Summer Bloody Summer Tour, tym razem jednak są to ujęcia z backstage'u. Zobaczcie jak to wszystko wygląda zza kulis.
 
 14.08.2007  
 
Zdjęcia z Tuska, Rock Hard Festival!
Nowe zdjęcia w naszej galerii! Tym razem dzięki Yvonne Nau możecie obejrzeć kilka niezłych ujęc z festiwali w Finlandii i Niemczech. Już wkrótce więcej zdjęć z letnich festiwali.
 
 13.08.2007  
 
Zdjęcia z Brutal Assault dostępne!
Kilka zdjęć z zabójczego koncertu VADER na Brutal Assault Festival w Republice Czeskiej zostało udostepnionych na www.metalhead.ro.

Przy okazji, jeśli macie zdjęcia z udziału zespołu na letnich festiwalach w ramach "Summer Bloody Summer" i chcecie zaprezentować je na tej stronie, piszcie do nas!
 
 13.08.2007  
 
The Flaming Arts Festivals 2007: update
Uaktualniony został rozkład jazdy zbliżającej się trasy The Flaming Arts Festival 2007 (z udziałem VADER, KRISIUN, ROTTING CHRIST, INCANTATION i supportów). Dokładne informacje w naszej sekcji koncertów.
 
 09.08.2007  
 
VADER na YouTube!
VADER uruchomił właśnie swój oficjalny kanał Youtube, gdzie możecie obejrzeć zarówno oficjalne teledyski zespołu jak i koncertowe klipy, wymienić się opiniami z innymi fanami zespołu itd. Kanał znajdziecie pod adresem www.youtube.com/panzervader. Zapraszamy!
 
 16.07.2007  
 
VaderSummer Bloody Summer- raport
Przed Wami kolejna część raportu lidera VADER z koncertów w ramach Summer Bloody Summer:

"Do Danii popłynęliśmy promem z Putgarten. Sztorm był naprawdę niezły... Po całym pokładzie latały części kuchenne i bezwładne ludzkie ciała. Po dwóch godzinach dotarliśmy jednak bezpiecznie do portu (minęliśmy się również z ekipą Aerosmith ładujących się właśnie swoimi nightliner'ami na prom powrotny do Niemiec), by dalej kontynuować podróż do Alingsas koło Goeteborga. Klub "Fabriken" to naprawdę sympatyczne miejsce i mimo niewielkich rozmiarów daje gwarancję świetnego koncertu. Tak też było! Maniacy, którzy wypełnili salę wiedzieli po co przyszli, a i my pokazaliśmy, że klubowe imprezy to prawdziwie gorący klimat!!! Sporą część publiczności stanowili naprawdę młodzi - może 12 letni - Metalowcy. Przyszłość i nadzieja sceny extremalnej bawiła się dobrze, wzięła autografy i grzecznie poszła do domu. Tak trzymać!

Mokrzy od potu i szalejącego deszczu (ale szczęśliwi) zapakowaliśmy się na naszego kolosa i ruszyliśmy do Borlagen... po drugiej stronie kraju Karola Gustava. "Peace&Love Festival"... dość ciekawe miejsce dla zespołu grającego takie kawałki jak "This is the War" czy "Warlords" (oba zresztą w repertuarze przygotowanym na ten wieczór). No nic - zobaczymy... Po przybyciu zaparkowaliśmy busa na specjalnie przygotowanym parkingu i ruszyliśmy się rozejrzeć po okolicy. Dużo ludzi - w tym część Metalowców. A więc będzie jednak dla kogo grać! Ustawiono Vader jako headliner'a na scenie o nazwie Himalaya. Scen na Festiwalu było osiem... Przy okazji okazało się, że grają dziś również nasi Koledzy z Behemoth!!! Będzie się działo po koncercie... Było już dość późno kiedy zabrzmiało intro do "Shadowfear". Bardzo dobry koncert dla całkiem sporej - choć nie imponującej - grupy Maniaków!!!! Na koniec... cover Slayer. Potem to już były długie rozmowy przy... napojach. O poranku skierowaliśmy się na prom do Tallina. Dzień wolny... O tym co działo się na promie (o pięknej nazwie "Romantika") napiszę może kiedyś specjalny rozdział w książce autobiograficznej. Teraz wróćmy na Ziemię. Kolejny dzień to festiwal w Tallinie, a raczej - powinienem powiedzieć - w Estonii... Okazało się bowiem, że koncert ma miejsce w środku lasu jakieś 100 km od samego miasta. Świetna, trochę piknikowa atmosfera. Prysznic, kolacja i... do boju!!! Dawno nie graliśmy w Estonii, ale widać, że cały czas pamiętają tu nas bardzo dobrze. Nasi kierowcy przygotowali w międzyczasie własnego grilla - tak więc morale 200% - jak zwykle. Kolejny dzień to Finlandia i ostatni w tej wyprawie koncert na Tuska Festiwal w centrum miasta. Jestem pod wrażeniem jak pięknie można zorganizować tak masową imprezę w środku tak dużej aglomeracji... Szkoda, że nie u nas w kraju. Bardzo dobra organizacja i - bodajże najlepsze w całej dwutygodniowej wyprawie przyjęcie! Cudowny koncert na zakończenie tej mini trasy. Koło 22:00 Festiwal się zakończył i... powoli ruszyliśmy na prom powrotny do Estonii i dalej do Polski. Bardzo udana letnia wyprawa!!! Festiwale w Belgii, Francji czy Finlandii będziemy bardzo długo wspominać... Do następnego razu!"
(Peter- gitara, wokal)
 
 12.07.2007  
 
VaderZmiana w polskim Blitzkrieg 4
Z przykrością zawiadamiamy, że koncert w Olsztynie (30.09) został odwołany z przyczyn technicznych - klub "Secesja/Heaven" został zamknięty. W tym dniu zagramy w Toruniu, w klubie "Od Nowa". Pozostałe koncerty bez zmian. Przypominamy, że na trasie z VADER zagrają KRISIUN, ROTTING CHRIST, INCANTATION i FUNERUS. Rozklad jazdy znajdziecie tutaj.
 
 05.07.2007  
 
The Flaming Arts Festival 2007 już we wrześniu
Już we wrześniu VADER zagra jako headliner 7 koncertów w Rosji i Białorusi w ramach organizowanego przez agencje Massive Music i The Flaming Arts mini tournee The Flaming Arts Festival 2007. Podczas tych koncertów zespołowi towarzyszyć będą ROTTING CHRIST, KRISIUN, INCANTATION i supporty. Więcej szczegółów na stronie The Flaming Arts. Poniżej lista koncertów:

16.09.07 RUS St-Petersburg @ Orlandina
17.09.07 travel day
18.09.07 RUS Ufa @ Ogni Ufy
19.09.07 RUS Ekaterinburg @ tba
20.09.07 RUS Magnitogorsk @ DK Ordzhonikidze
21.09.07 RUS Samara @ Strokovski Park
22.09.07 RUS Moscow @ Tochka
23.09.07 BEL tba @ tba
 
 02.07.2007  
 
VADER - Summer Bloody Summer 2007 - prosto z frontu
VADER już pojutrze wróci z ponad 14 dniowej trasy, jednak dopiero teraz możemy przedstawic wam pierwszą część raportu przygotowanego przez dowódcę wojsk panzernych - Petera! Technika niestety nieraz zawodzi i dopiero teraz doszła do nas ta wiadomość.

"Kolejny etap letnich Festiwali rozpoczęliśmy tym razem w głównym Komando VADER - w biurze naszego managera Mariusza. Zwykle na weekend'owe wypady wykorzystujemy mniejsze pojazdy, na tę dwutygodniową wyprawę wyciągnęliśmy broń ciężką - naszego ukochanego nightlinera!!! Tam mamy wszystko, czego w trasie potrzeba, od telewizorów i konsol do gier, do cudownego urządzenia jakim jest niewątpliwie... expres do parzenia kawy/herbaty na zawołanie. Cała ekipa tj. Jaca, Wacek, January, Michał, Toni oraz kierowca Krzysztof już na nas czekali. Zapakowaliśmy sprzęt, krótka drzemka w kojach i... w drogę do Niemiec!!! Pierwszy koncert to Queens of Metal w Schweinfurcie. Tam także dosiedli się do nas szwajcarski Requiem i austriacki (a raczej europejski...) Belphegor. 100% składu trasy na pokładzie!!!Miejsce już nam znane i cudowne przyjęcie kilkutysięcznej Metalowej Braci. Obawialiśmy się trochę szalejących wokół deszczy ale... pogoda jednak dopisała. Po blisko dwugodzinnej walce o wyjazd ciężkiego busa (25 ton!!!) z błota ruszyliśmy do Calais, a następnie promem do Anglii...

Cały dzień w drodze by dojechać koło południa do Glasgow. Ten koncert w stolicy Szkocji jak i następnego dnia w Londynie miały być uzupełniającymi weekend'owe Festiwale imprezami dającymi nam szansę łagodnego przetrwania tego okresu bez konieczności powracania na 2-3 dni do Polski. Mimo nienajlepszej koniunktury na koncerty w okresie letnich festiwali, zarówno wypad do Soundhouse jak i beznadziejnie małego Purple Turtle pozostanie w pamięci zarówno nas, jak i tych kilkuset Metalowych Maniaków. Z Anglii ruszyliśmy do Holandii - gdzie w miejscu zwanym W2 stworzyliśmy świetną atmosferę wraz z siejącymi zniszczenie Belphegorem, a następnie do franuskiego Thionville, na muzyczną imprezę państwową... Kilka scen w centrum miasta, troszkę jarmarczna atmosfera i wiele tysięcy rozradowanych ludzi. Znowu deszcz i... znowu świetne przyjęcie!!! Dobrze jest grać dla ludzi, z których tak wielu nie miało pojęcia czym jest w ogóle Vader... Teraz już wiedzą i czekają na więcej.

Kolejny festiwal to belgijski Graspop - najlepiej zorganizowana impreza takiego formatu (wystarczy wymienić kilka nazw jak Slayer, Korn, Iron Maiden czy...Ozzy Osbourne) jaką widziały moje oczy. Poważnie! Cała część dla widzów jak i zaplecze dla zespołów przygotowane z dbałością o szczegóły. Tu o nic nie trzeba pytać czy prosić, tu wszystko już jest! I do tego z jaką klasą... Jakość ta miała wpływ i na nasz występ. Z całą pewnością jeden z najlepszych koncertów w historii Vader. Ponad 6-cio tysięczna rzesza Fanów zgotowała nam przyjęcie jak w latach 80tych. A i Polaków było sporo... Przy okazji wraz z chłopakami wydaliśmy trochę grosza na mroczne ciuchy. Dołączył do nas również Radek - drugi kierowca. Kolejny festiwal to równie już znany Hellfest we Francji. Błoto po kolana po ulewie z poprzedniego wieczora i... pierwsze afery z odwołanymi koncertami np. Korna. My jednak przygotowani w 100% po raz kolejny pokazaliśmy ile jeszcze w Vader'rze Mocy!!! To samo nam pokazali Maniacy pod sceną... Rzeź!!! Następne trzy koncerty z początku tygodnia zasługują na uwagę już choćby dlatego, że w ogóle się odbyły... Trier, Essen i Kiel (Killl!!!!); trzy klubowe imprezy ze świetną atmosferą. Cóż więcej dodać?... A dziś ewakuacja do Szwecji. Przed nami 4 koncerty w Skandynawii i krajach nadbałtyckich.... Do następnego razu!!! Czcijcie Metal na wieki !!!!"


Przypomnijmy, że VADER zagrał po omawianych koncertach mały koncert w Alingsas, następnie olbrzymi Peace And Love festival w Borlange, Tuska Festival w Helsinkach i Hard Rock Laager Festival w Tallinie. Krótko po tym, VADER zagra prestiżowy Warldrock Festival w Holandii, i o tych koncertach powiadomimy was w kolejnym raporcie.
 
 25.06.2007  
 
Fragmenty koncertu VADER dostępne na YouTube
Sfilmowany przez jednego z fanów fragment koncertu (Epitaph (For Humanity), Carnal) VADER który odbył się 20 czerwca 2007 w klubie W2 w Den Bosch, Holandia został udostępniony na YouTube. Sprawdźcie to!
 
 21.06.2007  
 
Cenzura w wolnym kraju?
W związku z powstającą z inicjatywy Ryszarda Nowaka i Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami listą "zespołów propagujących treści satanistyczne", mającą trafić do rąk urzędników w całym kraju i skłonić ich m.in. do wydawania zakazów organizowania koncertów (co stanowi gwarantowane w Konstytucji RP ograniczenie demokracji, łamanie praw obywatelskich i jawny zamach na wolność słowa), zachęcamy do podpisania petycji, która trafić ma do Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Przeciwko cenzorskim praktykom zaprotestował cały świat muzyczny. My również nie chcemy i nie możemy być obojętni wobec działań R. Nowaka i jego Komitetu, którego działalność przypomina najgorsze PRL'owskie praktyki. Petycję znajdziecie pod tym adresem.

 
 04.06.2007  
 
VaderKolejne trzy zwycięskie bitwy!
Zespół wrócił z kolejnych koncertów, tym razem zagrał na trzech niemieckich festiwalach - Sundown Festival (25.05), Rock Hard Festival (26.05) i Hellraiser Festival (27.05).

Oto krótki raport Petera (gitara, wokal): "Serię festiwali w Niemczech rozpoczęliśmy trzema koncertami w Abtsgmund, Gelsenkirchen i Wurzen. Trzy naprawdę niezłe "ciosy" w kraju, gdzie Metal kwitł i kwitnie chyba najjaśniej w Europie. Otwierający nasz wypad festiwal w Szwabii odbywał się na tym samym teranie, co Summer Breeze w poprzednich latach. Jak zwykle świetne przygotowanie, atmosfera i pogoda gwarantowały bardzo dobry koncert. I tak właśnie było! Po kilku godzinach relaksu po ponad 20 godzinnej podróży uderzyliśmy ze sceny bez żadnej litości wraz z zapadającym zmierzchem. Byliśmy jednym z niewielu przedstawicieli ekstremalnego grania tego dnia, a i przyjęcie mieliśmy równie ekstremalnie dobre. Kilka tysięcy fanów zgłodniałych rzezi dostało swój kawałek mięsiwa... Następnego dnia pobudka o 6:30 rano w pięknym pemsjonacie, śniadanie i ponad pół tysięcy killometrów do Gelsenkirchen. Rock Hard to zarówno profesjonalny i bardzo Metalowy magazyn, ale i świetny festiwal!!! Lokalizacja nad samym kanałem Renu, amfiteatr i rzesze Fanów...

Graliśmy w drugim dniu, kiedy gwiazdami wieczoru byli m.in. Death Angel, Amon Amarth, czy znany z grania w Manowar -Ross the Boss. Trafiliśmy w dość dziwny skład, gdyż większość zespołów grajacych przed nami to zespoły wykonujące fiński czy skandynawski Folk/Metal. Przyjęcie wszystkich tych zespołów był imponujące, co z kolei... wzbudziło nasze wątpliwości czy oby nie jesteśmy tu "przez pomyłkę". Obawy padły już w czasie próby. Publika przywitała nas gromkim skandowaniem i tak już było do końca. Dwa razy schodziliśmy ze sceny przy pełnym aplauzie! Opinie o koncercie tego wieczoru były naprawdę dobre zarówno ze strony licznie przybyłych kolegów (m.in. Kreatora) czy prasy -jak i Metal Maniax !!! Potem spędziliśmy kilkadziesiąt minut podpisując płyty, zdjęcia i inne części garderoby... W hotelu nie było nawet czasu i sił na uczczenie imprezy. Pobudka o 7:00 rano - śniadanie i kolejne 600 km w drodze. Tym razem na wschód -rejony Leipzig i "stary dobry Hellraizer"!!! Wito z żoną od wielu już lat organizują koncerty - tym razem na 15 lecie "Hellraizer" jako Open Air. Ostatni dzień festiwalu i Vader jako "tłusty kąsek" wieczoru... Jak zawsze w Lipsku - było super i nawet totalny sztorm, który nie wiadomo skąd zjawił się w momencie naszego wejścia na scenę, nie zniszczył świetnego koncertu. Były bisy i opuściliśmy teren festiwalu... a wraz z nami uleciał sztorm. Nie ma jak dobrze spędzony weekend w świetnej Metalowej atmosferze!!! Do zobaczenia wkrótce!"


Zdjecia VADER z Rock Hard Festival możecie obejrzeć tu. Wiecej zdjęć z innych imprez metalowych na stronie www.metal-experience.com.

VADER nie odpocznie zbyt długo, gdyż już 15.06 wyjeżdża na 2 tygodnie, podczas których zagra m.in. na prestiżowych festiwalach jak Graspop Festival w Holandii, Hellfest we Francji, Peace And Love Festival w Szwecji, Tuska Festival w Finlandii czy Hard Rock Laager Festival w Estonii. Szczegółowy rozkład jazdy poniżej:

16.06.07 GER Schweinfurth @ Queens Of Metal Open Air
www.queens-of-metal.com

18.06.07 UK Glasgow @ Soundhaus
www.soundhaus.co.uk

19.06.07 UK London @ The Purple Turtle
www.purpleturtlebar.com

20.06.07 HOL Den Bosch @ W2
www.w2.nl

21.06.07 FR Thionville @ National Music Festival

22.06.07 BEL Dessel @ Graspop MM Festival
www.graspop.be

23.06.07 FR Clisson n/Nantes @ Hellfest
www.hellfest.fr

24.06.07 GER Trier @ ExHaus
www.exhaus.de

25.06.07 GER Essen @ Turock
www.turock.de

26.06.07 GER Kiel @ Pumpe
www.diepumpe.de

27.06.07 SWE Alingsas @ Fabriken
www.fabriken03.se

28.06.07 SWE Borlange @ Peace And Love Festival
www.peaceandlove.nu

30.06.07 EST Tallin @ Hard Rock Laager Festival
www.laager.hardrockclub.ee

01.07.07 FIN Helsinki @ Tuska Open Air Festival
www.tuska-festival.fi

 
 21.05.2007  
 
Summer Bloody Summer: update!
BelphegorVADER z wielkim żalem informuje o odwołaniu swojego udziału na Wacken Open Air 2007! Wszystkich naszych fanów przepraszamy.

Na trasie w czerwcu zamiast zapowiadanego DRAGONLORD zagrają black metalowi bogowie z BELPHEGOR. Niestety ekipa Erika Petersena nie mogła przyjechać do Europy z przyczyn personalnych. Oto oświadczenie zespołu na ten temat: "W związku z tym, że nasz bębniarz Jon Allen nie może jechać z powodów osobistych, jesteśmy bez bębnów... Czujemy się z tego powodu źle, naprawdę chcieliśmy zagrać te koncerty z VADER i doceniamy daną nam po temu możliwość. Raz jeszcze przepraszamy wszystkich promotorów którzy nas tam wcisnęli! Przepraszamy również fanów którzy czekają by nas zobaczyć...Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wkrótce do was przyjechać! Pozdrawiamy, Dragonlord.

Z kolei już w czwartek wyruszamy na 3 festiwale, które odbędą się w Niemczech. Będą to: 25.05 Sundown Festival (www.sundown-festival.de, HEAVEN SHALL BURN, ENSIFERUM, BORN FROM PAIN...), 26.05 Rock Hard Festival (www.rockhardfestival.de, KORPIKLAANI, ARMORED SAINT, DEATH ANGEL, AMON AMARTH...), 27.05 Hellraiser Festival (www.hellraiser-leipzig.de/openair, UNLEASHED, BEHEMOTH, DARK FUNERAL...)

 
 21.05.2007  
 
Sofia zdobyta!
VaderWczoraj VADER powrócił z Bulgarii, gdzie zagrał ekskluzywny koncert dla bułgarskich fanów, którym nie dane było obejrzeć zespół podczas ich grudniowej trasy. Oto krótki raport z tego koncertu: "Dnia 19 maja w godzinach wieczornych zagraliśmy koncert w Sofii, w klubie "Black Box"... Koncert był spełnieniem obietnicy złożonej Fanom w Bułgarii po problemach na granicy i w związku z tym - odwołania koncertu w Sofii w ramach bałkańskiej części Blitzkrieg w grudniu 2006. Cóż mogę powiedzieć o koncercie i Fanach? Zdecydowanie był to jeden z absolutnie najlepszych koncertów w trasie promującej "Impressions In Blood" w 2006- 2007 roku! Dobrze jest wiedzieć, że są w Europie (jeszcze) miejsca, gdzie Metal to prawdziwa sceniczna (a raczej "podsceniczna") masakra, a nie jedynie zaliczona obecność... Wielki respekt i ogromne DZIĘKUJĘ dla tych wszystkich (ponad 500 Maniaków!!! ) uczestniczących w rzezi - w szczególności Tym, którzy lojalnie wierzyli w nasze przyrzeczenie i zachowali bilety z odwołanego koncertu w grudniu... A było takich około 250 osób!!! Do Bułgarii wrócimy zawsze pełni energii, entuzjazmu i głodu kolejnej "Bitwy"!!! Blogadaria!!!!Thanx!!!"
Peter (wokal, gitara)

Obszerna galeria zdjęć z koncertu w Bułgarii dostępna jest na Garo's Metal Newsletter.

 
 10.05.2007  
 
Summer Bloody Summer 2007: uaktualnienie!
VaderNastąpiła zasadnicza zmiana podczas czerwcowej wizyty w W. Brytanii. Pierwotnie planowany na 17.06 koncert w londyńskim Camden Underworld został przeniesiony na 19.06 i odbędzie się w innym miejscu - The Purple Turtle, Camden (www.purpleturtlebar.com )! Niestety nie bylibyśmy w stanie pokonać tak długiego dystansu jaki dzieli Schweinfurth (gdzie dzień wcześniej gramy na festiwalu Queens Of Metal Open Air) i Londyn (plus czas na prom) w ciągu kilkunastu godzin. Na dodatek 19.06 Camden Underworld był już zarezerwowany, stąd nowe miejsce. W tym miejscu gorące podziękowania dla Arcane Promotions i klubu The Purple Turtle za pomoc! Przypominamy, że podczas tych koncertów VADER będzie wspomagany przez amerykański DRAGONLORD (zespół Erica Petersena z TESTAMENT) oraz szwajcarski REQUIEM.

Dobrą wiadomością dla naszych fanów jest kolejny festiwal, na którym zagości VADER. 19.07 zagramy na niemieckim Earthshaker Festival z takimi tuzami metalu jak MOTORHEAD, CRADLE OF FILTH, TESTAMENT, WITHIN TEMPTATION, KREATOR, SEPULTURA, GAMMA RAY czy UDO! Więcej o festiwalu na stronie www.earthshaker-fest.com.

 
 08.05.2007  
 
VaderVADER rozpoczął sezon letni!
Dwoma koncertami w Holandii (5.05 Wageningen i 6.05 Dordrecht) VADER rozpoczął sezon letnich koncertów i festiwali. Zespół zagra w sumie 30 koncertów, m.in. na prestiżowych festiwalach - Rock Hard Festival, Hellraiser Festival, Graspop MM Festival, Hellfest, Tuska Open Air Festival, Waldrock Festival, Kaltenbach Open Air, Wacken Open Air, Party San czy Brutal Assaulth... Pełna lista koncertów i festiwali tutaj.

"Ostatni weekend spędziliśmy w Holandii grając dwa dość nietypowe koncerty. Pierwszy w mieście Wageningen w związku z uroczystościami obchodów odzyskania niepodległości przez Holandię w maju 45 roku. Wielka parada aliantów - w tym kilku weteranów 1szej polskiej Dywizji Pancernej walczącej wówczas w Beneluxie - około 100.000 uczestników, 18 scen w całym mieście, jedna wielka impreza i... VADER - jedyny reprezentant extremalnego Metalu w mieście. Graliśmy przed północą zamykając imprezę dla kilku tysięcy zgłodniałych rzezi Metalowców i było to niesamowite doświadczenie!

Drugi koncert graliśmy w Dordrecht - niespełna 60 km od poprzedniej miejscowości. Opadła mi szczęka kiedy okazało się, że klub Bibelot to przekształcony na świetny klub kościół!!! Koncert VADER w kościele i to jeszcze w niedzielę??? OK!!!! I do tego doskonały !!! Mimo krążących wokół darmowych imprez zebrało się około 300 Maniaków i pokazali na co ich stać !!! My również zagraliśmy świetny koncert!!! Od teraz mogę grać wyłącznie w kościołach!!! "

Peter (gitara, wokal)

Następne koncerty to 3-dniowy wypad do Niemiec i udział VADER w: Sundown Festival (25.05), Rock Hard Festival (26.05) i Hellraiser Festival (27.05)...

 
 30.04.2007  
 
VaderVADER w Australii: video, zdjęcia dostępne
Klip VADER z koncertu który odbył się 27 kwietnia w The Gaelic Club w Sydney został udostępniony w sieci. Po zarejestrowaniu się w serwisie HailMetal.Com będziecie mogli zobaczyć, jak wypadł cover SLAYER "Raining Blood" na gorących Antypodach. Natomiast tutaj możecie obejrzeć kilka zdjęć z tego koncertu... Z innych wieści, lider VADER Piotr "Peter" Wiwczarek udzielił ostatnio wywiadu Andrew Haug'owi z australijskiego Triple J's "Full Metal Racket". Możecie odsłuchać go w formatach Windows Media, Real Media.

 
 26.04.2007  
 
VADER: Summer Bloody Summer 2007
Kolejne potwierdzone festiwale i koncerty VADER podczas wakacji! 3 koncerty w Anglii - 17.06 London @ Camden Underworld, 18.06 Glasgow @ Soundhaus oraz 19.06 jeszcze nie potwierdzony koncert. 20.06 Den Bosch @ W2 w Holandii. Wszystkie koncerty VADER zagra w towarzystwie DRAGONLORD i REQUIEM. 26.06 Kiel @ Pumpe w Niemczech, po nim dwa szwedzkie koncerty - 27.06 Alingsas @ Fabriken i 28.06 Borlange @ Peace And Love Festival. Przypomnijmy, że pomiędzy 16.06 i 1.07 VADER zagra także na prestiżowych festiwalach - Queens Of Metal Open Air, Graspop MM Festival czy Tuska Open Air Metal Festival. "Po raz pierwszy w historii VADER zagramy tak wiele letnich festiwali i koncertów. Nie zakładaliśmy sobie, że zagramy ponad 30 koncertów w wakacje, bo to niemalże trasa, a pojawienie się na tak dużych festiwalach jak Graspop, Warldrock czy Wacken traktujemy jako wielkie wyróżnienie. Los nam sprzyja, a i najwidoczniej zespół ma się dobrze skoro nas zapraszają! Póki co zdobywamy Australię, wracamy pod koniec maja i po powrocie szykujemy kilka niespodzianek... " (Peter, gitara/ wokal)

 
 25.04.2007  
 
Blitzkrieg 4: tour update!
Nowe potwierdzone miejsca na trasie! 28.09 zagramy w Lublinie @ Graffiti, 03.10 w Poznaniu @ Zeppelin, 04.10 w Zielonej Górze @ Winiarnia. Zespołem otwierającym wszystkie koncerty będzie amerykański FUNERUS (www.funerus.com), w którym udzielają się m.in. muzycy INCANTATION oraz żona Johna McEntee - Jill (bass,vocal). John McEntee (INCANTATION) o zbliżających się koncertach w Polsce: "Czekaliśmy długo na mozliwość koncertowania w Polsce. Wiele razy próbowaliśmy tam wystąpić, ale za każdym razem coś nawalało. Zawsze mieliśmy w tym kraju wielu wiernych fanów i nie możemy się doczekać kiedy wreszcie będziemy mogli dla nich zagrać! Spodziewamy się zabójczych koncertów. W zestawie są ponadto tak wspaniałe zespoły jak Vader, Krisiun czy Rotting Christ. Wszystkie bandy są ze sobą od dawna zaprzyjaźnione i są świetnymi towarzyszami w trasie. To będzie intensywna trasa old school ekstremalnego black / death metalu i czujemy się zaszczyceni będąc jej uczestnikiem."

 
 24.04.2007  
 
VADER i "Wiedźmin" - sprostowanie
W związku z licznymi, niepotwierdzonymi informacjami ukazującymi się w Internecie na temat udziału zespołów VADER i Red Emprez w nagraniach do ścieżki dźwiękowej gry komputerowej "Wiedźmin", firma CD Projekt RED i zespół Vader informują, że:

• Faktycznie trwają rozmowy na temat współpracy zespołu muzycznego Vader z firmą CD Projekt RED

• Zespół Red Emprez nie bierze żadnego udziału w pracach związanych z grą lub promocją gry "Wiedźmin"

• Wszystkie dotychczasowo opublikowane informacje o współpracy zespołu Vader z CD Projekt RED są niepotwierdzone

 
 19.04.2007  
 
Blitzkrieg 4 Tour 2007: ogłoszone daty!
Zapowiadana druga część trasy Blitzkrieg 4 powoli się krystalizuje. Jest to wyłącznie trasa w Polsce. Ruszamy 27 września koncertem w warszawskiej Progresji! VADER zagra w towarzystwie gości, trzech zespołów o ustalonej reputacji na światowej scenie ekstremalnego grania: brazylijskiego death metalowego commando KRISIUN, greckich bogów ROTTING CHRIST oraz legendarnego INCANTATION ze Stanów Zjednoczonych! Jak widać, będzie to bardzo mocny zestaw, gwarantujący świetne sztuki. W skład trasy wchodzi 14 koncertów:

27.09.2007 Warszawa @ Progresja
28.09.2007 tba
29.09.2007 Ełk @ Centrum Kultury
30.09.2007 Olsztyn @ Heaven
01.10.2007 Gdynia @ Ucho
02.10.2007 Bydgoszcz @ Vanila Club
03.10.2007 Poznań @ Zeppelin
04.10.2007 tba
05.10.2007 Lubin @ CK Muza
06.10.2007 Zabrze @ Wiatrak
07.10.2007 Bielsko Biała @ Rudeboy
08.10.2007 Kraków @ Rotunda
09.10.2007 Rzeszów @ Pod Palmą
10.10.2007 Łódź @ Funaberia 2

 
 10.04.2007  
 
Raport Mausera z Hertz Studio!
Cały czas trwa sesja nagraniowa retrospekcyjnego albumu VADER. Mauser zakończył właśnie pracę nad swoimi scieżkami i jest bardzo zadowolony z efektów. Oto, co nam powiedział: Cześć!!! Jestem w tej chwili już po nagraniu swoich partii gitarowych. Postanowiłem podzielić się z wami spostrzeżeniami o naszym nowym produkcie. A więc po kolei... Materiał będzie bardzo przekrojowy, zaczynając właściwie od pierwszej płyty, a kończąc na "Bestii". Wszystkie utwory mają nową oprawę brzmieniową choć ich struktura właściwa nie uległa zmianie. Dodaliśmy parę smaczków które mają na celu wzbogacenie produkcji jako całości. Tempo niektórych utworów uległo znacznej zmianie... ale to juz zasługa naszego garowego. Są one przeważnie szybsze, bardziej brutalne ale i nie pozbawione "ducha przeszłości". Słychać wspaniałą pracę gitar, właśnie tak jak zawsze sobie to wyobrażałem. Pewnym odświeżeniem jest brzmienie instrumentów . Jest ono mocniejsze oraz nowocześniejsze. Nad wszystkim - oczywiście - czuwali bracia Wiesławscy (pozdrawiam Wiesia!!!)... Sposób nagrywania utworów też był inny, ponieważ nigdy dotąd nie nagrywaliśmy partii rytmicznych z Peterem we dwóch. Każdy nagrywał zwykle swoje utwory - czyli obie gitary- w całości. Tym razem ja nagrywałem swoje partie, a Peter swoje. Dodało to całości pewnego rodzaju emocjonalnych cech, tak charakterystycznych na koncertach. Wszystko teraz żyje i będzie to słychać... Przed nami jeszcze partie solowe, wszelkie "smaczki" i basy. Będziemy je nagrywać w maju oraz wrześniu, więc mamy dość dużo czasu na właściwe aranżacje. To będzie swego rodzaju test naszej sprawności technicznej i kolejny krok w stronę "zaklinania" muzyki. Swego rodzaju definicja Death Metalu według nas samych: muzyków i współtwórców tego gatunku... Do następnego spotkania, POZDRAWIAM !!!!/ Mauser.
 
 05.04.2007  
 
VADER: nowy kontrakt Daraya!
Perkusista VADER- Daray od niedawna reprezentuje oficjalnie firmę Premier. Oto, co powiedział na temat swego nowego kontraktu: Rozglądałem się za nowym, profesjonalnym zestawem perkusyjnym od jakiegoś czasu, biorąc pod uwagę różne firmy i opcje. Dzięki tak wielu zagranym koncertom miałem okazję przetestować wiele różnych zestawów i wiele różnych konfiguracji. Zdecydowałem się wybrać bębny firmy Premier. Ich brzmienie po prostu niszczy, świetny wygląd i znakomita jakość. Graniem na bębnach zajmuję się już od wielu lat i mówiąc szczerze, nigdy nie byłem tak bardzo zadowolony ze swego instrumentu.

Daray używa zestawu Premier z serii MAPLE/ BLACK SPARKLE:

2 x 22" x 18" Bass Drums
10" x 8" Tom Tom
12" x 9" Tom Tom
14" x 11" Tom Tom
16" x 13" Tom Tom
14" x 7" Hammered Brass Snare Drum
13" x 5.5" Hammered Brass Snare Drum
 
 27.03.2007  
 
VADER: raport ze studia cz. 2
Muzycy VADER przebywają właśnie w białostockim Hertz Studio, gdzie pracują nad swym jubileuszowym albumem. Oto garść wrażeń Petera (gitara, wokal) z kolejnego etapu sesji nagraniowej:

Skończyliśmy właśnie nagrywanie ścieżek bębnów... Darek nie dał jeszcze z siebie tak wiele w tak krótkim czasie: 26 kawałków w niespełna tydzień !!! Początkowo nie planowaliśmy realizacji albumu jubileuszowego w stylu "regularnej" sesji... Miało być 15 wybranych hitów z naszej dyskografii i całość mieliśmy zrobić w trzy tygodnie (dwa tygodnie w marcu i tydzień na początku września). Zdecydowaliśmy się jednak na 25 (!!!) kawałków (na XXV lecie), a to bardzo duża różnica...

Jak już wcześniej wspominałem, skupiliśmy się na pierwszych płytach Vader'a. Tak więc (już to mogę teraz powiedzieć) będzie: 6 utworów z "The Ultimate Incantation" ; 5 kawałków z "De Profundis"; 4 kawałki z "Black To The Blind" ; 3 piosenki z "Litany" i po jednej z "Revelations" i "The Beast"... Reszta to mini albumy i ... niespodzianki. Część kawałków "podrasowaliśmy" w aranżach, część natomiast pozostała w oryginalnym kształcie. Darek tym razem nagrywał na swoim nowiutkim zestawie Premier'a, z którym nawiązał niedawno bardzo dobrą współpracę na terenie całego Świata i o którym zapewne więcej napisze w "njusach" już wkrótce. Teraz czas na gitary... Od dwóch dni Mauser pracuje nad swoimi partiami, natomiast ja zaczynam dziś... Pracujemy na zmianę. Już wkrótce więcej szczegółów .... Pozdrawiam ze studia Hertz w Białymstoku !!!!" - Peter. Przypomnijmy, że zespół nagrywa właśnie utwory na swój jubileuszowy album, który ukaże się na początku 2008 roku. Nie jest jeszcze znany wydawca, jak również co dokładnie, oprócz wspomnianych 25 utworów, znajdzie sie na tym specjalnym wydawnictwie.
 
 21.03.2007  
 
KrisiunDruga część Blitzkrieg 4 coraz bliżej...
Powoli krystalizują się plany związane z drugą częścią Blitzkrieg 4, trasy promującej ostatni studyjny album "Impressions in Blood". W składzie trasy oprócz VADER zagrają goście specjalni - KRISIUN, ROTTING CHRIST i zespół niespodzianka! Trasa zawita do miast, które zostały pominięte ostatnim razem, ale także do Warszawy, Łodzi i Gdyni! Zagramy w sumie 14 koncertów. KRISIUN to ścisła czołówka death metalu, zespół który promuje obecnie swój ostatni album "Assassination" (Century Media). ROTING CHRIST gościli 2 lata temu na trasie z VADER, tym razem przyjadą promować rewelacyjną płytę "Theogonia" (Season Of Mist). Więcej szczegółów już niebawem.
 
 21.03.2007  
 
VADER na kolejnych letnich festiwalach!
Dobra passa trwa! Oto kolejne potwierdzone festiwale letnie: 25.05 Sundown Festival (Niemcy), 21.06 National Music Festival (Francja), 07.07 Waldrock Festival (Holandia) oraz 07.08 Metal Heads' Mission Festival (Ukraina). W dniach 17.06 do 20.06 VADER zagra również 4 koncerty w Holandii i Anglii w towarzystwie DRAGONLORD, zespołu założonego przez Erica Petersona z TESTAMENT. W składzie DRAGONLORD także muzycy SADUS, TESTAMENT, CRADLE OF FILTH. Ich ostatnia płyta "Black Wings Of Destiny" została wydana przez Escapi Music. Zespół nigdy nie koncertował w Europie!
 
 18.03.2007  
 
VADER w studio!
Rozpoczął sie proces nagrywania jubileuszowego albumu na 25-lecie zespołu! Płyta ukaże się w 2008 roku i zawierać będzie 25 utworów prezentujących minione 2 dekady VADER! Na wydaniach specjalnych pojawią się niespodzianki, więcej na ten temat juz wkrótce. Oto, co Peter przekazał nam po pierwszym dniu w studio:

"15 marca przyjechaliśmy z Daray'em do studia Hertz rozpoczynając tym samym sesję dość specjalnego w naszej historii albumu. Będzie nim 25-utworowy materiał zawierający praktycznie większość znanych Wam już "hitów" z pierwszych nagranych przez Vader płyt. Skupiliśmy się tu głównie na "The Ultimate Incantation", "De Profundis" , "Black to the Blind" i "Litany" oraz wydanych między tymi wydawnictwami mini-albumach. 2008 rok będzie rokiem kiedy powstała nazwa, a tym samym i sam zespół Vader... Takim nietypowym wydawnictwem chcemy uczcić ten rok i równocześnie przybliżyć starsze dokonania kapeli - głównie - dla najnowszej generacji Maniaków naszych dźwięków. Będzie to o tyle ciekawe, iż po raz pierwszy będzie okazja do "skonfrontowania' tych tak różnych w produkcji płyt na jednym krążku... Wszystkie utwory nagrywamy zupełnie od początku, a więc będą i pewne mniejsze czy większe różnice w aranżacji. Oczywiście planujemy dodać do tego zestawu coś zupełnie nowego ale... nie byłbym sobą, gdybym nie pozostawił tej kwestii w tajemnicy. Przynajmniej na jakiś jeszcze czas... Ciekawostką niech będzie również fakt, że na płycie pojawią się goście - zarówno z Polski jak i spoza kraju. Będą to w większości nasi odwieczni Przyjaciele, którzy sami wnieśli już wiele do muzyki Metalowej. Na koniec dodam jeszcze, że planujemy specjalne wydanie tego materiału w postaci dodatkowych koncertów Video z zamierzchłych czasów, czy też foto-albumu ze specjalnie dobranymi na 25-lecie zdjęciami. Dużo pracy, dużo wspomnień, a przede wszystkim - dużo totalnej rzezi z ponad dwóch dekad istnienia i tworzenia bluźnierczego Metalu !!!! Dziś zaczynamy...
 
 11.03.2007  
 
VADER w Japonii - raport cz. 5 i 6
Oto dwie ostatnie odsłony raportu z pobytu VADER w Japonii.

07.03 koncert w Tokio
Jedziemy do Tokyo... Znów poranna pobudka, dworzec, pociąg... Wiemy, że dzisiejszy dzień jest chyba tym najważniejszym dniem na trasie. Dziś będzie najwięcej ludzi na koncercie, mamy parę ważnych wywiadów do zrobienia. No i to już ostatnie spotkanie z fanami, ostatni koncert. Czuję, że dziś forma mi dopisuje, jest ciepło i przyjemnie. Minęło w końcu zmęczenie związane ze zmianą czasu. Wspaniałe krajobrazy obserwowaliśmy przez okno pociągu. Każdy wyciągnął aparat i każdy jest reżyserem wycieczki. Aparaty pracują jak szalone, wszyscy kręcą filmy. Przed nami wyłania się potężny wulkan Fidji, cały pokryty śniegiem. Wspaniały... Patrzę jaki Darek, Novy i Toni nie mogą oderwać wzroku od wulkanu, i co chwilę wiercą się na siedzeniach. Pewnie wyglądamy jak Japończycy w Europie z aparatami w dłoniach, robiąc co sekundę zdjęcia. Ale tu to nikogo nie dziwi, bo wokół nas przecież sami Japończycy. Wspólnie z Peterem ustalamy, że pojdziemy na wywiady we dwóch, no i Darek, ale on ma swój własny wywiad do jakiegoś magazynu perkusyjnego. Tak w ogóle to troszkę się zastanawialiśmy jak będzie Darek przyjmowany przez fanów i media, bo Docent był tam absolutnie kultową postacią. Obawy jednak szybko minęły po pierwszym gigu, a nawet redaktor pisma "Burn!" powiedział, że gdy obserwował naszą próbę przed koncertem zobaczył takie samo zaangażowanie, pasję i ten błysk w oku Darka. Poczuł się tak jak wówczas, gdy nagrywaliśmy "Live in Japan". To nas połechtało wystarczająco i chyba każdy w duchu przysiągł sobie, że dzisiejszy gig zagramy na najwyższych obrotach. Nie mogło być inaczej.

Gdy wywiady dobiegły końca, wróciliśmy do hotelu aby się odświeżyć i po jakimś czasie ponownie droga do klubu. Trochę byłem zaskoczony, gdy po dotarciu do klubu dowiedzieliśmy się, że bilety zostały wysprzedane na parę godzin przed koncertem. Już wtedy wiedziałem, że to będzie niesamowite show. Cryptopsy grają jak szaleni, a i puplika im sprzyja. To bardzo potężna motywacja, by zagrać dziś najlepiej ze wszystkich. Pobijemy wszystkich - przysięgam sobie. Gdy wychodzimy na scenę, by ustawić wszystko jak należy słyszę z pierwszego rzędu jak ktoś krzyczy po polsku - "Chłopaki pokażcie kto jest najlepszy!!!" Nie, no nasi są wszędzie, nawet w Japonii! I z uśmiechem opuściłem scenę. Gasną światła, a ludzie na sali oszaleli, krzyczą wniebogłosy. Skandują nazwę zespołu, chyba za chwilę pękną barierki. Intro, i jeszcze głośniej. Takiego przywitania się nie spodziewałem. Powróciły stare wspomnienia, wtedy gdy po raz pierwszy przybyliśmy do Japonii nagrywać live. A jednak lubią nas ci mali skośnoocy ludkowie. Z potężna pompą zaczęliśmy koncert, ludzi aż przydusiło - dosłownie. Potem Sothis... Darek gra równiuteńko... A może to nie on tam siedzi? Ha,ha,ha... Oglądam się za siebie i widzę jest nasz Dareczek. Gra jak wściekły, naprawdę to czuje. Helleluyah!!! Kolejne utwory dopełniają to co niezaprzeczalne. Potworne zniszczenie i dominacja. Z taką świadomością schodzę ze sceny. Ten koncert był najlepszym na trasie bezapelacyjnie... Jeszcze tylko "brutalni" i idzemy na kolację pożegnalną.

I tu też nie będzie jeńców, oj nie będzie... Tak jak postanowiliśmy wspólnie, wszystkie zespoły jak jeden. Tak też zrobiliśmy. Oddzielna sala, karaoke, wspaniałe potrawy, surowe ryby, kalmary (Sachimi) i sake, bez przerwy. Tak biesiadowaliśmy wspólnie parę godzin i gdy już wszyscy mieli dosyć mocnych wrażeń poszliśmy spać. A ja nazywam to po prostu "marszem betonów". Jakoś udało się nam dojść... Ten wyjazd będziemy na pewno długo pamiętać...


08.03 Wylot do domu
9.45... Stukanie do drzwi... Otwieram i widzę Petera zdziwionego - Ty jeszcze śpisz? Za 10 minut wyjeżdżamy na lotnisko!!! Zbieram rzeczy na oślep, głowa troszkę ciężka, potworne pragnienie... Szybki prysznic i już jestem gotowy. Nie wiem jak mi się to udało, ale jestem na dole w recepcji. Peter chyba też troszkę zaskoczony, bo niedowierza własnym oczom - Zdążył??? Ha,ha,ha... Jedziemy na lotnisko, jeszcze może jakieś szybkie zakupy uda nam się zrobić. "Free duty" na pewno będą otwarte i może sake uda nam sie kupić. Ku naszemu zdziwieniu nie możemy kupić japońskiej wódki, ponieważ nie można wnosić żadnych płynów na pokład samolotu. Ale widzę bardzo fajne kimono i wiem, że moja Ania się ucieszy, pędzę do sklepu. Kupuje szybko, już za chwilę odprawa paszportowa i lokujemy się każdy na swoim miejscu w samolocie. Peter przeklina pod nosem, że znów musi siedzieć w środku i miejsca mało. Ha,ha. Ma szczęście pomyślałem, po czym szybko zasypiam. Jeszcze czeka nas przesiadka w Paryżu, a stamtąd już prosto do Warszawy. Gdy wylądowaliśmy poczułem ulgę, naprawdę cieszę się, że znów jestem w Polsce. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...
 
 09.03.2007  
 
VADER w Japonii - raport cz. 4
Przed wami czwarta już odsłona raportu z wizyty VADER w Japonii, widzianej okiem Mausera:

06.03 koncert w Nagoya
Obudziłem sie dokładnie o 8.30. O 10.00 mieliśmy pociąg z Osaki do Nagoyi. Po wieczornej kolacji wszyscy jakby spowolnieli. Chyba jednak za dużo sake wypiliśmy poprzedniego dnia, a może to wczesna pora wyjazdu dała sie we znaki wszystkim? Przecież z kolacji wróciliśmy okolo 3 nad ranem. Gdy już wszystkie zespoły pojawiły sie na dole w recepcji, wspólnie pojechaliśmy na dworzec kolejowy. Dlaczego poruszamy się pociągami? To bardzo dobre pytanie. A więc już tłumaczę. Gdybyśmy jechali samochodem nasza podróż trwała by 7 godzin, a tak w ciągu niecałych 2 godzin byliśmy już w Nagoya. Japonia słynie z tego rodzaju komunikacji, pociągi są bardzo szybkie i super nowoczesne. Nie przypominają wyglądem i komfortem pociągów znanych z Polski. To raczej samoloty na torach i oczywiscie pełen luksus w środku. My jechaliśmy najszybszym pociągiem w Japonii o nazwie "Nozomi".

Prosto z pociągu udaliśmy się do klubu, by zrobic próbę, która zaczynała się dokładnie o 12.30. Po próbie chcieliśmy razem z chłopakami jeszcze troszkę pozwiedzać miasto, lecz zabrakło nam sił i postanowiliśmy wracać do hotelu. O godzinie 18.30 byliśmy umówieni w recepcji hotelowej, aby wspólnie udać się do klubu a już o 20.00 być na scenie. Tego dnia nie czułem sie najlepiej i troszkę obawiałem sie tego koncertu. Nie chciałem dać "ciała" bo nie po to przyjechałem do Japoni by odwalać popelinę. To był jednak ciężki dzień i szaleństwo dnia poprzedeniego dawało się lekko we znaki. Kawa za kawą i duża ilość czekolady poprawiły w końcu nastrój i dały siły, by sprostać dzisiejszemu zadaniu.

Gdy przyszliśmy do klubu Cryptopsy już grało i było słychać, że idzie im całkiem nieźle. Chłopaki starali się, ale publika troszkę słabiej przyjmowała ich niż w Osace. Gdy wchodziliśmy na scenę ludzie jakby się ożywili nagle i zaczęli skandować nazwę naszego zespołu w ten bardzo charakterystyczny sposób - "Vejda-Vejda-Vejda!". Nam też to dodało sił i ruszyliśmy z kopyta. Program graliśmy właściwie każdego dnia taki sam, z małymi korektami. Utwory z nowej płyty przyjmowane są bardzo dobrze, widac że ludziom się podobają, szczególnie nasz ostatni hit "Helleluyah"! Jednak jakoś nie mogę się skupić na dzisiejszym koncercie, cieżko mi się gra i potworne pragnienie. Wypijam kolejne butelki z wodą, strasznie gorąco na scenie, ale napieramy z całych sił. W garderobie omawiamy set, co poszło nie tak, drobne uwagi. Czyścimy sprzęt i obiecujemy sobie, że dzisiaj grzecznie do łóżeczek. Brutal Truth ciągle jeszcze grają, a my już prawie spakowani czekamy kiedy będziemy mogli wrócić do hotelu odpocząć. Jeszcze tylko kolacja i ... zmęczeni idziemy do hotelu, bo jutro czeka nas parę ważnych wywiadów i kolejny dzień pełen wrażeń. Rozchodzimy się do swoich pokojów i po chwili już wszyscy są w łóżkach. Jestem bardzo zmęczony, nawet nie wiem kiedy zasypiam...zzzzzzzzzz....

 
 07.03.2007  
 
VADER w polskich podsumowaniach 2006 roku!
Rok 2006 był rokiem nowej płyty "Impressions in Blood" i trasy "Blitzkrieg 4". Dwa wiodące na polskiej scenie magazyny muzyczne - Metal Hammer i Mystic Art opublikowały swoje podsumowania, w których znalazł się także VADER. Czytelnicy Metal Hammer - największego magazynu metalowego w Polsce jednoznacznie wskazali na VADER! Według nich płyta "Impressions in Blood" została płytą roku, a zespół VADER - zespołem roku, w kategorii "Polska". Utwór "Helleluyah (God is Dead)" został przebojem roku, a Mauser instrumentalistą roku! Z kolei redakcja Mystic Art uznała płytę "Impressions in Blood" za najlepszy polski album 2006. Dziękujemy wszystkim za wyróżnienie!
 
 06.03.2007  
 
VADER w Japonii - raport cz. 3
Oto kolejna częśc raportu z wizyty VADER w Japonii. Głos ma Mauser:

05.03.07 Dzień koncertu w Osace
Własciwie ten dzień rozpoczął się od godziny 12.00. Dokładnie wtedy zaczynała się nasza próba, ponieważ każdy zespół miał ściśle określony swój czas sceniczny. Brutal Truth, oprócz perkusisty i managera w jednej osobie - Richa, nie pojawili się wcale, ale za to Cryptopsy przybyli wcześniej do klubu w komplecie. Miło było zobaczyć naszych przyjaciół po dłuższym czasie. Graliśmy razem wiele tras w USA, Europie i miło jest się spotkać raz jeszcze, tym razem w Japonii. Gdy wszystko już było gotowe na scenie ruszyliśmy z pierwszym kawałkiem Shadow Fear, a potem... Darek tak się nagle zagotował, że był gotowy zwijać swoje graty przeklinając pod nosem. Ot małe nieporozumienie na scenie. Właściwie wszystko zdążyliśmy sprawdzić, więc nie było sensu przeciągać próby w nieskończoność. Z naszego Dareczka to czasem takie małe dziecko wychodzi, które musi dostać to czego chce. Albo w ryk... Chwilę później była z tego już tylko kupa śmiechu...

Chwilę jeszcze zostaliśmy na próbie Cryptopsy, ale wspólnie stwierdziliśmy, że czas wracać do hotelu i odpocząć przed wieczornym koncertem. Zaczęła nam doskwierać zmiana czasu i każdy po kolei gadał już tylko o swoim zmęczeniu i ... komfortowych pokojach hotelowych. Mieliśmy oddzielne pokoje, więc mogliśmy wypoczywać do woli. O godzinie 18.30 byliśmy umówieni na dole w recepcji, po raz drugi udaliśmy się do klubu, tym razem już na koncert. Fani czekali na nas już przed hotelem zbierając autografy od każdego z nas. Powiem szczerze, że zawsze mnie bawił ich widok, gdy bardzo radośni i ze swoją powagą tropią zespoły, by dostać podpis lub zrobić zdjęcie. Kłaniają się przy tym bez przerwy... Gdy przyszliśmy do klubu Cryptopsy już za chwilę mieli wchodzić na scenę ponieważ otwierali cały koncert. Wraz z pojawieniem się ich na scenie rozległ się przerazliwy ryk japońskich fanów. A więc będzie dobrze - pomyślałem sobie zacierając ręce z zadowolenia. Chwilę potem chłopaki ruszyli ze swoim setem. Bardzo lubię ten zespół oglądać live, bo grają naprawdę bardzo precyzyjnie i cholernie ciężko. Przez te wszyskie lata ciągłego koncertowania oraz nagrywania płyt widać było, że są bardzo doświadczonym zespołem i wiedzą co robić ze swoimi instrumentami. Stanowią bardzo zgrany team i przyjęcie mieli naprawdę wspaniałe. Nie mogłem dłużej delektowac się Cryptopsy, gdyż my byliśmy następni w kolejce. Czas na rozgrzewkę... Czas by rozgrzać palce i porozciągać mięśnie przed bitwą. Dobra rozgrzewka to klucz do dobrze zagranego koncertu. Z sali wydobywa się nasze intro i znów potworny ryk japońskiej gawiedzi. Shadow Fear to świetny utwór na początek koncertu, czuję jak powoli się rozkręcamy. Wszystkie nasze hity sala śpiewa z nami, przeraźliwy ryk i pisk. Wszystko jak najbardziej na miejscu prócz japońskiej wersji .. Sothis! Ha,ha,ha... Peter przygotował, jak zwykle małą niespodzianke dla japońskich fanów.

Po koncercie zdyszany Darek podchodzi do mnie i mówi stary tekst profesjonalnego muzyka - No kurwa nic nie słyszałem!!! Wszyscy wyją ze śmiechu a po chwili Darek śmieje sie razem z nami otwierając zimne piwko...Typóweczka...Gdy zmieniłem już moje ubranie koncertowe zwane przez nas "koncertówami" poszedłem oglądać Brutal Truth. Widziałem ich kiedyś w Polsce, w warszawskim klubie "Stodoła" i wywarli na mnie ogromne wrażenie. Jednakże poprzez swój niebyt sceniczny, przez pare ładnych lat zespół jakoś się rozmył. Niby grali poprawnie, lecz szło to jakoś topornie. Nie wiem, może się nie znam. Ha,ha,ha... Publika też troszkę jakoś zamarła. Gdzieś uciekła ta dzikość i furia japońców.

Po koncercie o 23.00 wyruszyliśmy na wspólną kolację i wtedy się zaczęło... Na zdrowie co chwilę, flaszki z sake pękają jedna za drugą. Kelnerzy wnoszą coraz bardziej wyszukane potrawy. Wszyscy się cieszą i zachwalają japońską kuchnię, pijąc coraz więcej sake. Wyszliśmy z restauracji gdy wszyscy zaczęli bełkotać i byli już w stanie wskazującym. Jak miło jest znów zobaczyć starych znajomych. Gdy wracaliśmy do hotelu Daniel Adam Lilker (Brutal Thruth, Nuclear Assault, S.O.D) nieśmialo wspomniał, by jeszcze zapalić "papierosa" u nich w pokoju. Każdy kto opuszczał pokój Daniela wychodził z potężnym bananem na twarzy, i zataczał się ze śmiechu. Do jutra...

 
 05.03.2007  
 
VADER w Japonii - raport cz. 1 i 2
VADER odbywa obecnie trasę koncertową w Japonii w towarzystwie BRUTAL TRUTH i CRYPTOPSY. Trasa nosi tytuł "Extreme De Dojo vol.17". Postanowiliśmy przedstawić wam, dzień po dniu raport z tej wizyty plus kilka interesujących zdjęć. Autorem raportu jest Mauser (gitara).

03.03.07 Wylot
O godzinie 4.30 obudziło nas przeraźliwe wycie syren dobiegające z Peter'owego telefonu...Nalot??? Nie, to syrena alarmowa oznajmiająca, że czas już wstawać. Przecież mamy samolot, który odlatuje o 7.00 do Japonia via Paryż. Co za przerażająca pora na wstawanie... Nie ma czasu jednak na głupie zastanawianie się wstaję czy nie...? Przecież lecimy do Japonii i tak naprawdę to każdy z nas czekał na ta chwilę z utęsknieniem. Szybka toaleta poranna i już siedzimy w samochodzie jadąc na Okęcie. Ciekawe co nam się przydarzy po drodze??? Zawsze musi się coś stać nieprzewidzianego. A to guma w samochodzie, a to ktoś czegoś zapomniał, albo... Sam już nie wiem co wymyśleć... Miałem przeczucie, że coś się wydarzy na pewno. Gdy już przyjechaliśmy na Okęcie zaczęło się oczywiście poszukiwanie wolnych wózków bagażowych, lecz o dziwo znalazły się natychmiast. Więc to jeszcze nie teraz, na razie mamy szczęście... Nie tracąc cennego czasu poszliśmy nadać bagaże. Peter jak zwykle na froncie, wszystko liczy po dziesięć razy, wymachując przy tym biletami. Troszkę to śmiesznie wygląda, ale jego entuzjazm udziela się reszcie i każdy już wie co ma robić. Przy nadawaniu bagaży okazuje się, że zmieniły się przepisy i na osobę przypada 20kg plus niewielki bagaż podręczny. I to jest własnie ten moment, na który wszyscy czekali. Moja walizka waży 23kg, a co z gitarą? Chłopaki już przeklinają pod nosem. Musimy wszystko przepakować i część rzeczy zostawić, a odlot już tylko za 25min. Zostawiamy więc prawie cały merchandise i torbę Novy'ego. Umyje się chłopak jak wróci do domu. Ha,ha,ha... Oczywiście i tak nie obyło się bez dopłaty za nadbagaż, ubłagaliśmy celniczkę o trochę litości i już jesteśmy za bramką, biegniemy prosto do samolotu. Chyba się udało... Udało się na pewno, wszyscy zadowoleni siedzimy na swoich miejscach w samolocie. Po chwili czujemy jak odrywamy się od ziemi i już rozmawiamy o tym, co kto wezmie do picia. Ha,ha,ha... Takie życie muzyka metalowego...

04.03.07 Przylot Osaka
Dokładnie o 9.15 czasu miejscowego jesteśmy na lotnisku Kensei w Osace. Już widzę miny chłopaków, a dokładnie Darka, Novy'ego i Toniego (akustyk)... Są w Japonii... Widać, że czekali na ten wyjazd bardzo długo. Po ich minać można było się domyśleć, że opowieści o kraju "Kwitnącej Wiśni", które przytaczaliśmy nie raz, na kolejnych trasach nie były wcale przesadzone. Aparaty fotograficzne i kamerki poszły w ruch... To mowi samo za siebie... Fajnie jest obserwować kogoś, kto jeszcze nie był w tym kraju. Fajnie jest zobaczyć jak buźki kolegów otwierają się coraz szerzej. I każda nawet najmniejsza rzecz budzi ich zdziwienie. Na lotnisku czekał na nas Nabu, czyli lokalny promotor. "Lokalny" to takie pospolite słowo, zawsze kojarzyło mi się z niedbalstwem i brakiem profesjonalizmu ze strony promotorów. Ale nie w Japonii, gdzie kultura i profesjonalizm rozwinięte są do maximum. Szybciutko więc zapakowaliśmy się do samochodu i pojechaliśmy do hotelu. Po 11 godzinach w samolocie każdy z nas potrzebował przytulnego miejsca, gdzie mógłby odpocząć i wziąć zasłużony prysznic. Nie było dla mnie niespodzianką, że każdy będzie miał swój pokój. Tak było zawsze podczas naszych wizyt w Japonii. To jest właśnie to, co charakteryzuje ten kraj. Absolutna prywatność... Nic dodać nic ująć... Nambu proponuje spotkanie połączone ze śniadaniem, trzeba po prostu omówić jak jest plan naszej wizyty. Czyli po prostu briefing. Kiedy, gdzie, co i jak. Wszystko z japońską dokładnością. Śniadanko wyśmienite, humory dopisują jak nigdy, wszystko gra. Właśnie zauważyłem, że nie mam ładowarki do aparatu. Zapomniałem powiedzieć mojej Anusi, aby zapakowała mi do torby tak potrzebny gadżet. Ale jestem w Japonii, więc mówię promotorowi, że muszę kupić ładowarkę, na co on odpowiada poprostu - "Haj!!!" (jap: załatwione!) Ale tu jest pięknie... W tym kraju można się zatracić, nie ma rzeczy niemożliwych. Po odprawie postanawiamy iść do miasta, mamy przecież dzień wolny. Osaka jest straszliwie zabudowana, nie ma tu dosłownie wolnego miejsca, gęstość zaludnienia potworna. No i my. Strasznie się wyróżniamy posród tych skośnookich tubylców. Ale co tam, jest fajnie, kolorowo i na luzie. Ciężko to wszystko opisać, może zdjęcia, które przesyłam z raportem chociaż troszkę oddadzą to, co my widzimy na własne oczy. Nasza wycieczka trwa jakieś dwie godziny i wracamy do hotelu. Zmęczenie i zmiana czasu daje się nam we znaki. Trzeba odpocząć. Połazimy wieczorem. Zalegamy w hotelu i odpoczywamy... O 22.00 spotykamy się w recepcji i ruszamy na sutą kolację, a potem na piwko do rockowego pubu. W środku knajpy pełno zdjęć muzyków, którzy odwiedzili to miejsce wcześniej. Zakk Wylde, Lars Urlich, Kerry King, James Hetfield i wielu innych. To chyba jakaś kultowa knajpa. Ja z Peterem już tu kiedyś byliśmy przy okazji innych wyjazdów do Japonii. Ale reszta pierwszy raz i gały wybałuszają jak wieśniaki... Ha,ha,ha! Chyba im kopara opadła, ale nie mogło być inaczej. Jest już późno, więc wracamy do hotelu, aby nabrać sił przed jutrzejszym koncertem. Spotkamy się z BRUTAL TRUTH i naszymi znajomymi z CRYPTOPSY... To będzie na pewno niesamowity dzień...
 
 05.03.2007  
 
Strona fanów VADER!
Zapraszamy do odwiedzania strony poświęconej VADER, stworzonej i prowadzonej przez fanów zespołu. Znajdziecie na niej sporo ciekawych informacji, tabulatury, tłumaczenia itd. Witryna funkcjonuje pod adresem www.vader.muzyka.pl.
 
 23.02.2007  
 
Update letnich festiwali
Na 15 letnich festiwalach bedzie można zobaczyć VADER w tym roku, a to jeszcze nie koniec! W ostatnim tygodniu potwierdziliśmy udział VADER na Liberationday Festival w Wageningen (05.05), Rock Hard Festival w Gelsenkirchen (26.05), Hellriser Festival w Wurzen (27.05), Hard Rock Laager Festival w Tallinie (30.06), Tuska Festival w Helsinkach (01.07), S-Hammer Festival IV w Caserta (21.07). Więcej w dziale trasy .
 
 15.02.2007  
 
Zdjęcia ze Stodoły!
Garść zdjęć z koncertu w warszawskiej Stodole, podczas którego VADER dzielił scenę z ONSLAUGHT i SOLITUDE AETURNUS znajdziecie w naszej galerii.
 
 14.02.2007  
 
VADER potwierdzony na Graspop Festival!!!
VADER zagra na jednym z największych europejskich festiwali letnich GRASPOP METAL MEETING! Na festiwalu, który odbędzie się między 22-24 czerwca w belgijskim Dessel będą gościć takie potęgi heavy metalu jak AEROSMITH, IRON MAIDEN, KORN, OZZY OSBOURNE czy DIMMU BORGIR, CANNIBAL CORPSE, TIAMAT, CHILDREN OF BODOM. Szczegółowy rozkład jazdy poniżej.

22.06.2007
AEROSMITH
BLIND GUARDIAN- THERION - SABATON
GRAVE DIGGER - VADER - 1349 - PAIN OF SALVATION - AMORPHIS

23.06.2007
IRON MAIDEN - KORN
LIFE OF AGONY - CANNIBAL CORPSE - TIAMAT
DIMMU BORGIR - ME FIRST & THE GIMME GIMMES
SIRENIA - BRUTAL TRUTH - DROWNING POOL - ATHEIST

24.06.2007
OZZY OSBOURNE
BLACK LABEL SOCIETY - CHILDREN OF BODOM - AMON AMARTH - FINNTROLL - MOONSORROW - DEVIL DRIVER - KORPIKLAANI
IN THIS MOMENT - TURISAS - ELUVEITI
 
 
 23.01.2007  
 
VADER: czas letnich festiwali!
W tym roku VADER nie planuje europejskiej trasy koncertowej, zagra natomiast na kilku letnich festiwalach. Do tej pory udało nam się potwierdzić udział na 9 festiwalach, z których najbardziej prestiżowymi są belgijski Graspop Festival, francuski Hellfest oraz niemiecki Wacken Open Air. Kolejne potwierdzone festiwale już wkrótce. Poniżej pełna lista festiwali, wszystkich fanów zapraszamy!

16.06.07 GER Queens Of Metal Open Air @ Schweinfurt
22.06.07 BEL Graspop MM Festival @ Dessel
23.06.07 FR Hellfest @ Clisson
14.07.07 A Kaltenbach Open Air @ Spital am Semmering
27.07.07 GER Eisenwahn Open Air @ Eisenwahn
28.07.07 SK Oravsky Rock Fest @ Namestovo
02.08.07 GER Wacken Open Air Festival @ Hamburg
10.08.07 GER Party San @ Bad Berka
11.08.07 CZ Brutal Assault @ Jaromer

Drugim newsem, który powinien rozgrzać przede wszystkim polskich fanów jest zapowiedź drugiej części trasy Blitzkrieg 4, która odbędzie się na przełomie września i października. Planujemy odwiedzić następujące miasta: Bydgoszcz, Poznań, Zielona Góra, Wrocław, Zabrze, Bielsko-Biała, Rzeszów, Radom, Białystok, Ełk oraz Olsztyn! Gośćmi specjalnymi będą: ROTTING CHRIST (Grecja) i INCANTATION (USA). Wiecej informacji już wkrótce.
 
 08.01.2007  
 
Lider VADER o zakończonej niedawno trasie Blitzkrieg 4!
Ostatnia część tegorocznej ofensywy Blitz' 2006, która przebiegała w większości na obszarze bałkańskim zakończyła się 17-go grudnia scenicznym toastem i przede wszystkim - świetnym koncertem w słowackim mieści Nitra. Te ostatnie 17 dni, choć pozostawiły w nas wiele niezapomnianych chwil, były zdecydowanie najtrudniejszą częścią trasy...Problem granic okazał się tu problemem nie do przeskoczenia- nawet dla takich "wyjadaczy" jak my. Tegoroczny Blitz' był nie tylko promocją nowego albumu, ale również progresem jakościowym dotychczasowych tras Vader. Wiązało się to z koniecznością zabrania większej ilości sprzętu i ludzi jego obsługujących...W unijnej części Europy podróż ogromnym nightlinerem z jeszcze większą przyczepą nie jest niczym nadzwyczajnym, natomiast w części południowej- na Bałkanach okazało się to nie lada kłopotem. Z szesnastu zaplanowanych koncertów dwóch nie udało nam się zagrać z powodu tzw. logistycznych problemów...Wielogodzinne oczekiwania i biurokracja na granicach to wydawałoby się- przeszłość na naszym kontynencie...Niestety nie w krajach bałkańskich. Próbowaliśmy WSZELAKICH sposobów na szybkie załatwienie spraw, lecz nie zawsze nasze tłumaczenia,że kilka setek Fanów oczekuje nas dawało rezultaty. W związku z tym BARDZO PRZEPRASZAMY FANÓW W BURSA i w szczególności - W SOFII, IŻ NIE UDAŁO NAM SIĘ DOTRZEĆ NA CZAS. Bezwzględność i korupcja urzędników na granicy była tego bezpośrednią przyczyną. Jako leader VADER'a OBIECUJĘ, że przy najbliższej okazji nadrobimy tę zaległość i przygotujemy coś specjalnego dla WAS wszystkich. Pamiętamy nasz pierwszy koncert w Sofii i mamy zamiar powtórzyć takie Misterium przy pierwszej nadarzającej się okazji!!!

I jeszcze raz DZIĘKUJEMY (jako cała ekipa VADER) wszystkim totalnym Maniaks i zespołom z którymi sialiśmy spustoszenia w miastach Czech, Węgier (Nasty Demons uber alles !!!)Chorwacji, Bośni, Serbii, Turcji, Grecji, Rumunii i Słowacji!!!! Do następnego razu!!!!!!

I tak oto kolejny rok minął w tempie "Wings"....Wiele się wydarzyło choć najważniejszym było w 2006 wydanie nowego albumu "Impressions in Blood" oraz oczywiście najdłuższa w naszej całej historii trasa w Europie: niespełna 90 koncertów zagranych na praktycznie całym kontynencie. Staraliśmy się zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych i sądząc po frekwencji udało się nam to. Cztery duże części trasy zagrane w Polsce, Zachodniej i Południowej Europie, następnie w Skandynawii i na koniec na Bałkanach...Wspaniale spędzony czas z kolegami z innych zespołów oraz nieoszczędzającymi się i zawsze wiernymi Maniax!!! To był wspaniały, niezapomniany rok dla VADER! Przed nami rok 2007 i nowe wyzwania....W przygotowaniu trasy w Japonii, Australii i na kontynentach Ameryki Południowej i Północnej. Odwiedzimy również kilka miast w Polsce, jako uzupełnienie Blitz' z ubiegłego roku. W tym roku również będzie można zobaczyć VADER na wielu letnich festiwalach w Europie... W imieniu całego Team'u VADER życzę WAM WSZYSTKIM sił, zdrowia i kolejnego Mocnego Metalowego Roku !!!!!!

....a VADER czai się tuż za rogiem......


Peter & VADER
 
 21.12.2006  
 
Koncert VADER 12 lutego w Warszawie!
W związku z informacjami w mediach dotyczącymi koncertu, jaki zespół VADER zagra 12 lutego w warszawskim klubie "Stodoła" informujemy, że zespół VADER nie przygotowuje specjalnego show, jak również nie bedzie to koncert z okazji 25 lecia zespołu, jak to sugerują niektóre portale internetowe! Na koncercie pojawi się ten sam zestaw utworów jaki fani mogli usłyszeć na odbytej niedawno trasie Blitzkrieg 4. Jedyną niespodzianka może być długość koncertu (około 75 minut). Koncert ten zostanie zarejestrowany przez firmę Metal Mind na potrzeby planowanego DVD, które być może ukaże się pod koniec 2007 roku. Dopiero w 2008 roku zespół VADER odbędzie serię specjalnych jubileuszowych koncertów, z udziałem gości specjalnych.
 
 18.12.2006  
 
Zdjęcia z Chorwacji!
Galerię zdjęć z koncertu VADER w Osijek/ Bastion znajdziecie pod tym adresem.
 
 04.12.2006  
 
Potwierdzona trasa w Japonii!
VADER po dłuższej przerwie ponownie zawita do Japonii! Tym razem na 3 koncerty w ramach "Extreme The Dojo Tour Vol. 17" w towarzystwie BRUTAL TRUTH. Promotor trasy zapowiada również inne zespoły, które zostaną wkrótce potwierdzone. VADER będzie promował dobrze przyjęty najnowszy album "Impressions in Blood" wydany w Japonii przez Avalon/Marquee. Będzie to pierwsza wizyta po tragicznej śmierci Doca (perkusja), w nowym składzie z Darayem. Trasa odbędzie się w sieci ekskluzywnych klubów "Quattro"! Program trasy wygląda następująco:

5.03.2007 Osaka @ Club Quattro
6.03.2007 Nagoya @ Club Quattro
7.03.2007 Tokyo @ Club Quattro
 
 02.12.2006  
 
Novy o trasie Blitzkrieg 4
VADER rozpoczął wczoraj ostatnią część Wojny Błyskawicznej w Europe koncertem w czeskim Olomouc. Za nimi ponad 2 miesiące trasy z 3 dniami przerwy!!! Novy - basista zespołu pokusił sie o krótkie podsumowanie...

-Jak przebiega trasa, mógłbyś pokusić się o jakieś wnioski dotyczące Blitzkrieg 4?
Wciąż bierzemy w tym udział, więc byłoby trudno porywać się na jakieś generalne wnioski. Ale jedno jest pewne, jak dotąd trasa jest bardzo udana. Wszystkie koncerty jakie zagraliśmy w ramach Blitzkrieg 4 były znakomite. Poza tym, trasa jest bardzo profesjonalnie przygotowana, mamy lepszy sprzęt (co oznacza lepsze brzmienie), mamy znakomitą załogę obsługującą trasę. Także przyjęcie przerosło nasze oczekiwania, więc nie mamy żadnych powodów do narzekania. Moim zdaniem ta trasa jest jeszcze lepsza niż Blitzkrieg 3. Cała masa niezapomnianych przeżyć, masa znakomitych koncertów...

-Blitzkrieg 4 wydaje się być najdłuższą trasą w dotychczasowej karierze zespołu. Jak trudno jest zachować dobrą kondycję podczas tak długiego tournee?
Gramy ze sobą od dawna, więc jest to kwestia doświadczenia, kwestia profesjonalizmu, można powiedzieć. Jednak bycie na tak długiej trasie to jest także dla nas wyzwanie, bez wątpienia! Jak to Peter zwykle mawia: to jest wojna! (śmiech) I ma rację. Musisz być w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, żeby coś takiego przetrwać. Każdy z nas ma inną, prywatną na to metodę. No i wszyscy jesteśmy maniakami laptopów (śmiech).

-Promujecie cały czas najnowszy album VADER "Impressions In Blood". Z jakim odzewem spotyka się ta płyta?
Ze znakomitym! Trasa rozpoczęła się równocześnie z wydaniem albumu. Wiesz, zwykle ludzie nie reagują zbyt entuzjastycznie kiedy grasz nowe utwory po raz pierwszy na żywo. Dlatego jesteśmy zaskoczeni, ponieważ wydaje się, że fani doskonale znają nasze nowe utwory, zarówno ich linie melodyczne jak i teksty. To niewiarygodne! Za każdym razem gdy gramy nasz nowy hit- "Helleluyah (God Is Dead)" reakcje naszych fanów są więcej niż pozytywne. Większość ludzi uwielbia ten utwór dlatego wydaje mi się, że będzie to kolejny "Carnal" lub "Sothis" w naszym secie koncertowym, jeśli wiesz o czym mówię. Jeden z najwolniejszych utworów w dorobku VADER (i zarazem jeden z moich ulubionych na nowej płycie), mam na myśli "Predator" również radzi sobie jak dotąd znakomicie...

-Teraz czas na Bałkany...
Tak, wojna trwa! Po krótkiej przerwie rozpoczynamy kolejną część Blitzkrieg 4. Jestem pewien, że będzie to kolejne, wspaniałe doświadczenie...

 
 28.11.2006  
 
VADER: plany na rok 2007
Powoli krystalizują się plany zespołu na 2007 rok... VADER na pewno nie zagra kolejnej regularnej europejskiej trasy w przyszłym roku, a skupi się przede wszystkim na europejskich letnich festiwalach, gdyż ostatnio z różnych względów nie mógł w nich uczestniczyć. Pierwszymi potwierdzonymi festiwalami są Wacken Open Air (Niemcy), Kaltenbach Festival (Austria), Party Sun (Niemcy)... Oprócz tego, na początku marca VADER zagra krótką trasę w Japonii z BRUTAL TRUTH. Finalizujemy również rozmowy na temat pierwszej trasy w Australii, która odbędzie się w kwietniu lub czerwcu oraz długo odkładana wizyta w Rosji, Białorusi, na Ukrainie i krajach bałtyckich... Na początku września VADER zagra drugą część polskiej trasy Blitzkrieg 4 i odwiedzi takie miasta jak Rzeszów, Białystok, Zielona Góra, Poznań i wiele innych.

W 2007 roku rozpoczną się również przygotowania do obchodów 25-lecia zespołu, które odbęda się w 2008 roku! Zespół zaszyje się w Hertz Studio (marzec) i nagra 25 najlepszych utworów w swojej historii na jubileuszowe wydawnictwo, na którym oprócz wspomnianych utworów znajdą się archiwalne nagrania na DVD, koncerty i fragmenty koncertów, video-clipy i niespodzianki. Zespół przygotowuje również książkę biograficzną, którą napisze znany dziennikarz Jarosław Szubrycht, twórca m.in. książki o SLAYER.
 
 27.11.2006  
 
Massive Music: oferty pracy!
Agencja koncertowa Massive Music oferuje pracę na swoch trasach koncertowych. Poszukujemy akustyków, oświetleniowców i technicznych sceny - gitary i perkusja. Warunki: znajomość j.angielskiego, doświadczenie zawodowe lub sceniczne, umiejętność pracy w zespole, miejsce zamieszkania w Europie. Jeśli spełniasz te warunki, szukasz dobrej i stałej pracy, czekamy na kontakt z krótkim CV. Pisz na e-mail: info@massive-music.pl.
 
 24.11.2006  
 
Zdjęcia z Porto, Portugalia
Galeria zdjęć z koncertu VADER w Porto, Portugalia została opublikowana online, na stronie Sofii Santos. Sprawdźcie je!
 
 21.11.2006  
 
Zdjęcia z Bradford
Zdjęcia ze znakomitego koncertu w Bradford zostały dodane do naszej galerii. Podziękowania dla Martina Harwooda!
 
 20.11.2006  
 
Peter u Wojewódzkiego: online!
Dzięki serwisowi YouTube możecie obejrzeć wywiad, którego Peter udzielił Kubie Wojewódzkiemu. Znajdziecie go tutaj: Część 1, Część 2.
 
 17.11.2006  
 
Nowy klip koncertowy
Pod tym adresem można znaleźć klip koncertowy ze Szwajcarii. Sprawdźcie go koniecznie, jest naprawdę niezły!
 
 16.11.2006  
 
Sukces Blitzkrieg 4 w Europie!
Mija 60 dzień (!!!) europejskiej trasy Blitzkrieg 4 z udziałem VADER i jego gości. Czas na krótkie podsumowanie. Pancerna machina dzień po dniu zdobywa kolejne przyczółki. Po intensywnych koncertach w Polsce przyszedł czas na część europejską, na której zagrały GOD DETHRONED i SEVERE TORTURE oraz SARDONIC, GODDAMNED X i INACTIVE MESSIAH. Ta część trasy zakończyła się w Eindhoveen. 40 koncertów obejrzało ponad 12.000 osób! Kilka wyprzedanych koncertów, jeden odwołany w Le Havre, dużo dobrej zabawy i dobrej muzyki! Specjalne ukłony w kierunku fantastycznych maniaków, oraz organizatorów koncertów. Największe frekwencje na trasie to Giebelstadt (520), Rennes (430), Sevilla (480), Sneek (400), London (430), Eindhoven (600)... Znakomicie spisały się 2 holenderskie zespoły - GOD DETHRONED i SEVERE TORTURE, które potwierdziły, że death metal ma się całkiem dobrze!

"Po sześciu tygodniach europejskiego szaleństwa znów jesteśmy w domu. Zawsze dziwnie jest wrócić po trasie do "normalnego" życia. Możemy jednak spojrzeć za siebie i być bardzo zadowolonym; Blitzkieg Tour z Vader & Severe Torture był wielkim sukcesem i jesteśmy zadowoleni, że byliśmy jego częścią. Wielkie dzięki dla każdego kto sprawił, że trudno będzie tę trasę zapomnieć: Massive Music, TM Brovar, Adam & Piotr (rządzicie!), Zoë, kierowcy z piekła rodem Chris & Radek (vodki natychmiast!), wszyscy w Vader, Severe Torture, Sardonic, Goddamned X i Inactive Messiah za rozmowy o pierdołach, uczenie mnie gry na PS2, picie i za to, że jesteście wspaniałymi ludźmi. Mamy nadzieję, że spotkamy was wszystkich w przyszłości! Oczywiście, chcielibyśmy podziękować również tym wszystkim, którzy wspierali nas każdego dnia. Do zobaczenia następnym razem!"
Isaac Delahaye (GOD DETHRONED)


"Severe Torture już w domu po bardzo udanej, sześciotygodniowej trasie po Europie z Vader. Bawiliśmy się znakomicie i chcemy podziękować wszystkim fanom za to, że przychodzili na koncerty i nas wspierali! Wielkie podziękowania dla Massive Music, Vader & crew, God Dethroned & Oscar i oczywiście Inactive Messiah, Sardonic & Goddamned X za wszystko, dzięki czemu ten tour był wielkim sukcesem!"
Thijs van Laarhoven (SEVERE TORTURE)


Nam również jest niezwykle miło, że trasa zakończyła się sukcesem i wszyscy są zadowoleni, tym bardziej że na następny europejski Blitzkrieg przyjdzie nam poczekać do 2008 roku!
 
 02.11.2006  
 
Nowe zdjęcia
Garść nowych zdjęć z polskich bitew została dodana do galerii.
 
 24.10.2006  
 
Zdjęcia z polskiej części Blitzkrieg 4
Do naszej galerii dodaliśmy kilka ciekawszych zdjęć z polskiego odcinka Blitzkrieg 4. Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace!
 
 09.10.2006  
 
Węgierski fanklub VADER
Węgierski fanklub VADER Nasty Demons uruchomił swoją stronę pod adresem nastydemons.fw.hu. Na razie dostępna jest wyłącznie wersja węgierska, ale część angielska jest w fazie testów i wystartuje wkrótce.
 
 03.10.2006  
 
Blitzkrieg 4: zdjęcia z Berlina!
Kilka zdjęć z bardzo udanego koncertu w Berlinie znajdziecie tutaj.
 
 02.10.2006  
 
Blitzkrieg 4: kolejne videoklipy!
Kilka klipów z koncertu VADER w Szczecinie możecie znaleźć tutaj. Pośród nich cover KAT "Wyrocznia" z gościnnym udziałem Oriona z VESANIA na wokalu! Podziękowania dla QRoNa!
 
 02.10.2006  
 
Blitzkrieg 4: następne videoklipy live!
Dzięki Youtube macie możliwość obejrzenia kilku kolejnych klipów z polskiej części trasy Blitzkrieg 4 Tour. Sprawdzcie poniższe linki:

Carnal (Lublin, by Longas)
Helleluyah/ Warlords (Szczecin, by Zomer)
Wings (Szczecin, by Zomer)
Carnal (Szczecin, by Zomer)

 
 29.09.2006  
 
Blitzkrieg 4: video z trasy!
Pod tym linkiem znajdziecie fragment koncertu VADER we Wrocławiu, będącego częścią trasy Blitzkrieg 4. Dwa utwory: "Hellelyuah (God Is Dead)" i "Warlords" w wersji live! Podziękowania dla Shagarta!


 
archiwum newsów


 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki