Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Welcome To The Morbid Reich
Welcome To The Morbid Reich
 20 listopad 2000  
 
20 listopada powrócił do kraju VADER po miesięcznej trasie w USA i Kanadzie, którą odbył w towarzystwie CEPHALIC CARNAGE, DYING FETUS i DEEDS OF FLESH. Po małych problemach technicznych podczas pierwszych 3 koncertów, trasa przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, koncerty niemal we wszystkich miastach były wyprzedane, a prawdziwy sukces zespół odniósł w Kanadzie z przeciętna na koncert 700 osób. Jednocześnie wzrosła sprzedaż ostatniej płyty "Litany" z 5000 do 8000 egzemplarzy tylko w USA. Zespół udzielił także setki wywiadów dla wszystkich wiodących magazynów muzycznych, także internetowych. Podczas trasy VADER spotkał się ze swoimi przyjaciółmi z zespołów IMMOLATION, MALEVOLENT CREATION, CRYPTOPSY i wieloma innymi.

Już w maju '2001 zespół pojedzie na kolejną trasę w USA! Ponownie około 30 koncertów. Szczegóły wkrótce.

Zanim VADER wyruszy za Ocean, od połowy marca'2001 zagra krótka trasę w Polsce, około 12 koncertów. Trasa będzie promocja nowej płyty "Reign Forever World", która ukaże się pod koniec stycznia. Jako support wystąpi DECAPITATED. Agencją, która zorganizuje trasę jest Joda (m.in. wcześniejsze trasy VADER, ACID DRINKERS).

12 kwietnia rozpocznie się kolejna część No Mercy Festivals obejmująca 12 koncertów w Europie, na której obok VADER zagrają MARDUK, GOD DETHRONED, AMON AMARTH, SINISTER, MYSTIC CIRCLE. Nadal nie są znane dwa zespoły, które będą gwiazdami tej trasy. Metallysee Agency, organizator trasy, negocjuje z DEICIDE, CANNIBAL CORPSE, KING DIAMOND.

Na czerwiec VADER zaplanował 30-koncertową trasę po Europie w towarzystwie 2-3 zespołów. Szczegóły wkrótce.

Nadal trwają prace nad trasami w Ameryce Południowej z KRISIUN, REBAELLIUN i NEPHASTH, w Skandynawii z THE CROWN I VOMITORY, oraz w Wielkiej Brytanii z DECAPITATED.

VADER podpisał umowę z JF Entertainment, która będzie promotorem zespołu podczas letnich festiwali w Europie. Oznacza to, że JF Entertainment jest odpowiedzialna za udział VADER we wszystkich liczących się festiwalach, które odbywają się w Europie od 1 lipca do 15 września. Agencja współpracuje m.in. z SIX FEET UNDER. Inna agencja współpracującą z VADER jest Monster Productions.

Już 16 grudnia ukaże się japońska wersja "Reign Forever World", czyli prawie miesiąc przed europejską premierą! Na płycie znajdą się dwa bonusowe utwory koncertowe "Forwards To Die!" i "Creatures Of Light And Darkness".
 
 25 październik 2000  
 
Premiera nowej płyty VADER - "Reign Forever World" została przesunięta na styczeń'2001. Głównym powodem była listopadowa premiera debiutanckiej płyty DIES IRAE. Metal Blade i Massive Management doszli do wniosku, że nie należy w tym samym czasie wydawać płyt obu zespołów, stąd VADER poczeka na premierę do przyszłego roku. Nastąpiły także zmiany w programie nowej płyty. Bonusami na wersji japońskiej będą dwa utwory koncertowe "North" oraz "Forwards to Die!". Na wersji polskiej, europejskiej i amerykańskiej pojawią się natomiast "Red Dunes" i "Lord of Desert" z japońskiej wersji "Litany", w nowych remasterowanych wersjach. Na "Reign Forever World" zostanie umieszczony także trzeci cover "Freezing Moon" grupy MAYHEM.

VADER został zaproszony na trasę po Polsce zespołu TURBO w charakterze gościa specjalnego. Trasa obejmuje 7 koncertów. Oto program trasy: 7.10 Poznań (Eskulap), 8.10 Gdańsk (Kwadratowa), 9.10 Warszawa (Proxima), 10.10 Kraków (Miasto Krakoff), 11.10 Katowice (Mega Club), 12.10 Wrocław (Strefa Radia Kolor), 13.10 Łodź (Faraon). Jest to pierwsza wspólna trasa obu zespołów. Pierwsze koncerty w Poznaniu i Gdańsku oglądało około 1500 widzów!

Dużym sukcesem zakończył się 6-dniowy pobyt zespołu w Japonii, podczas którego VADER zagrał 3 koncerty i spotkał się z przedstawicielami prasy, radia i telewizji oraz sponsorami. Zespół zagrał w Quattro Club w Osace (450 widzów), Huck Finn Club w Nagoya (300 widzów) oraz w Quattro Club w Tokyo (750 widzów). Organizatorem koncertów i całego pobytu była agencja Smash West oraz wytwórnia Avalon/Marguee Inc. Wynikiem spotkania z mediami są obszerne wywiady we wszystkich prestiżowych magazynach, także specjalistycznych jak "Young Guitar"(bardzo wysoka ocena płyty "Litany"), "Rhythm & Drums"(ocena i wywiad z Docem) czy "Player"(recenzja i wywiad z zespołem). Aby przedstawić wam wartość tych publikacji podam, że w tym samym numerze "Player" ukazał się wywiad m.in. z PANTERA, CARLOS SANTANA, PINK FLOYD, JOE SATRIANI... "Litany" znalazła się również wśród pięciu najlepszych płyt miesiąca według największego metalowego miesięcznika "Burrn!".

Jednak największym wydarzeniem pobytu w Japonii, obok koncertów, było spotkanie z przedstawicielami firmy ESP produkującej markowe gitary i podpisanie umowy na wykonanie kompletu gitar dla VADER! Przypomnijmy tylko, że zespołami, które grają na tych gitarach są m.in. METALLICA i SLAYER! W ten sposób VADER dołączył jako pierwszy przedstawiciel death metalu do grona zespołów promujących ESP na świecie!

Po powrocie do kraju z trasy amerykańskiej VADER nie będzie koncertował aż do przyszłego roku. Pierwsze koncerty odbędą się w lutym w Czechach i Słowacji.
 
 20 wrzesień 2000  
 
Nie zwalnia tempa VADER, który zakończył serią 8 koncertów letni okres festiwalowy. Przypomnijmy, że zespół zagrał na Słowacji(14 lipca) i w Czechach(11 sierpnia) na największych w tym kraju letnich festiwalach. Widzieliśmy ich na Thrash'em All Festival, oraz na bardzo prestiżowym Wacken Festival'2000(relacja w numerze). Ostatnie dni sierpnia to koncert w Gent(Belgia), Welmerskirchen(Niemcy) oraz dwa duże festiwale w Niemczech - Summer Breeze i Monster Festival.

30 sierpnia VADER wylatuje do Japonii na krótkie tournee promujące ostatni krążek "Litany". Podczas pobytu w Japonii VADER zagra 1 września w Osaka(Club Quattro), 2 września w Nagoya(Huck Finn Club) oraz 4 września w Tokio(Shibuya Club Quattro). Podczas pobuty w Japonii, w roli otwierającego koncerty VADER wystąpi RITUAL CARNAGE. Na 5 września zaplanowane są spotkania z prasą i telewizją. Powrót do kraju 7 września. Organizatorem trasy jest Smash West Agency z Tokio.

Dopiero 17 października, a nie jak informowaliśmy bezpośrednio po koncertach w Japonii, rozpocznie się 4 tygodniowa trasa VADER w USA i Kanadzie. Jako support wystąpią DYING FETUS, DEEDS OF FLESH oraz CEPHALIC CARNAGE. Ta część trasy zakończy się 11 listopada dużym koncertem "November in Dismember" w Los Angeles. Dwa dni odpoczynku i VADER wyruszy na kolejną trasę, tym razem u boku ENTOMBED. Spodziewany powrót w pierwszym tygodniu grudnia. Organizatorem obu tras jest Digger International Agency.

VADER otrzymał propozycję co-headlinera na przedłużonej trasie X-Mass Festival z udziałem MORBID ANGEL. Nie wiadomo jednak czy dojdzie do tych koncertów, gdyż miałyby się odbyć od 1 grudnia do 10 grudnia. Jeśli VADER wróci z trasy w USA wcześniej prawdopodobnie skorzysta z tego zaproszenia. Trasa miałaby się odbyć w Niemczech, Belgii, Holandii i Portugalii.

Definitywnie została przełożona na przyszły rok trasa VADER w Polsce. Planowana pierwotnie na listopad lub grudzień, z powody koncertów w USA i Europie musi być przesunięta. Prawdopodobnie na luty'2001. Jednocześnie VADER zapowiada trasę w Skandynawii z VOMITORY i THE CROWN oraz pierwsza w historii trasę w Ameryce Południowej, której organizatorem będzie Tumba Records. Podczas tej trasy VADER będą wspomagać KRISIUN i REBAELLIUN. Obie trasy planowane są na pierwszy kwartał przyszłego roku.

W wolnych chwilach, pomiędzy letnimi festiwalami VADER zdążył nagrać materiał na nowe wydawnictwo "Reign Forever World". Sesja nagraniowa odbyła się w lipcu i sierpniu, a miksy i mastering zaplanowano na wrzesień, zaraz po powrocie z Japonii. "Reign Forever World" powstał w Red Studio, we współpracy z Piotrem Łukaszewskim. Płyta będzie zawierała 3 nowe utwory "Reign Forever World", "Mystic Liar", "Frozen Path", dwa covery "Rapid Fire"(JUDAS PRIEST) i "Total Desaster"(DESTRUCTION), dwa utwory z japońskiej wersji "Litany" czyli "Red Dunes" i "Lord of Desert" oraz 3 utwory koncertowe zarejestrowane technika cyfrową podczas Thrash'em All Festival'2000 w Olsztynie. Płyta będzie trwała ponad pół godziny, mimo że będzie dostępna w sprzedaży jako MCD. Wydawcą w kraju jest Metal Mind, poza granicami Metal Blade. Premierę płyty ustalono na połowę listopada, a w Japonii na grudzień. Nowa studyjna płyta zespołu powstanie dopiero na jesieni przyszłego roku.

Wytwórnia Avantgarde zaprosiła VADER do nagrań na tribute zespołu MAYHEM. VADER nagrał klasyk "Freezing Moon", w swojej bardzo charakterystycznej wersji. Przeróbka VADER znajdzie się na płycie, która ukaże się w listopadzie.

Na koniec informacji z obozu VADER pierwsze wyniki sprzedaży płyty "Litany". Jak wynika z raportów Metal Bldae, Avalon/Marquee Inc. Oraz Metal Mind w ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedano 45000 egzemplarzy płyty na całym świecie!!! Jest to najlepszy wynik wśród zespołów death metalowych, ustawiający VADER w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się zespołów tego gatunku po MORBID ANGEL, CANNIBAL CORPSE, DEICIDE i SIX FEET UNDER.

[powrót]
 
 
 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki