Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Welcome To The Morbid Reich
Welcome To The Morbid Reich
 2 lipiec 2002  
 
Niniejszym informujemy, że oficjalny patronat nad zbliżającą się, europejską trasą promocyjną płyty "Revelations" objął ROCK HARD, największy niemiecki magazyn muzyczny.
 
 19 czerwiec 2002  
 
Agencja FirstRow Talent (USA) podala oficjalny zestaw zespołów, które wyruszą na amerykanską trasę koncertową z VADER. Są to IMMOLATION, CEPHALIC CARNAGE, ORIGIN i DECEMBER. VADER na trasie będzie dzielił pozycję headlinera z IMMOLATION.
Trasa rozpocznie się 6 listopada w Teksasie, a zakończy 3 grudnia na Florydzie, koncertem w Miami. Stąd VADER odleci bezpośrednio do Brazylii na trasę w tym kraju. Zapowiadany udział w amerykańskiej trasie HATE ETERNAL nie doszedł do skutku ze względów organizacyjnych.
 
 17 czerwiec 2002  
 
Wszystkim tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w którymś z misteriów w ramach pierwszej części trasy "Revelations Tour 2002" w Polsce, podajemy tracklistę show VADER.
A było ostro...
Intro, Epitaph, Torch Of War, Xeper, Carnal, Reign Forever World, Intro II, Breath Of Centuries, Son Of Fire, Silent Empire, Wings, Plivilege Of The Gods, Black To The Blind, Intro III, Revelations Of Black Moyses, Solo, Cold Demons, Nomad, Creation, Dark Age, True Names, North, Sothis, Final Noise, a na koniec niszczące jak zwykle w wykonaniu VADER wykonanie Raining Blood.
Jeśli ktoś nie był, już wie że minął go czysty ARMAGEDDON!!!
 
 17 czerwiec 2002  
 
W sekcji zdjęć pojawiły się nowe, tym razem zrobione podczas spotkania VADER z muzykami amerykańskiego SLAYER, w trakcie ich ostatniej wizyty w naszym kraju.
 
 17 czerwiec 2002  
 
VADER okazał się najlepszym zespołem z gatunku heavy i rocka w maju! Płyta "Revelations" VADER zajęła 25 miejsce w notowaniu TOP 100 - najlepiej sprzedających się płyt w miesiącu maju. Jednocześnie wśród debiutów znalazła się na wysokim 13 miejscu ulegając m.in. ICH TROJE, MYSLOVITZ, ŁZY, U GOLEC ORKIESTRA i różnej maści składankom dance.
 
 17 czerwiec 2002  
 
26 października VADER rozpocznie kolejną trasę w Japonii. Tym razem będą to 3 koncerty w klubach oraz jeden na prestiżowym Beast Feast Festival z udziałem potęg heavy, hard core i nu metalu. Na ubiegłorocznej edycji było 10.000 osób! Oto plan pobytu zespołu w Japonii. 26.10 - przybycie do Tokio, spotkania z mediami. 27.10 - Beast Feast Festival (Makuhari Marine Messe), 28.10 - On Air West (Tokio), 29.10 - Club Quattro (Nagoya), 30.10 - Club Quattro (Osaka), 31. 10 - odlot do Polski. Promotorem trasy jest agencja koncertowa Smash West i wytwórnia Marquee/Avalon.
 
 17 czerwiec 2002  
 
6 listopada w Teksasie rozpocznie się trasa VADER w USA i Kanadzie, która potrwa do 3 grudnia. Obok VADER zagrają IMMOLATION, HATE ETERNAL i ORIGIN. Organizatorem trasy jest FirstRow Talent Agency. Więcej szczegółów wkrótce. Bezpośrednio po trasie w USA VADER uda się do Ameryki Południowej na swoje pierwsze tournee w tej części świata. Firma Tumba Records planuje 10-12 koncertów w Brazylii, Chile i innych krajach.
 
 11 czerwiec 2002  
 
Zakończyła się pierwsza część polskiej trasy Revelations Tour 2002, w której obok VADER udział wzięły HATE, ELYSIUM i AZARATH. Mimo niezbyt fortunnego okresu jakim jest czerwiec, koncerty odwiedziło ponad 3000 osób. Oto jak przedstawiała się frekwencja w poszczególnych miastach: Warszawa (424 osoby), Poznań (349), Łódź (390), Wrocław (353), Katowice (385), Kraków (432), Rzeszów (448), Lublin (370). Przypomnijmy, że VADER zagrał po raz pierwszy w historii 80 minutowy set każdego wieczora, zaprezentował utwory z nowej płyty, ale także przekrój całej twórczości z hitami na czele. Koncertowi VADER towarzyszyła specjalnie przygotowana scenografia, rewelacyjne oświetlenie oraz nagłośnienie. Druga część trasy planowana jest na początku przyszłego roku po zagranicznych wojażach. Trasa obejmie około 10 miast.
 
 27 maja 2002  
 
Dzień premiery nowego albumu "Revelations"!!!
Nadszedł długo oczekiwany dzień zagłady, nowy album VADER już w sklepach! A na stronie możecie przeczytać obfity wywiad z Peterem, z którego dowiecie się prawie wszystkiego, co dotyczy płyty "Revelations".

Polecamy także nowy teledysk VADER, tym bardziej, że tak chorego obrazka zespół do tej pory nie nakręcił, "Epitaph" już do ściągnięcia w sekcji video.
 
 20 kwietnia 2002  
 
Nowe na stronie:
• Uaktualniona biografia
• Uaktualniona dyskografia
• Umieściliśmy teksty wszystkich utworów z najnowszej płyty
• Do ściągnięcia 4 nowe tapety na pulpit


    

    


• Dodaliśmy kilka zdjęć z sesji do Revelations
• Pojawiło się kilka nowych MP3, w tym dwa utwory z nowej płyty!!!
 
 8 kwietnia 2002  
 
Nastąpiła bardzo ważna zmiana w programie trasy koncertowej "Revelations Tour 2002" w Polsce. Z powodu koncertu SLAYER w Warszawie, w dniu 10 czerwca, zmuszeni byliśmy do przeniesienia koncertu w klubie "Proxima" na 2 czerwca. Tym samym trasa rozpocznie się 2 czerwca w Warszawie, w klubie "Proxima", a nie jak zapowiadalismy w Olsztynie. Koncert w Olsztynie nie odbędzie się w ramach tej trasy. Wszystkich przepraszamy za zamieszanie. Informujemy jednocześnie, że druga część trasy VADER odbędzie sie na jesieni i obejmie koncerty m.in. w Olsztynie, Gdańsku i innych. Planujemy około 10 koncertów.

20 lub 21 czerwca w krakowskim studio telewizyjnym w Łęgu zostanie nagrany drugi koncert zespołu VADER promujący najnowszy album "Revelations". Pierwszy, jak wiemy, doczekał się wydania na kasecie VHS "Vision & Voice", a obecnie trwają przygotowania do wydania go w formacie DVD! VADER zapowiada specjalną oprawę sceniczną oraz profesjonalne oświetlenie obsługiwane przez fachowca z Anglii.
 
 23 marca 2002  
 
"Revelations" na koszulkach i bluzach
Jeszcze w marcu pojawię się w sklepach wzory do nowej płyty "Revelations". Do nabycia będą koszulki i bluzy (tzw. longsleeve).

Jest to trzeci wzór promujący płytę, przypomnijmy, że wcześniej ukazały się w limitowanych wersjach dwa wzory do singla "Angel of Death". W planach jeszcze minimum 2 nowe wzory, z których jeden będzie do nabycia wyłącznie w tzw. multi-box wydanym przez Metal Mind.
 
 15 marca 2002  
 
Anioł Śmierci - czyj to cover?

"Angel of Death" - utwór, który znajdzie sie na singlu promocyjnym VADER nie jest coverem zespołu SLAYER!!! Wyjaśniamy tę wątpliwość na prośbę wszystkich fanów, którzy odezwali sie do nas po ostatnich newsach. Jest to przeróbka słynnego w latach 80-tych zespołu THIN LIZZY. Jak tłumaczy Peter - "Był to jeden z pierwszych utworów metalowych, które usłyszałem w swoim życiu i jedyny, który spodobał mi się z repertuaru tej grupy. Poza tym posiada niezwykle interesujący tekst. W mojej wersji dopisałem jedną ze zwrotek, aby nadać większego wyrazu i nieco uaktualnić problem poruszamy w tym tekście. W utworze partie solowe gitary zagrał Jacek Hiro ze SCEPTIC, a podkłady klawiszowe nagrał Ureck z LUX OCCULTA. Utwór ten, mimo że zdecydowanie odbiega charakterem od reszty płyty powinien stanowić interesujący deser dla wszystkich fanów heavy metalu. Znakomicie nadaje sie na koncerty, na pewno pojawi sie w naszym secie na najbliższej trasie po Polsce." Wybór tego utworu był swego rodzaju prowokacją ze strony Petera, gdyż od początku wiedział, iż niemal wszyscy fani będą przekonani, iz jest to cover SLAYER! Zmienił sie także drugi autorski utwór na wspomnianym singlu. Ostatecznie będzie to "When Darkness Calls".

Anonsowane przez nas programy płyty na poszczególnych edytacjach równiez uległy zmianie, gdyż zespół nie zdążył nagrać ostatniego utworu "Devotion". Pewne jest, że na wszystkich wersjach regularnych CD pojawią się w kolejności następujące utwory: 1/ Epitaph, 2/ The Nomad, 3/ Wolftribe, 4/ Whispers (z gościnnym udziałem na wokalach Nergala z BEHEMOTH), 5/ When Darkness Calls, 6/ Torch of War, 7/ The Code, 8/ Lukewarm Race, 9/ Revelation of Black Moses.

Znamy już część koncertów w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej nowy album "Revelations" oraz pełny skład zespołów, które wezmą w niej udział. Oprócz VADER potwierdzone zostały KRISIUN, DECAPITATED i PREJUDICE. Oto koncerty, które zostały już zakontraktowane.

* Festiwale z udziałem DYING FETUS, MONSTROSITY, HOUWITSER.

30.08. IRL - DUBLIN @ EAMON DORANS
31.08. IRL - BELFAST @ ROSETA MUSIC CLUB
01.09. SCH - GLASHOW @ CATHOUSE
02.09. UK - NOTTINGHAM @ OLD ANGEL
03.09. UK - LONDON @ UNDERWORLD
04.09. D - ESSEN @ ZECHE CARL *
05.09. NL - ROTTERDAM @ BAROEG *
06.09. NL - DRACHTEN @ UDINA *
07.09. BL - VOSSELAAR @ BIEBOB *
08.09. FR - PARIS @ LA LOCOMOTIVE *
09.09. FR - AMNEVILLE @ AFTER CLUB
10.09. FR - VILLEURBANNE @ CCO
11.09. FR - PERPIGNAN @ CROCK-MORE
12.09. SP - BARCELONA @ MEPHISTO
13.09. SP - IRUN @ TUNK
14.09. SP - MADRID @ RITMO & COMPAS
15.09. SP - MURCIA @ GAMMA
16.09. POR - COIMBRA @ LE SON
17.09. POR - LISBOA @ PARADISE GARAGE
19.09. FR - TOULOUSE @ LE BIKINI
20.09. FR - SALON DE PROVENCE @ PORTAL COUCOU
21.09. FR - CANNES @ MJC PICAUD
22.09. CH - WIL @ REMISE
23.09. ITA - MILANO @ INDIAN'S SALOON
24.09. ITA - CESENA @ VIDIA
25.09. ITA - TARANTO @ MASSAFRA
26.09. ITA - TRAVEL DAY
27.09. GRE - THESSALONIKI @ HYDROGIOS
28.09. GRE - ATHENE @ ANN CLUB
01.10. A - SALZBURG / ROCKHOUSE
02.10. CR - ZAGREB @ MOCVARA
03.10. SLO - LUBLJANA @ K4
04.10. A - VIENNA @ ARENA
05.10. D - ENGELSDORF @ HELLRAISER
06.10. CZ - PLZEN @ POOL LAMPOU CLUB
07.10. PL - KRAKOW @ LĘG STUDIO
13.10. D - OSNABRUCK @ WORKS
 
 10 marca 2002  
 
To będzie dzień zagłady! VADER nagrał bez wątpienia najlepszą płytę w swojej karierze! Zarówno Peter, jak i realizator nagrań Piotr Łukaszewski uznali nową produkcję VADER za krok milowy nie tylko w ich karierze, ale także w produkcjach tego rodzaju muzyki. "Revelations" brzmi niezwykle ciężko, jest znakomicie zrealizowana i zaaranżowana, posiada klimat, ale jest jednocześnie bardzo szybka i brutalna. Oprócz tego na płycie pojawią się gościnnie Ureck z LUX OCCULTA, który nagrał rewelacyjne intro i kilka klawiszowych wstawek dotąd niespotykanych w utworach VADER oraz Jacek Hiro, który zagrał partie solowe w jednym z utworów. Zespół podczas ponad 200 godzinnej sesji zarejestrował w sumie 14 utworów oraz cover MORBID ANGEL - "Immortal Rites". Oto wszystkie tytuły utworów: "Son of Fire", "As the Fallen Raise", "Lukewarm Race", "Nomad", "The Code", "Revelation of Black Moses", "Torch of War", "Grand Treveller", "Epitaph", "Wolftribe", "Whisper", "When Darkness Calls", "Devotion", "Angel of Death". Płyta powstała w Red Studio, tym samym gdzie zostały nagrane "Litany" i "Reign Forever World". Całą oprawę graficzną do "Revelations" - okładka płyty i kasety, plakaty, reklamy, gadżety - przygotował jak zwykle Jacek Wiśniewski.

"Revelations" ukaże się tym razem w różnych terminach. Najszybciej płytę kupią fani w Japonii (Avalon/Marquee Inc.), gdyż trafi ona do nich już 22 maja. 5 dni później, 27 maja nastąpi polska premiera dzięki Metal Mind, a 2 czerwca nowy album będzie dostępny w Europie i USA. Zespół zadbał tym razem o wszystkich swoich fanów i na każdej z edycji pojawi się dodatkowy utwór. Podstawowy program "Revelations" to 9 utworów i takie wersje ukażą się w Polsce, Europie i USA. Wersje te będą zawierały utwory: 1/ "Epitaph", 2/ "Torch of War", 3/ "Nomad", 4/ "Grand Traveler", 5/ "The Code", 6/ "Wolftribe", 7/ "Devotion", 8/ "Whisper", 9/ "Revelation of Black Moses".

Na japońskiej wersji usłyszymy dwa dodatkowe utwory "Angel of Death" oraz "As the Fallen Rise". Metal Blade wyda dodatkowo wersję digi-pack, na której zostanie umieszczony bonus "Lukewarm Race". Metal Mind zapowiada z kolei swoją wersję digi-pack z utworem "Son of Fire" oraz limitowaną wersję multi-box, w którym oprócz CD, znajdzie się koszulka zespołu, sticker lub naszywka oraz plakat. Jest duża szansa, by amerykańska wersja "Revelations" została wzbogacona o materiał z "Reign Forever World", który jak do tej pory nie został wydany w USA!

Zanim to jednak wszystko nastąpi już 10 kwietnia w Polsce ukaże się singiel zatytułowany "Angel of Death" z 2 utworami - "Angel of Death" i "The Code". Na singlu znajdzie się także obszerny multimedialny raport ze studia, w którym będzie można zobaczyć zespół podczas sesji nagraniowej, zapoznać się z tajnikami nagrywania płyt w studio, pojawią się także goście oraz ciekawe ujęcia prywatne. "Angel of Death" będzie dostępny wyłącznie w Polsce jako darmowa płyta CD w Nr2 Thrash'em All Magazine. Projektem okładki do singla zajął się Jacek Wiśniewski. Jest to swojego rodzaju nowość w historii VADER, gdyż okładka singla posiada swoją kontynuację na oficjalnej płycie. Można powiedzieć, że jest to rodzaj konceptu.

Dwa wzory koszulek oraz longsleeve pojawią się przed wydaniem płyty "Revelations" i będą promowały singiel "Angel of Death". Koszulki wyprodukuje firma Rock Print, współpracująca z zespołem od wielu lat. Pierwszy wzór przedstawia okładkę singla (przód) oraz dwie trasy (plecy), które VADER odbędzie w marcu i kwietniu w Europie - Conquering the Islands oraz No Mercy Festivals. Drugi wzór przedstawia Anioła Śmierci(przód) i jego powiększone oblicze ze stylizowaną nazwą zespołu i tytułem (plecy). Wersja longsleeve będzie miała na rękawkach logo zespołu oraz oblicze Anioła Śmierci. Oprócz tych wzorów w maju pojawią się jeszcze przynajmniej 4 nowe wzory VADER!

Metal Mind przygotowuje DVD zespołu zatytułowane "More Vision ...and the Voice", na którym znajdzie się obok znanego z VHS "Vision & Voice" koncertu z Krakowa (9 kamer, profesjonalny montaż) wiele niespodzianek. Będzie to przede wszystkim solidna dawka fragmentów trasy No Mercy Festivals 2001 czyli 9 utworów zarejestrowanych podczas koncertów w Essen(Niemcy), Bradford(Anglia), Vosselaar(Belgia), Zaandam(Holandia), Paris(Francja) i Offenbach(Niemcy). Będą to kolejno "Intro/Dark Age", "Crucified Ones", "Silent Empire", "Reign Forever World", "Wings", "Red Passage", "Intro/Xeper", "Cold Demons" oraz "Blood of Kingu". Ponadto 3 video-clipy "Dark Age", Incarnated" oraz "Wings" i wywiad z Peterem.

"Conquering the Islands Tour 2002" to trasa rozpoczynająca promocję nowej płyty. Trasa obejmuje koncerty w Anglii, Szkocji i Irlandii. VADER zagra w towarzystwie DEW-SCENTED i CENTURIAN.

Oto rozkład jazdy: 16.03. Dublin/The Schelter(Irlandia) 17.03. Cork/Nancy Spains(Irlandia) 18.03. Bristol/FullMoon(Anglia) 19.03. Bradford/Rio(Anglia) 20.03. Newcastle/Trillians(Anglia) 21.03. Glasgow/Cathouse(Szkocja) 22.03. Tunbrige Wells/Forum(Anglia) 23.03. Londyn/Subterrania(Anglia) Organizatorem trasy jest Metallysee (metallysee@pandora.be).

28 marca koncertem w berlińskim "Columbianhalle" VADER rozpocznie swój udział w kolejnej edycji prestiżowej trasy "No Mercy Festivals 2002" z udziałem IMMORTAL, HYPOCRISY, MALEVOLENT CREATION, CATASTROPHIC, WARHAMMER, DESTROYER 666 oraz OBSCENITY. Oficjalnym sponsorem i patronem medialnym trasy jest niemiecki magazyn "Rock Hard", a trasę organizuje jak zwykle Metallysee.

Kolejność koncertów jest następująca: 28.03. Berlin/Columbiahalle (Niemcy) 29.03. Engelsdorf/Hellraiser (Niemcy) 30.03. Offenbach/Hafenbahn (Niemcy) 31.03. Antwerpen/Hof Ter Loo (Belgia) 01.04. Tilburg/013 (Holandia) 02.04. Essen/Zeche Carl (Niemcy) 03.04. Pratelln/Z7 (Szwajcaria) 04.04. Milano/Pala Aquatica (Włochy) 05.04. Wiedeń/Arena (Austria) 06.04. Wels/Schlachthof (Austria) 07.04. Strasbourg/La Laiterie (Francja) 08.04. Osnabruck/Hyde Park (Niemcy)

2 czerwca w Warszawie ruszy trasa koncertowa VADER w Polsce. Tym razem będzie to 8 koncertów, na których zespół zaprezentuje obok swoich hitów, materiał z nowej płyty "Revelations". Zespół w odpowiedzi na prośby fanów zagra tym razem w dwóch nowych miejscach czyli w Łodzi i Wrocławiu. Lider zespołu Peter zapowiada wiele niespodzianek włączając w to nową scenografię, potężne światła i profesjonalne nagłośnienie. Na trasę zostały zaproszone zespoły HATE, AZARATH i ELYSIUM. Podczas trasy będzie można kupić nie tylko wszystko co jest związane z VADER włączając nową płytę i kolekcję koszulek, ale także kasety, płyty i koszulki zespołów uczestniczących w trasie oraz wydawnictwa z Empire Records. Organizatorem trasy jest Massive Management i Thrash’em All Magazine. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres emial: info@vader.pl Więcej szczegółów na temat trasy już wkrótce!

Oto rozkład trasy: 02.06. Warszawa/Proxima 03.06. Poznań/Esculap 04.06. Łódź/Od zmierzchu do świtu 05.06. Wrocław/Madness 06.06. Katowice/Mega Club 07.06. Kraków/Klub 38 08.06. Rzeszów/Gambit 09.06. Lublin/Centrum Kultury
 
 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki