Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Tibi Et Igni
Tibi Et Igni
 13.06.2015  
 
VADER - TRANSSIBERIAN BLITZ Tour 2015!(Northern Leg)

Za niecałe dwa tygodnie VADER rozpocznie trasę po Wschodnim Bloku!
TRANSSIBERIAN BLITZ Tour 2015 (Northern Leg) odwiedzi 6 miast w Rosji i festiwal na Białorusi.
Poniżej prezentujemy plan trasy oraz oficjalny spot promocyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=ir8HxqZUQck

Na każdym koncercie oprócz utworów z ostatniego albumu „Tibi et Igni” będzie można usłyszeć klasyki z całej dyskografii zespołu.

VADER odwiedzi następujące miasta:
20.06 – Dudutki (Belarus) / Kupalskaje Kola Open Air
21.06 – Moscow (Russia) / Volta Club
23.06 – Murmansk (Russia) / Golfstream Club
25.06 – Yaroslavl (Russia) / Gorka Club
26.06 – Nizhniy Novgorod (Russia) / Premio Centre
27.06 – Samara (Russia) / Zvezda Club
28.06 – St. Petersburg (Russia) / Phoenix Concert Hall

Więcej informacji na: www.vk.com/creativemusicba | http://vk.com/vader_band | www.massive-music.pl
 
 19.02.2015  
 
VADER - legendarne dema już w kwietniu!

3 kwietnia 2015 mija blisko trzydzieści lat od pierwszej edycji Metalmanii na której zaszczyt miał wystąpić Vader, a sam Peter wspomina to wydarzenie tak:

„Występ na Metalmanii w kwietniu 1986 roku był jednocześnie pierwszym większym koncertem Vader. Kilkakrotnie byliśmy zapraszani na ten największy w Polsce festiwal Metalu, ale to właśnie pierwszą edycję pamiętam najdokładniej. Vader’a wybrano na podstawie kasety nagranej na jednej z prób, jaką wysłaliśmy wraz z całym materiałem promocyjnym do Katowic. Szczerze mówiąc, nikt z nas nie liczył nawet na odpowiedź… aż któregoś zimowego wieczora wpadł na salę prób Zbyszek z wypiekami na twarzy i gromkim: „Jedziemy na Metalmanię!!!”. Zaskoczenie i radość można było porównać chyba tylko do podpisania kontraktu na debiut Vader dla Earache Rec. sześć lat później. Sam koncert przeleciał jak błyskawica. Strasznie rajcowała nas festiwalowa atmosfera, multum kapel „po fachu”, no i świetne przyjęcie przez kilkutysięczną publikę. Dla młodej kapeli z Olsztyna było to przedpiekle wielkiego świata! Zapoznaliśmy się wtedy z Dragonem i Test Fobii Kreon. Byliśmy ortodoksami i szukaliśmy podobnych sobie „dusz”. Metalmania była dla Vader przełomem pod jeszcze jednym względem. W drodze powrotnej pożegnaliśmy się ze Zbyszkiem – współzałożycielem grupy. Chcieliśmy iść w zdecydowanie agresywną stronę muzyki – grać szybciej i bardziej Diabelsko. Zbyszek nie chciał tak grać… Tak więc historia znanego dziś stylu Vader rozpoczęła się właśnie w kwietniu 1986 roku po festiwalu Metalmania”.
Właśnie 3 kwietnia przypomnimy muzyczne początki najważniejszego polskiego zespołu z pod znaku Death Metalu. Pierwsze trzy dema zespołu Vader: „ Live in Decay” , „Necrolust” oraz „Morbid Reich” zapoczątkowały światową ekspansję Mrocznej Rzeszy która trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Wszystkie trzy wydawnictwa doczekały się specjalnych edycji na które niewątpliwe zasługują. Będzie to również początek specjalnych wydawnictw które będą pojawiały w najbliższych miesiącach.
Przygotowaliśmy wydania w formie zwykłych Cd, limitowanych digi packów, limitowanych kaset, oraz limitowanych winyli,do tego specjalne edycje koszulek oraz 3 specjalne wzory koszulek przygotowane na tę okazję przez samego Chrisa Moyena! które pojawią się już w przyszłym tygodniu na sklepie vaderempire ! Staraliśmy się aby wszystkie wydawnictwa zachowały swój pierwotny charakter i jak najlepiej oddawały klimat tamtych czasów. Nad całością graficznych przygotowań czuwał Peter który udostępnił większość oryginalnych materiałów zawartych na tych wydawnictwach. Zawartość muzyczna wszystkich demówek została także specjalnie odszumiona i przygotowana specjalnie pod każdy nośnik czyli vinyl, kasetę oraz Cd. Staraliśmy się aby pod każdym względem wydawnictwa te miały charakter kolekcjonerski i mamy nadzieję że spełnią te oczekiwania.
W przygotowaniu znajduje się także specjalna edycja winylowa trzech demówek w oprawie graficznej nad którą obecnie pracuje Zbigniew M.Bielak . Edycja ta ukaże wraz z ponad 200 stronicową książką formatu 30cmx30cm zawierającą unikatowe nigdzie nie publikowane zdjęcia ,wywiady,recenzje,oraz publikacje z okresu „demówkowego” wszystko to opatrzone szerokim komentarzem który przygotowuje znawca tematu czyli Jarek Szubrycht. Całość ekskluzywnie opakowana wraz z dodatkowym DVD .Planowana data wydawnictwa to czerwiec 2015.Okładkę do książki przygotował Chris Moyen !!!

4 marca zapraszamy na specjalny koncert „ZANIM NASTAŁA ERA CHAOSU” do Białostockiego klubu ZMIANA KLIMATU na którym będzie można nabyć wszystkie wydawnictwa we wszystkich formatach na miesiąc przed oficjalną premierą!
A już teraz zapraszamy do zakupów w przedsprzedaży na :

http://vaderempire.pl/nowosci.html

Tylko na sklepie vaderempire.pl specjalne edycje koszulek oraz innych gadżetów !!!

Na stronie:
http://web.witchinghour.pl/news?lang=en
Można zapoznać się z brzmieniem poszczególnych wydawnictw!!! 
 21.01.2015  
 
VADERMANIAX !!!!

Z przyjemnością oznajmiamy, że zgodnie z zapowiedzią - przygotowaliśmy specjalny program koncertowy, gdzie usłyszeć będzie można wczesne nagrania VADER na żywo!!! Przypomnimy zarówno materiał z demo "Necrolust" 1989, "Morbid Reich" 1990 oraz kawałki z początkowego okresu 1983-86. Wydarzenie połączone jest ze specjalnymi reedycjami wszystkich tych wydawnictw w dotąd niespotykanej formie planowanej na początek kwietnia 2015. Na specjalnie przygotowanym koncercie w Białymstoku 4 marca 2015 będzie można nabyć te wydawnictwa na miesiąc przed oficjalnym wydaniem !!!!

Zagramy także w miastach: 27.02 Sosnowiec-2Doors, 28.02 Świdnica-Bolko, 01.03 Żagań-Elektrownia. Również przed-premierowo zaprezentujemy materiał i (na 90%) będą dostępne reedycje ale wyłącznie w formacie CD. Więcej koncertów pod hasłem "Zanim nastała Era Chaosu" przygotowujemy na weekendy w okresie kwietnia i maja. ZAPRASZAMY \m/ \m/


 
 21.08.2014  
 
VADERMANIAX !!!!

BLITZ! zbliża się błyskawicznie !!! 11 września koncertem w Łodzi rozpoczynamy tradycyjną trasę w Polsce. Właśnie w naszym kraju będzie można usłyszeć nową płytę VADER'a "Tibi et Igni" po raz pierwszy. Szykujemy mocny set jak też sporo nowych gadżetów, jakie będzie można nabyć wyłącznie na tej trasie. Pierwszymi jednak, którzy będą mieli okazję usłyszeć nowy album na żywo jak też poczuć płomienie piekielnego ognia ze sceny będą mieszkańcy Olsztyna !!! ZAPRASZAMY na PRA-premierowy występ w amfiteatrze zamkowym stolicy Warmii już w środę 27 sierpnia !!!! Oprócz nowej płyty przyszykowaliśmy wyjątkowe okolicznościowe koszulki. Będzie można również nabyć biografię VADER - książkę "Wojna Totalna" i zdobyć podpis autora Jarka Szubrychta oraz zespołu. Po koncercie afterparty do rana w klubie "Andergrant". ZAPRASZAMY !!!!!!
 
 21.05.2014  
 
VADER - Wojna Totalna!

Długo oczekiwana oficjalna biografia VADER JUŻ OD 3 CZERWCA DOSTĘPNA W KSIĘGARNIACH/ EMPIKACH W POLSCE !!!!!
Poniżej link do oficjalnej informacji ze strony Wydawcy - SQN:
http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/
oraz PRZEDSPRZEDAŻ:
http://www.labotiga.pl/vader
Dla Fanów ważna wiadomość: po wpisaniu hasła VADER... 25% zniżki !!!!
 
 16.05.2014  
 
BLITZKRIEG 7 - pierwsza odsłona!

Najnowsza trasa VADER ruszy we wrześniu, jak przystało na nazwę Blitzkrieg! Jesteśmy jeszcze w trakcie zamykania pełnej listy koncertów, ale chcemy już dzisiaj zapowiedzieć kilka szczegółów. Ruszamy 11 września i zakończymy trasę 28 września. Peter i Vader komando szykują specjalny set promujący najnowszy album oraz wiele niespodzianek dla starej gwardii. Poza tym, w miejscach, gdzie będzie to możliwe wystawimy pełna produkcję znaną m.in. z jubileuszowego koncertu w Olsztynie. Gościem specjalnym trasy będzie VESANIA! Oni również zagrają nowy materiał i nowy performance. Namiastkę mogliście usłyszeć i zobaczyć podczas ubiegłorocznej Metalowej Wigilii. Dodatkowo wesprą nas chłopcy z CALM HATCHERY także z nowym albumem oraz być może jeszcze jeden zespół. Pierwsze daty poniżej, na resztę musicie poczekać kilka dni. W przyszłym tygodniu opublikujemy pełny rozkład trasy!

Blitzkrieg 7 - 2014

12.09 Wrocław / Alibi
13.09 Poznań / Eskulap
14.09 Szczecin / Słowianin
18.09 Białystok / Zmiana Klimatu
19.09 Warszawa / Stodoła
20.09 Kraków / Fabryka
28.09 Lublin / Graffiti
...więcej koncertów wkrótce!

 
 25.04.2014  
 
VADER na 3 koncertach w maju!

W specjalnym programie, już w maju będzie można posłuchać VADER na deskach klubowych w Płocku, Włocławku i Zielonej Górze. Ekipa Petera zagra wiele starszych numerów, będą niespodzianki. Jest to formuła znana od lat, gdy VADER gości w mniejszych miejscowościach przed nadchodzącym Blitzkriegiem. Więcej już wkrótce.
 
 20.03.2014  
 
VADER - okładka i tytuły utworów "Tibi et Igni" zostaje ujawniona!

Zgodnie z informacją podaną przed momentem przez Nuclear Blast - okładka i tytuły utworów z najnowszego albumu VADER została ujawniona! Okładkę tym razem wykonał artysta, który jest prawdziwą legendą od wielu lat: Joe Petagno (m.in. twórca "motorowej-głowy" z logo Motorhead).

"Joe to legenda! Nie tylko dlatego, że stworzył logo i okładki Motorhead czy zapierające dech okładki wielu wspaniałych płyt. Joe jest ponad czasem i Jego wyobraźnia dotyka samych Piekieł...I choćby to jest wystarczającym powodem by poprosić Go o trochę "ognia piekielnego" do muzyki Vader'a. Zgodził się...i jestem z tego niezmiernie dumny!" - stwierdza Peter

Podobnego zdania jest sam Artysta: "Byli dla mnie na "liście do skontaktowania się" od wielu lat. W końcu stało się przy okazji zabójczego albumu o odpowiednim tytule: Tibi et Igni" - skomentował Joe.

Zespół podał również tracklistę:

01. Go To Hell
02. Where Angels Weep
03. Armada On Fire
04. Triumph Of Death
05. Hexenkessel
06. Abandon All Hope
07. Worms Of Eden
08. The Eye Of The Abyss
09. Light Reaper
10. The End
Digipak Bonus:
11. Necropolis
12. Des Satans Neue Kleider
Bonus 7“ Vinyl Version:
Side A: 01. Necropolis
Side B: 01. Przeklęty Na Wieki (Cursed Eternally)

"TIBI ET IGNI" będzie dostępna jako standardowe pudełkowe CD, DigiPack (z 2 bonusami), jako kolorowy winyl (zawierający DODATKOWO 2-utworową, oddzielną EP'kę) oraz ekskluzywne , specjalne wydanie (mailorder) w limitowanym DigiPacku z podpisanym przez zespół TourBookiem.
 
 13.03.2014  
 
VADER - GO TO HELL

"Jesteśmy prawie gotowi z ostatecznym mixem i masterem nowej płyty VADERa "Tibi et Igni". By dać Wam choć namiastkę tego, co nadchodzi pod koniec maja, jeszcze przed pracą z miksem płyty przygotowaliśmy dwa utwory na specjalne wydanie singla. Ten limitowany "ognisty oddech" nazwaliśmy "GO TO HELL" i zawiera on kawałki: "Where Angels Weep" oraz "Triumph Of Death". Singel będzie dostępny już od 18 kwietnia. Jeden utwór w wersji mp3 będzie także dostępny. Zarówno miks jak i kilka detali aranżu są trochę inne niż na finalnej wersji jaką znajdziecie na pełnej płycie w maju.
Zapraszam do "degustacji" i przywołajcie ogniste wichry Piekieł !!!! \m/" - Peter /Vader/
 
 18.02.2014  
 
VADERMANIAX !!!!

Sesja nagraniowa nowego albumu "Tibi et Igni" jest na ukończeniu. Wszystkie ślady są nagrane i przygotowane do mixu i ostatecznego zgrania. Co pozostało do zrobienia to sample i introdukcje. Do połowy marca materiał będzie gotowy do wysłania do naszego wydawcy - Nuclear Blast, a wstępnie planowana premiera płyty przewidziana jest na koniec maja. Najprawdopodobniej jeszcze w marcu do rąk Waszych trafi singel (7'') z dwoma kawałkami z nadchodzącej płyty. Materiał ten pod nazwą "Where Angels Weep" zawierać będzie utwory w innych wersjach niż te, jakie znajdziecie na "Tibi et Igni". W kwietniu natomiast pokażemy krótki filmowy raport ze studia oraz kilka wywiadów z współtwórcami nowej płyty. Postaramy się także zdradzić już kilka szczegółów o oprawie graficznej. Część nowego Vader'a będzie można usłyszeć na letnich festiwalach, jakich całkiem sporo planujemy na wakacje, natomiast pełny materiał promować będziemy w Europie (we wrześniu), w Polsce tradycyjnie Blitz'em 2014 (październik/listopad) i w USA (grudzień). Premiera płyty to zaledwie początek serii niespodzianek jakie przygotowujemy dla Was na najbliższy rok. Wcześniej jednak - jeszcze w marcu/kwietniu - chcemy przypomnieć naszym polskim Maniax Vader'a z lat '85 - '95 (łącznie z sześcioma utworami śpiewanymi jeszcze w języku polskim) na serii klubowych występów (szczegóły już wkrótce). Ta historyczna wyprawa w czasie wiąże się także z wiosenną premierą książki autorstwa Jarka Szubrychta pt."Wojna Totalna". Ta monumentalna praca opisuje całą historię grupy Vader od samych początków do właśnie wydawanej płyty "Tibi et Igni". Warto było czekać! Więcej szczegółów już wkrótce \m/
 
 29.12.2013  
 
VADERMANIAX !!!!

Mija rok 2013. Był dla nas pracowity i niezwykle udany. Zagraliśmy dwie duże trasy w Europie, odwiedziliśmy Brazylię i powróciliśmy w wielkim stylu po trzech latach do USA. Gościliśmy na wielu festiwalach w sezonie letnim. 2013 był rokiem zamykającym promocję płyty "Welcome To The Morbid Reich". Czas na nową płytę, czas na nową jakość i nowe wyzwania !!! Kolejny album VADER - "Tibi et Igni" powstaje właśnie w ognistym tyglu studia Hertz. Wszystkie ścieżki będą nagrane do końca stycznia a w lutym zakończone prace nad mixem. Spodziewajcie się płyty w okolicach kwietnia/maja 2014 roku. Wszystkim oczekującym nowych form, artystycznych poszukiwań czy innych na siłę wytworzonych żałosnych pierdół mówimy: DO PIEKŁA !!!! Jesteśmy wierni sobie i naszym Fanom. VADER wykuwał swoją historię w ogniu sceny i to WY byliście zawsze energią podtrzymującą ten ogień. Ten album to również podziękowanie właśnie za tę Moc i wierność !!! Jeszcze wiosną uderzymy z koncertami, gdzie będzie można usłyszeć namiastkę Ognia nadchodzącej płyty. Wszystkim WAM życzymy kolejnego mocnego i piekielnie zdrowego Metalowego Roku 2014 !!!!!! Do zobaczenia w Otchłani wkrótce.....\m/
 
 14.12.2013  
 
VADERMANIAX !!!!

Mamy dziś garść nowin z imperium Vader'a - prosto ze studia. Przede wszystkim ZACZĘLIŚMY DZIŚ nagrywanie nowej płyty! Póki co ustawiamy jeszcze zestaw bębnów by James już wkrótce brzmieniem pozrywał Wam głowy z karków. Od jutra zaczynamy zapisywanie mrocznych dźwięków nowych inkantacji! Nowy rozdział, nowa biblia dla głodnych ekstremalnej masakry i oczekujących kolejnych wyzwań brzmi: TIBI ET IGNI. "Dla Ciebie (i wyłącznie dla Ciebie) i Ognia" - jak można przetłumaczyć z łaciny ten bardzo symboliczny tytuł. 10 pieśni plus 4 bonusy to plan, którego realizacja zajmie nam najbliższy miesiąc. Więcej szczegółów wkrótce... Czy udało nam się w Was zasiać niepokój w Waszych głowach? Nagrywamy kolejne etapy pracy, by móc ewentualnie przedstawić to za jakiś czas w formie filmowej. Oczywiście na bieżąco będziemy informować o postępach. BĄDŹCIE CZUJNI !!!
 
 08.10.2013  
 
VADERMANIAX !!!!

Zbliżamy się do końca roku 2013 jak też i do kolejnej, nowej płyty VADER'a. Trasa w USA, jaką zakończyliśmy świetnym koncertem w hollywood'zkim legendarnym Whisky'a Go Go tydzień temu była ostatnią w tym roku. Czeka nas jeszcze jeden, bardzo specjalny koncert jaki zagramy na zakończenie sezonu w toruńskim klubie "Od Nowa" 19 października - wraz z Kolegami z grup BUTELKA, OGOTAY czy DRAGON'S EYE. Ponieważ to nasz ostatni w 2013 roku koncert - przypomnimy w całości debiutancki album "The Ultimate Incantation" (wcześniej zagraliśmy ten program tylko na koncercie XXX-lecia w Olsztynie) oraz zestaw różnych hitów kapeli. Zapraszamy serdecznie na Misterium !!!!!!

Od dzisiaj dostępne bilety na VADER w Toruniu także w sieci Ticketpro! Cena w przedsprzedaży 35pln, w dniu koncertu 40pln. Bilet możesz zakupić online jak również w punktach sprzedaży Tucketpro w całej Polsce.
 
 05.10.2013  
 
VADER - IV OD NOWA METAL FEST

Czwarta edycja festiwalu Od Nowa Metal Fest – gwiazdą festiwalu będzie VADER oraz DRAGON'S EYE, OGOTAY, MANSLAUGHTER, BUTELKA. Podstawowym celem festiwalu jest prezentacja współczesnych trendów w muzyce metalowej. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2010 roku. Pomysłodawcą tej imprezy jest lider metalowej Butelki – Grzegorz Kopcewicz oraz szef klubu „Od Nowa” – Maurycy Męczekalski. Zespoły zapraszane na festiwal grają różne odmiany metalu. Obok gwiazd i weteranów polskiej sceny metalowej na festiwalu pojawiają się różne młode formacje, dla których festiwal jest szansą na zaprezentowanie swojej twórczości. Gwiazdami poprzednich edycji festiwalu byli: KAT z Romanem Kostrzewskim, BEHEMOTH, TSA, Pandemonium, Blindead. Na tegorocznej edycji również nie zabraknie gwiazd. Na scenie pojawi się VADER - legenda polskiej sceny death metalu. Vader powstał w 1986 roku. W 1993 roku ukazał się ich debiutancki album "The Ultimate Incantation" (Earache), który okazał się milowym krokiem nie tylko w historii europejskiego death metalu. W drugiej połowie lat 80. XX wieku grupa była Źródłem inspiracji dla późniejszych grup muzycznych, takich jak Decapitated, Dissenter, czy Yattering. Grupa była wielokrotnie nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku metal za wydawnictwa „Black to the Blind” (1997), „Litany” (2000), „Revelations” (2002), „The Beast” (2004) i „Impressions in Blood” (2006).

Ponadto na festiwalu zagrają: DRAGON'S EYE, OGOTAY, MANSLAUGHTER oraz gospodarz imprezy BUTELKA.

IV OD NOWA METAL FEST

VADER
DRAGON'S EYE
OGOTAY
MANSLAUGHTER
BUTELKA


19.10.(sobota), godz. 18:00
bilety: przedsprzedaż - 35 zł, w dniu koncertu - 40 zł
Informacje: www.metalfest.umk.pl
 
 13.08.2013  
 
VADER w USA!

6 września VADER rozpocznie swoje amerykańskie tournee w towarzystwie zespołów VITAL REMAINS, SACRIFICIAL SLAUGHTER, EXECRATIONEXTEMELY ROTTEN. Będzie to długo oczekiwana trasa promująca ostatni album zespołu "Welcome To The Morbid Reich" (Nuclear Blast). PzGeneral Peter zapowiada podobny set, jaki zespół wykonywał na europejskiej trasie, czyli oparty na dwóch klasycznych albumach "Black To The Blind" oraz "Sothis". Nie zabraknie oczywiście najnowszych utworów i klasyków zespołu. Trasa odbędzie się dzięki Precision Metal Booking. Stay VADERized!

06.09.2013 Santa Ana, CA @ Yost Theatre
07.09.2013 Oakland, CA @ Oakland Metro
08.09.2013 Portland, OR @ Alhambra Theatre
09.09.2013 Seattle, WA @ El Corazon
10.09.2013 Caldwell, ID @ The Venue
12.09.2013 Denver, CO @ Marquis Theatre
13.09.2013 Kansas City, MO @ Aftershock
14.09.2013 St. Louis, MO @ Fubar
15.09.2013 Chicago, IL @ Reggies
16.09.2013 Detroit, MI @ The Detroit Pub
17.09.2013 Brooklyn, NY@ The Paper Box
18.09.2013 Wilmington, DE @ Mojo 13
19.09.2013 Raleigh, NC @ Kings
20.09.2013 Charleston, SC @ Oasis
21.09.2013 Tampa, FL@ The Orpheum
22.9.2013 Atlanta, GA @ The Masquerade
24.09.2013 Oklahoma City, OK @ Chameleon Room
25.09.2013 San Antonio, TX @ Korova
26.09.2013 Dallas, TX @ The Boiler Room
27.09.2013 Albuquerque, NM @ Launchpad
28.09.2013 Tucson, AZ @ The Rock
29.09.2013 Hollywood, CA @ Whisky a Go Go
 
 03.07.2013  
 
VADERMANIAX !!!

Skrystalizowały się już plany koncertowe na przełomie sierpnia i września. Czekają nas festiwalowe spotkania w Świeciu, Cieszanowie, Łyskach oraz w Warszawie. Zagramy również 2 koncerty w Polsce wspólnie z Kolegami z NILE. Zapraszamy również na jedyny w swoim rodzaju koncert w Olsztynie, gdzie w ramach XXX lecia przypomnimy cały pierwszy album zespołu oraz nie grane od lat 80tych pierwsze kompozycje VADERa, jeszcze śpiewane w języku polskim. Przygotowujemy jednocześnie jubileuszowe koszulki dostępne wyłącznie na tej imprezie.Poniżej terminarz:

24.08.2013 - Świecie Festiwal Mocnych Brzmień
25.08.2013 - Cieszanów (Rock Festiwal)
28.08.2013 - Olsztyn
30.08.2013 - Łyski Magia Rocka
03.09.2013 - Warszawa Fugazi FESTiwal

Tuż po wakacjach wyruszamy na miesięczne tournee po USA wraz z Kolegami z VITAL REMAINSSACRIFICIAL SLAUGHTER. Odwiedzimy we wrześniu ok.20 miast na całym obszarze Stanów Zjednoczonych. Trasa pod nazwą "Back to the Black in US" przypomni trzeci album jak również ostatnią płytę VADER "Welcome to the Morbid Reich". Dokładny terminarz koncertów poniżej (daty nie są jeszcze kompletne). ZAPRASZAMY !!!!!!

06.09.2013 - Santa Anna CA
07.09.2013 - Oakland CA
08.09.2013 - Portland OR
09.09.2013 - Seattle WA
10.09.2013 - Caldwell ID
11.09.2013 - tbc
12.09.2013 - Denver CO
13.09.2013 - Kansas City MO
14.09.2013 - St.Louis MO
15.09.2013 - Chicago IL
16.09.2013 - tbc
17.09.2013 - New York NJ
18.09.2013 - tbc
19.09.2013 - Releigh NC
20.09.2013 - Charleston SC
21.09.2013 - Tampa FL
22.09.2013 - Atlanta GA
23.09.2013 - tbc
24.09.2013 - Oklahoma OK
25.09.2013 - San Antonio TX
26.09.2013 - Dallas TX
27.09.2013 - tbc
28.09.2013 - Tucson AZ
29.09.2013 - Los Angeles CA

 
 07.06.2013  
 
VADER na koncertach w Brazylii w sierpniu!

Po zakończonej sukcesem trasie BACK TO THE BLACK w Europie, VADER ogłosił sierpniowe koncerty w Brazylii we współpracy Massive Music z Dark Dimensions (Brazylia). Daty poniżej:

02.08 @ Downtown Pub (Recife, Brazil)
03.08 @ Bali Beatch Club (Salvador, Brazil)
04.08 @ Carioca Club (Sao Paolo, Brazil)
05.08 @ Teatro Odisseia (Rio de Janeiro)

Peter komentuje: "Nie możemy się doczekać wizyty w Brazylii! Do zobaczenia w sierpniu!"
Obecnie VADER skupia się na letnich festiwalach po Europie, szczegóły poniżej:

13.06 @ Break The Ground Festival, Ahnsbeck (GER)
11.07 @ Rockharz Festival, Ballenstedt/Harz (GER)
26.07 @ Metal4Splash Festival, Rotenburg (GER)
27.07 @ Baden In Blut Festival, Lorrach (GER)
14.08 @ Summerbreeze Festival, Dinkelsbuhl (GER)
16.08 @ Motocultor Festival, Saint-Nolff (FR)

Znane są również plany VADER na nadchodzące miesiące. Poza pracowitym sezonem festiwalowym, 28 sierpnia VADER wystąpi na specjalnym koncercie w Olsztynie, mieście powstania zespołu. Będzie to koncert upamiętniający 30 lat zespołu na scenie i 20-lecie ich debiutanckiej płyty. Tego specjalnego wieczoru nie zabraknie utworów z wczesnych lat kapeli, zagrany zostanie rówież w całości na żywo album "The Ultimate Incantation"!

W międzyczasie VADER pracuje nad nowym albumem. "Mamy już zarezerwowane studio na listopad/grudzień 2013. Kilka tytułów z nadchodzącej płyty? Czemu nie! "Abandon All Hope", "Bring Them To Me" czy "Infernal Poetry". Do zobaczenia wkrótce...w Piekle \m/" /Peter/
 
 10.05.2013  
 
VaderManiax!!!!!

Zbliżamy się do końca drugiej części trasy BACK TO THE BLACK. Czas na "wieści z Frontu". Koncerty rozpoczęliśmy na Północy Europy w Niemczech i Danii. Trzeciego dnia dołączyli Koledzy z MELECHESH oraz W.I.L.DSTERBHAUS. Po świetnym koncercie w Aarhus, chyba najlepszym dotychczas we francuskim Nancy, przez Monachium, Zagrzeb i Budapest ruszyliśmy na Południe do Rumunii i Bułgarii. Świetne to były koncerty! Następnie przez Serbię, Italię i Szwajcarię trafiliśmy do Annaberg na kolejny w trasie godny zapamiętania show. Po występie w Ostrawie pożegnaliśmy Kolegów z zespołów nam towarzyszących, pozostawiliśmy nasz "Massive'ny autobus" na bazie i już z okrojoną Ekipą wyruszyliśmy na końcówkę trasy... Przypominamy także o najbliższym festiwalu EXTREME FEST 25 maja w niemieckim Hunxe, gdzie zagramy w towarzystwie Kolegów z DECAPITATED, BEHEMOTH i wielu innych. Na koniec wakacji szykujemy również w rodzinnym mieście VADERa Olsztynie specjalny koncert na XXX lecie zespołu oraz XX lecie wydania debiutanckiej płyty przez Earache Rec. W programie m.in. utwory z lat 80tych i początków lat 90tych oraz pełny album "The Ultimate Incantation" LIVE !!!
W międzyczasie w głowach tworzy się kolejna płyta VADER. Studio zarezerwowane na listopad/grudzień już na nas czeka... Kilka nowych tytułów? Proszę bardzo: "Abandon All Hope" ,"Bring Them To Me" czy "Infernal Poetry". Do usłyszenia wkrótce \m/
 
 07.03.2013  
 
VADER - odsłona wiosennych planów

Witam Vadermaniax !!!!! Już za miesiąc kolejna -2ga część europejskiej trasy BACK TO THE BLACK. Tym razem uderzamy głównie na Południe do Rumunii, Bułgarii, Węgier, Serbii, Chorwacji czy Włoch. Będzie także kilka koncertów w Niemczech czy w Północnej Europie - w Danii. W ramach trasy można w całości usłyszeć klasyczne płyty VADERa: "Sothis""Black To The Blind" ...ale i więcej! W ramach wyjazdu zagramy także na kilku festiwalach, na które przygotowaliśmy specjalny, inny niż "trasowy" set utworów. Szykujemy także kilka nowych wzorów koszulek i innych gadżetów. ZAPRASZAMY !!!!!
 
 14.02.2013  
 
VADER w Tychach!

1 maja w Tychach, w Underground Pub, ul. Korfantego 1, o godz 19:00 rozpocznie się jeden z ostatnich koncertów, podczas których Peter i spółka odgrywają w całości kultowe albumy "Black To The Blind" oraz "Sothis". VADER zawita w Tychach po raz pierwszy i mamy nadzieję, że fani zespołu nie będą zawiedzeni. Jak zapowiada Peter, po tej trasie czas na festiwale letnie oraz pisanie nowego materiału na najnowszy album. Wszystkich gorąco zapraszamy. Szczegóły na temat koncertu oraz sprzedaż biletów już wkrótce.
 
 13.02.2013  
 
VADER - drugie otwarcie "Back To The Black Tour 2013"!

VADER już w domu! Pierwsza część trasy "Back To The Black Tour 2013" zakończyła się pełnym sukcesem! Bardzo dobra frekwencja na koncertach, w tym kilka z nich wyprzedanych, znakomita atmosfera na trasie i wysoka forma VADER! W tym miejscu kierujemy podziękowania do pozostałych zespołów ABORTED, BONDED BY BLOOD oraz wszystkich supportów za wspaniałe koncerty każdego wieczora, współpracę i atmosferę. Fanom za liczne przybycie na nasze koncerty i doskonałą zabawę. Jednak to nie ostatnie słowo VADER w tym roku! Już w kwietniu rusza druga część trasy, tym razem w innym składzie. Gościem specjalnym będzie ekipa MELECHESH! Zespół nie będzie jednak towarzyszył na całej trasie, szczegóły w rozkładzie trasy. VADER z kolei zagra oprócz regularnych klubowych koncertów kilka festiwali takich jak Metal Royal Festival w Danii, Asymmetry Festival w Polsce, Neurotic Festival w Holandii czy Bavarian Battle Spring Fest w Niemczech. Wkrótce ogłosimy także pozostałe zespoły, które wezmą udział w trasie. VADER w dalszym ciągu prezentuje na swoich koncertach w całości dwie kultowe płyty "Black To The Blind" oraz "Sothis"! Poza nimi oczywiście hity zespołu. W sumie ponad 75 minut death metalowej rzeźni! Stay VADERized!
 
 28.01.2013  
 
VADER druga odsłona w kwietniu i maju!

Druga część trasy "Back To The Black Tour 2013" ruszy w kwietniu i zahaczy o majowy weekend... VADER wystartuje na początku kwietnia. Potwierdzone zostały festiwale Metal Ride Festival w Nancy (13.04), Asymmetry Festival we Wrocławiu (2.05), Neurotic Festival w Tilburgu (3.05) oraz Bavarian Battle Spring Festival w Rosenheim (4.05). Od 13.04 do 28.04 w trasie będzie uczestniczyć gość specjalny MELECHESH oraz zespoły supportujące. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Szczegóły już wkrótce. Prezentujemy również plakat koncertowy wykonany przez Costina Chioreanu, współpracującego z nami od dłuższego czasu, między innymi większość grafiki w Massive Music oraz ostatnie wzory VADER.
 
 24.01.2013  
 
VADER w natarciu!

Początek trasy "Back To The Black Tour 2013" znakomity! Mimo śniegu i zimna, sale w Berlinie, Jenie, Groningen były wypełnione po brzegi, a koncerty w Essen, Hamburgu i Kassel były wyprzedane (sold out!). To znakomita zapowiedź tego, co nas czeka na kolejnych koncertach. VADER niczym panzerna dywizja każdego wieczora zdobywa kolejne przyczółki i oczywiście nie bierze jeńców! Świetnie przyjęty nowy program, w którym znajdują się odegrane w całości kultowe płyty "Black To The Blind""Sothis" oraz hity zespołu! ABORTED zmiata wszystko swoim brutalnym grind death metalem, a zespoły supportujące znakomicie wypełniają rolę podgrzewaczy! Zabawa znakomita, widownia dopisuje, smród smoły i płonących dusz! Kolejne koncerty przed nami, kolejny raport z frontu już wkrótce!

"Mija właśnie pierwszy tydzień europejskiej części trasy Back To The Black Tour, w którym odwiedziliśmy miasta Niemiec i Holandii. Koncerty emanują wręcz potężną energią, a frekwencja zaskakuje nas wszystkich. Bilety w Essen i Hamburgu wyprzedane !! Każdy koncert to prawdziwa massakra !!!! Nie mniej wesoło dzieje się i poza sceną, a wspólny czas spędzony z Kolegami z ABORTEDBONDED BY BLOOD na długo pozostanie w pamięci. Przed nami kolejne dwa tygodnie scenicznego zniszczenia w m.in. Francji, Belgii, Szwajcarii i Włoszech, a w ostatnim tygodniu na Wyspach Brytyjskich i Irlandii !!!! Przypominam, że na tej jedynej w swoim rodzaju trasie przypominamy w całości albumy "Sothis""Black To The Blind"...i więcej !!! W połowie kwietnia ruszamy na drugą część Back To The Black Tour. Odwiedzimy wtedy także kraje Skandynawii, Bałkan czy daleką Hiszpanię. Szykujemy również kilka niespodzianek na festiwle w sezonie letnim. Już teraz ZAPRASZAMY !!!!!" - (Piotr "Peter" Wiwczarek)

Poniżej link do galerii z koncertu w Essen (19.01) autorstwa Joerga Mullera z The-Pit.de. http://www.the-pit.de/galerie/fotos-vader-in-essen-turock-januar-2013/
 
 19.12.2012  
 
VADER - Back To The Black Tour 2013 - Ostatnie szczegóły trasy!

Jeszcze przed świętami garść informacji na temat zbliżającej się trasy "Back To The Black Tour 2013" w Europie. Zespoły: VADER, ABORTED, BONDED BY BLOOD oraz gościnnie na wybranych koncertach zespoły supportujące FHOBI, ADIMIRON, BLOODSHOT DAWNFLAYED DISCIPLE. Doszły 3 nowe koncerty: 27.01 Travagliato/Brescia - Circolo Colony (Włochy), 1.02 Lausanne - Les Docks (Szwajcaria) oraz 4.02 Bristol - The Fleece (UK). Trasa ruszy 17.01 w Berlinie - K17 (Niemcy) i zakończy się 10.02 Alkmaar - Victorie (Holandia). Przypominamy, że VADER zagra jako główną część każdego koncertu dwa kultowe albumy "Black To The Blind""Sothis" w całości! ABORTED również szykują coś specjalnego dla swoich fanów. Druga część trasy zostanie zorganizowana w maju 2013 i obejmie przede wszystkim Europę Wschodnią, Włochy, Hiszpanię, Portugalię i kilka festiwali. Szczegóły wkrótce. Stay VADERized!
 
 06.12.2012  
 
VADER - Back To The Black 2013 w Europie ruszy w połowie stycznia!

Pierwsza część trasy w ramach Back To The Black Tour 2013 ruszy 17 stycznia koncertem w Berlinie. VADER zagra podczas trasy specjalny set oparty o klasyczne albumy "Black To The Blind""Sothis"! Poza tym oczywiście największe hity zespołu. Peter i spółka obiecali ponad 70 minut totalnej death metalowej rzeźni każdego wieczora. Gośćmi zaproszonymi do udziału w trasie są ABORTED oraz BONDED BY BLOOD. Na części koncertów zaprezentują się również mniej znane zespoły jak FHOBI, ADIMIRON, BLOODSHOT DAWN oraz FLAYED DISCIPLE. Druga część trasy odbędzie się w maju i przebiegać będzie głównie w Skandynawii i  krajach bałtyckich, na Bałkanach i w Europie południowej. Zapraszamy wszystkich VADERmaniacs na misteria!
 
 18.11.2012  
 
VADERmaniax !!!

Już za tydzień rozpoczynamy w Polsce długo oczekiwaną również przez nas trasę BACK TO THE BLACK !!! We Wrocławskiej Akademii "Rock&Heavy Metal" od soboty ruszamy ze zgraniem całego programu w zespole. Spodziewajcie się ok. 70 minutowego seta - lub więcej, o ile będzie taka Wasza wola ;) Na trasie towarzyszyć będzie nam kilka zespołów, głównie nowych i bardzo energicznych. Na niektórych koncertach mogą też pojawić się niespodzianki. Przygotowaliśmy również kilka zupełnie nowych wzorów koszulek jak i kilka innych bardzo oryginalnych gadżetów jak np,. tour-booki, plakaty czy wyjątkowe ręcznie robione w Nepalu szkatułki. Mamy także niespodziankę dla tych oddanych Fanów VADER, którzy do dziś posiadają oryginalne, stare koszulki "Sothis" lub "Black to the Blind"! Pierwsza osoba w każdym mieście ubrana w jeden z tych szirtów otrzyma darmowy bilet na koncert oraz plakat trasowy z autografami. Wszystkim Fanom natomiast obiecujemy możliwość podpisania płyt, zdjęcie czy pogadanie zaraz PO koncercie. ZAPRASZAMY !!!!! (Peter/ VADER)
 
 08.11.2012  
 
VADER - Back To The Black Tour 2012

Pełnym gniewu rykiem niczym błyskawicą rozcinam Niebiosa i otwieram czeluście Piekieł !!!! WZYWAM głodnych stalowej Mocy na bitwę śmiertelną \m/ \m/
18 miast w Polsce, 4 w Czeskiej Republice oraz 1 na Słowackiej ziemi. BRACIA i SIOSTRY !!!! Niech "Sothis" i "Black to the Blind" w rozmiarze do tej pory nie poznanym rozpali Wasze Dusze do czerwoności !!!! DO ZOBACZENIA W PIEKLE !!!!! (Peter/ Vader)

Back To The Black Tour 2012
 
 08.11.2012  
 
VADER potwierdza gości na swojej europejskiej trasie!

W połowie stycznia 2013 ruszy długo zapowiadana "Back To The Black Tour" w Europie. VADER zagra około 30 koncertów prezentując w całości kultowe albumy "Black To The Blind""Sothis". Nie zabraknie oczywiście hitów zespołu oraz kilku niespodzianek. Peter zapowiada prawdziwe death metalowe uderzenie najwyższej próby. Na trasie w charakterze gości zobaczymy ABORTED z Belgii oraz BONDED BY BLOOD z Kalifornii w USA. ABORTED to jeden z wiodących zespołów brutal gore death metal, mają na swoim koncie wiele płyt oraz udanych tras, ostatnio jako direct support dla CANNIBAL CORPSE. BONDED BY BLOOD to jedna z rewelacji odradzajacego się thrash metalu. Wkrótce ogłosimy także nazwy pozostałych zespołów oraz pełny rozkład jazdy.
 
 07.10.2012  
 
VADER - Back to the Black Tour 2012

Powoli zapinamy szczegóły dotyczące zbliżającej się trasy. Dzisiaj garść nowych informacji. Potwierdzone supporty to VEDONIST, HYPNOS, NORTHERN PLAGUE, DUST'N'BRUSHADIMIRON. Zespoły zagrają na części koncertów, szczegóły na stronach w nawiasach pod nazwami na plakacie lub szukajcie dokładnego info na ich stronach interenetowych oraz naszych kanałach informacyjnych. Kolejna wiadomość dotyczy ceny biletów. Ustaliliśmy cenę za bilet w wysokości 40zł, dotyczy ona zarówno przedsprzedaży, jak i sprzedaży w dniu koncertu. Ponieważ w większości gramy bardzo małe kluby sprzedaż biletów jest ograniczona. Bilety do sprzedaży trafią w przyszłym tygodniu. Listę sklepów, w których będzie można zakupić bilety podamy wkrótce. Nastąpiły także zmiany miejsc koncertów wcześniej anonsowanych, i tak 1.12 zagramy w klubie Inferno w Koszalinie, 5.12 w klubie K60 w Opolu, 20.12 w klubie G2 w Radomiu. Pełny rozkład jazdy znajdziecie na naszych stronach. Przypominamy, że trasę zakończymy specjalnym koncertem w klubie Progresja w Warszawie, będzie to Metalowa Wigilia, na której zobaczycie m.in. CETI, FRONTSIDE, LOST SOUL, MASACHIST, VEDONIST, TOTEM, ADIMIRON i jeszcze jeden zespół. Ceny biletów na ten koncert wynoszą 50zł (przedsprzedaż), 60zł(dzień koncertu). VADER zapowiada specjalny set, odegranie w całości płyt "Black to the Blind" oraz "Sothis", jak również nowe wzory koszulek, specjalne gadżety oraz wiele niespodzianek. Stay VADERized!
 
 01.10.2012  
 
VADERMANIAX !!!!

Mamy już jesień....lecz zima zbliża się powoli i nie ubłagalnie. Jak już wiecie, przygotowujemy na ten okres wiele niespodzianek! VADER zagra kolejną - po "Głosach z Otchłani" - trasę przypominającą dwa bardzo istotne w dorobku kapeli albumy: "Sothis""Black to the Blind"!!!! Materiał z tych krążków wykonamy w całości i wersji bardzo "surowej", utrzymanej w stylu lat 90tych. Kilka z utworów nie było NIGDY wykonywane na żywo a kolejne pojawiały się w secie koncertowym sporadycznie. Ideą trasy "Back to the Black" jest trafić do miast, gdzie nie udało nam się zagrać na "Blitz'u" w marcu tego roku. Przewidujemy ok. 70 minutowy koncert-tak więc będą nie tylko wspomniane płyty ale też sporo innych utworów z różnych płyt. Będą i niespodzianki! Program koncertu jest bardzo różny od tego z marcowej trasy, tak więc zapraszam WSZYSKICH - również i tych obecnych na "Blitz'u" !!! Będzie sporo wyjątkowych gadżetów, dostępnych tylko na tej trasie. Będą winylowe wersje "Sothis""Black to the Blind" wydane ostatnio w bardzo limitowanym nakładzie przez Night Of The Vinyl Dead Rec. Po raz pierwszy dostępne w tym formacie !!! Będą remasterowane NOWE edycje wspomnianych płyt a wraz z nimi obszerny "History Book" przypominający "tamte czasy", zespół i ludzi vs. 2012 rok. Tour book ze zdjęciami VADER z promocji "Welcome to the Morbid Reich". Będą wreszcie koszulki, bluzy, reedycje wzorów z lat 90tych jak też coś zupełnie nowego jak choćby ręcznie robiona szkatułka z motywami "Morbid Reich" prosto z ... Tybetu !!! I wiele innych ciekawych gadżetów. Chcemy, by koncerty - w większości klubowe, dla Wybrańców i Maniaków, w stylu "tak wówczas było" - pozostawiły niezapomniane wrażenia na Was wszystkich !!!! Gwiazdy świecą krwawym światłem i obracają się w czerń Mroku....Zima nadchodzi!!!!! ... Oczekujcie nas \m/ - Peter & Vader
 
 27.09.2012  
 
Vader - Metalowa Wigilia w Progresji!

22 grudnia na zakończenie trasy "Back To The Black" VADER zawita do warszawskiej Progresji, gdzie odbędzie się Metalowa Wigilia. Zaprosiliśmy na tę wieczerzę zacnych kolędników, którzy zaśpiewają swoje świateczne przeboje. Będą to CETI i największy głos w naszym kraju - Grzegorz Kupczyk, FRONTSIDE czyli hardcorowe tsunami z Sosnowca, LOST SOUL i maestro Jacek Grecki, znany twórca metalowych kolęd. Ponadto VEDONIST, MASACHISTTOTEM. Oprócz nich jeszcze dwa zespoły, których nazwy podamy wkrótce. W cenie 50zł (przedsprzedaż) i 60zł (dzień koncertu) zapewniamy ponad 8 godzin metalowych kolęd, w tym odegrane w całości płyty "Black To The Blind""Sothis" przez gospodarza wieczoru - VADER! Mamy nadzieję, że pozostałe zespoły również przygotują niespodzianki. Ponadto, bogate stoisko z koszulkami, płytami i innymi prezentami, świąteczną atmosferę w barze, oraz after party czyli wspólne kolędowanie z fanami i zespołami. Więcej szczegółów wkrótce.
 
 25.09.2012  
 
Vader - Back To The Black Tour 2012!

Czas na polskie koncerty! Długo zapowiadana trasa "Back To The Black" jest potwierdzona i za chwile ruszamy z promocją. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować niemal wszyskie miasta, do których zawitamy ze specjalnym setem koncertowym przygotowanym przez PzGenerała i jego towarzyszy. Peter zapowiada odegranie na każdym koncercie w całości kultowych płyt "Black To The Blind" oraz "Sothis"! Na deser największe hity grupy, w sumie prawie 75 minutowy koncert! Ruszamy 28 listopada koncertem w Kwidzyniu, zagramy 18 koncertów w Polsce i 5 koncertów w Czechach. Na trasie będą towarzyszyć nam zaproszeni goście, wkrótce podamy nazwy zespołów i miejsca, w których zagrają. Wkrótce również więcej informacji na temat samych koncertów, dystrybucji biletów i innych spraw organizacyjnych. Już dzisiaj możemy natomiast potwierdzić, że zakończymy trasę w Warszawie, w klubie Progresja na Metalowej Wigilii. Będzie to mały festiwal, spotkanie zespołów i wspólna zabawa. Chcemy zaprosić na ten koncert 6-7 zespołów z Polski. Nazwy podamy wkrótce! Stay VADERized! \m/
 
 17.09.2012  
 
Vader - Back To The Black Tour 2012!

Będzie miazga w polskich miastach!!! Back to the Black czyli trasa starego dobrego VADERA! Zawitamy do miast, które pominęliśmy podczas Blitzkrieg... 20 koncertów!!! 28.11 ruszamy, kończymy 22.12!!! Miasta, w których prawdopodobnie zagramy... Kwidzyn/ Grudzi_dz/ Elbl_g/ Gdynia/ Słupsk/ Koszalin/ Szczecin/ Piła/ Zielona Góra/ Ostrów Wlkp/ Sosnowiec/ Gliwice/ Bielsko-Biała/ Ozimek/ Legnica/ Wałbrzych/ Częstochowa/ Skarżysko/ Sandomierz/ Krosno/ Zamo_ć/ Czarna Białostocka i inne (jakie_ sugestie?) Ustalamy szczegóły. Czekajcie niewierni na Generała i jego pancerniaków!!!
Szczegóły już wkrótce. \m/
 
 17.09.2012  
 
Vader - Back To The Black Tour 2013!

Panzerna dywizja VADER na początku 2013 roku wyruszy na podbój Europy z trasą koncertową "Back To The Black Tour 2013". Będzie to pierwsza trasa zespołu w roli headlinera promująca ostatni album "Welcome To The Morbid Reich" (Nuclear Blast). Wydarzeniem tej trasy będzie zapowiedź specjalnego seta, którego większą część wypełnią zagrane w całości kultowe płyty zespołu - "Black To The Blind" oraz "Sothis"! VADER zagra zupełnie nowy set skierowany szczególnie do starszej gwardii metalu, ale także młodych adeptów! Trasa rozpocznie się na początku stycznia i potrwa do lutego. Rozmawiamy również z zespołami, które dołączą do trasy, szczegóły już wkrótce!
 
 02.09.2012  
 
Vader rusza w trasę po Polsce!

W grudniu ruszy "Back to the Black Tour 2012" czyli seria koncertów w miastach, które nie były w programie regularnej trasy "Blitzkrieg". Peter zapowiada, że w programie koncertowym znajdzie się w całości płyta "Black to the Blind" oraz "Sothis"! Oprócz tego, oczywiście hity zespołu. Każdy set ma trwać około 70 minut. Na trasie pojawią się goście, wkrótce powiadomimy o szczegółach. Trasa "Back to the Black" rozpocznie się na początku grudnia i potrwa do świąt. Część trasy odbędzie się także u naszych południowych sąsiadów w Czechach. Na styczeń 2013 planujemy zagrać europejską trasę z tym samym nowym programem. Już teraz wszystkich zapraszamy. Stay VADERized!
 
 23.08.2012  
 
Vadermaniax !!!!!

Kończą się wakacje a wraz z nimi letni sezon festiwalowy. Koncertem na "Fist Full Of Metal" w Niemczech VADER kończy etap promocji albumu "Welcome To The Morbid Reich" w Europie. Z najnowszą płytą zespołu ruszamy jeszcze do Australii i Nowej Zelandii (pod koniec października), Chin i Tajwanu oraz Ameryki Południowej (w listopadzie) a także do USA wczesną wiosną 2013 roku. Zanim rozpoczniemy prace w studio nad następcą "WttMR" (o roboczym tytule: "Streight To Hell") przygotowaliśmy jeszcze niespodziankę w postaci koncertów przypominających trzeci album VADER z 1997 roku: "Black To The Blind"!!! Na trasie zatytułowanej BACK TO THE BLACK usłyszeć będzie można na ok. 70 minutowym Misterium w całości wspomnianą płytę, jak również zestaw wybranych kawałków z całej, bogatej dyskografii VADER'a. Koncerty rozpoczynamy w grudniu w Polsce oraz u naszych sąsiadów w Czechach. Na początku przyszłego roku program ten przypomnimy także w Zachodniej Europie oraz Skandynawii i w Krajach Bałtyckich. Więcej szczegółów już wkrótce!!! ZAPRASZAMY !!!! (Peter/ VADER)
 
 28.07.2012  
 
Vader w Finlandii - sierpniowe plany potwierdzone!

Po niezwykle udanej trasie po Ameryce Południowej oraz gorącym przyjęciu podczas festiwali Ragnarock (20.07)Queens of Metal (21.07) przyszedł czas na sierpniowe koncerty.
Już 03.08 VADER zagra na Sticky Fingers Festival w Marktredwitz (Niemcy) jako gwiazda wieczoru. 10.08 zespół wystąpi również na fińskim Jalometalli Festival w Oulu. Pod koniec sierpnia VADER zagra także długo zapowiadane koncerty w mniejszych miastach w Polsce, które będą uzupełnieniem niedawno odbytego Blitzkrieg VI! W ramach tej trasy zespół zagra materiał z płyt _Black To The Blind__Sothis_. Czeka nas gorące lato!
Stay Vaderized! \m/
 
 27.06.2012  
 
Vader - Letnie koncerty... i plany na resztę 2012!

VADER już jutro wyrusza za ocean, by podbić Amerykę Południową. Tym razem odwiedzimy Kolumbię, Meksyk, Wenezuelę, Peru i Argentynę. Planowana jest także druga część trasy, jednak dopiero pod koniec 2012. Ze względu na majową trasę Metalfest Open Airs 2012 w tym roku VADER nie zagości na większości letnich festiwali, ale mamy potwierdzone sierpniowe Ragnarock Open Air, Queens Of Metal Festival i Fist Full Of Metal. Pod koniec sierpnia VADER zagra również długo zapowiadane koncerty w mniejszych miastach w Polsce, które będą uzupełnieniem niedawno odbytego Blitzkrieg VI! Na fanów czeka mega niespodzianka, gdyż Peter anonsuje odegranie w całości płyt "Black To The Blind" oraz "Sothis". Główna część tej trasy odbędzie się pod koniec 2012 i obejmie ponad 2 tygodniową trasę z zaproszonymi polskimi zespołami. W listopadzie zespół zagra swoje pierwsze tournee w Chinach. Pracujemy także nad powrotem zespołu do USA i Kanady. Na początek 2013 szykowana jest europejska trasa VADER jako headlinera.
 
 23.06.2012  
 


Witajcie !!!!

Sporo się działo przez ostatnie miesiące, a jeszcze wiele nas czeka przeżyć w najbliższym czasie! Za nami świetna i długo oczekiwana trasa w Rosji/Białorusi zorganizowana z okazji X-lecia działalności Flaming Art Agency. Zagraliśmy także-wspólnie z Kolegami z Behemoth - serię festiwali letnich w Europie. Po raz pierwszy MetalFest zawitał do Polski - a my razem z nim. W zeszłym tygodniu zagraliśmy bardzo dobry koncert w Goteborgu na festiwalu Metal Town (z m.in. Marilyn Manson, Slayer czy Hypocrisy). Za tydzień powracamy na serię koncertów do Meksyku i Ameryki Południowej, gdzie- po raz pierwszy - zagramy w Peru i Argentynie. Do końca wakacji wystąpimy jeszcze na kilku festiwalach w Niemczech (Queens of Metal, Ragnarock i Fist Full of Metal) i naszych południowych sąsiadów (przy okazji gratulacje dla wspaniale grającej na Euro 2012 drużyny futbolowej!!! Bravo!!!) w Pradze. Wraz z Massive Music przygotowujemy także obiecaną trasę w Polsce, gdzie przypomnimy w całości płyty "Black To The Blind""Sothis". Obie płyty - po raz pierwszy dostępne w formacie winylowym - jak i inne specjalnie na tę trasę przygotowane gadżety będą również dostępne na tych koncertach. ZAPRASZAMY WIĘC NA MISTERIA !!!!! Stay Vaderized \m/ \m/
 
 26.05.2012  
 
Vader - Długo oczekiwane festiwale już w przyszłym tygodniu!

Już w przyszłym tygodniu VADER zagra serię festiwali w ramach Metalfests 2012 organizowanych przez agencję Rock The Nation. Twórcy "Welcome To The Morbid Reich" zaprezentują się po raz pierwszy na letnich festiwalach w nowym składzie, zagrają 8 festiwali i jeden koncert klubowy na Węgrzech. Zapraszamy wszystkich maniaków VADER na prezentację 100% death metalu, w nowych barwach wojennych i w nowym programie. Mining am Inn, Dessau, Jaworzno, Budapest, Zadar, Milan, Pratteln, Loreley, Plzen! Czas zacząć letnią inwazję, czas na VADER! Stay VADERized.
 
 23.05.2012  
 
Vader w Ameryce Południowej - kolejne daty

W czerwcu VADER poleci do Kolumbii na serię koncertów. Do ich występu na Rock AL Parque Festival (30.06), który ogłosiliśmy już wcześniej, doszły kolejne daty:

28.06 - Meksyk/ Klub Alicia
30.06 - Bogota/ Klub: Rock Al Parque
03.07 - Caracas/ Klub: Centro de Convenciones del Centro Comercial Citimarket en Caracas
05.07 - Lima/ Klub: Barza Bar
07.07 - Buenos Aires/ Klub: Salon Reducci

Po więcej informacji zapraszamy na:
http://www.rockalparque.gov.co/
 
 22.05.2012  
 
Vader zdobędzie Wielki Mur!!!

Ciąg dalszy podbojów VADERA. Tym razem nasze komando uderzy na Chiny! Zespół zagra 3 koncerty dla fanów z Szanghaju, Pekinu i Tajwanu. To ich pierwsza wizyta w tym kraju, lecz nie na kontynencie. Obecnie zespół koncertuje w Rosji, w zeszłym roku podbił Nepal i, po raz kolejny, Japonię.

"Wow!!! Jesteśmy cholernie zaskoczeni i podekscytowani możliwością zagrania w tym pięknym kraju! Moi przyjaciele z Xerath, którzy grali w Chinach w tym roku, mówią że chińscy fani są głodni ekstremalnego metalu i zamierzam osobiście to przetestować. Rzucam zatem wyzwanie wszystkim Vadermaniakom z Szanghaju, Pekinu i Tajwanu! Przyjdźcie na nasze koncerty i pokażcie co potraficie!" - /James/

Szczegółowy plan koncertów poniżej:

09/11 Mao Livehouse /Szanghaj
10/11 Tango Livehouse /Pekin
11/11 Legacy Taipei Livehouse /Tajwan
 
 10.05.2012  
 
VADER zawita do Kolumbii!

30 czerwca Vader zagra jako headliner na festiwalu Rock al Parque w Bogocie. Zespół w składzie: Peter - voc., Hal - bas, Spider - gitara, James - bębny, zaprezentuje najnowszy album "Welcome To The Morbid Reich" gor_cej kolumbijskiej publiczności. W planach dodanie nowych koncertów.

Zapraszamy wszystkich fanów i metalmaniaków do klubu Parque Simon Bolivar już 30 czerwca!

Więcej szczegółów na:
http://rockalparque.com.co/
 
 05.04.2012  
 
Blitzkrieg VI zakończył się pełnym sukcesem!!!

Wielkie dzięki dla naszych supportów (Calm hatchery, The Sixpounder, Eris is my Homegirl oraz Resistance) - za naprawdę świetną robotę oraz profesjonalizm! Całej ekipie (Darek Wściekły, Marta, Kuba, Vacek, Oskar, Zocha, Piotrek, Jacek, Krzysiek) - za naprawdę świetną robotę oraz profesjonalizm podniesiony do kwadratu :). No i najważniejsze - wielkie dzięki dla tych, którzy przybyli na koncerty! Zwłaszcza dla tych najwytrwalszych - pełen szacun! Widzimy się na następnych koncertach albo w Piekle! \m/
 
 29.02.2012  
 
Blitzkrieg VI startuje już we wtorek!!!!!

13 marca w poznańskim klubie Blue Note wystartuje kolejna edycja Blitzkrieg, tym razem sygnowana numerem VI! VADER jak zwykle szykuje specjalny program, tym razem Peter chce sięgnąć głębiej do starszych utworów, będzie wiele niespodzianek, a już pierwsza to udział w poznańskim koncercie Grzegorza Kupczyka. Zaśpiewa on jeden z utworów PANZER X przygotowany specjalnie na ten koncert. Poza tym każdego wieczora VADER zaprezentuje prawie 90 minutowy set, jeśli zdrowie i warunki pozwolą, dlatego gdyby zagrali kilka minut krócej - wybaczcie! VADER rozpoczyna swoje koncerty zawsze o godz. 21:45. Dokładny plan koncertu macie poniżej. Na trasie będzie do kupienia duży wybór merchu, koszulki, bluzy, płyty i gadżety. Zaplanowaliśmy także spotkania z fanami w sieci sklepów EMPiK od godz. 17:00 do 17:30. Cały zespół będzie gotowy na spotkania, odpowiedzi na pytania, zrobienie wspólnych zdjęć i podpisywanie płyt w następujących miastach: Katowice, Łódź, Wrocław, Rzeszów, Gdańsk, Poznań i Warszawa. Sam PzGenerał zabrał głos w tej sprawie:

"VADERMANIAX!!!!! Jutro koncertem w Poznaniu rozpoczynamy Blitzkrieg nr VI!!!!!!! Zgodnie z tradycj_ będziemy premierowo w Polsce prezentować najnowsze dzieło VADER: "Welcome To The Morbid Reich". Przedwczoraj mieliśmy zaszczyt dzielić scenę z Kolegami z DECAPITATED i BEHEMOTH na specjalnym koncercie w zorganizowanym na 666 lecie praw miejskich Bydgoszczy. Ogromnie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM Fanom, jacy pojawili się tego wieczoru i zgotowali tak niewiarygodne przyjęcie!!!! Mimo pewnych organizacyjno-technicznych problemów zagraliśmy pełny ustalony godzinny program, który był zarazem fragmentem materiału przygotowanego w tym roku na Blitz. Kto chce więcej: ZAPRASZAMY DO MROCZNEJ RZESZY już od jutra (Poznań) i przez kolejne dni, aż do finału w Toruniu (25 marca) !!!!!!"
(Peter-Vader)

Zapraszamy wszystki fanów na koncerty! Stay VADERized!

18:00 drzwi
18:30-19:00 Calm Hatchery
19:00-19:15 linecheck
19:15-19:45 The Sixpounders
19:45-20:00 linecheck
20:00-20:30 Eris Is My Homegirl
20:30-20:45 linecheck
20:45-21:15 Resistance
21:15-21:45 linecheck
21:45-23:15 VADER
 
 29.02.2012  
 
VADER zagra we Wrocławiu w klubie Madness!!!

Koncert we Wrocławiu nie odbędzie się w klubie Firlej! Zagramy w klubie Madness (ul. Hubska 6). Bilety na koncert do nabycia w sieci Ticketpro oraz w sklepach muzycznych i w klubie. Bilety oznaczone są koncertem w klubie Firlej, proszę nie sugerować się tą wiadomością, gdyż bilety były wydrukowane i wstawione do sprzedaży przed decyzją o przeniesieniu koncertu. Jednocześnie informujemy, że w klubie Madness zgodnie z wymogami licencyjnymi jest ograniczenie wiekowe, dlatego wszystkich niepełnoletnich fanów muzyki, którzy chcą przyjść na koncert prosimy o wejście z osobą pełnoletnią. Koncert we Wrocławiu odbędzie się 14 marca 2012, wejście do klubu już od godz. 18:00, koncert rusza o godz. 18:30. Stay VADERized!!!!
 
 19.02.2012  
 
WITAM METALMANIAX!!!!

Już tylko 3 tygodnie dzielą nas od koncertów Blitzkrieg VI !!! Nie możemy się już doczekać, by zaprezentować Wam nowy program i nową płytę. Po dłuższej przerwie przygotowujemy kilka niespodzianek. Prócz "Welcome To The Morbid Reich" - którą w takim wymiarze zaprezentujemy premierowo - przypomnimy sporo starych hitów z przełomu lat 80-90tych. Oczywiście nie zabraknie i standardów! Przewidujemy ok. 90 minutowy spektakl: 24-25 utworów!!! Na trasie pojawią się także goście. Zobaczycie VADERa, jakiego nie widzieliście od lat!!!! Szykujemy również sporo nowych gadżetów - dostępnych tylko i wyłącznie na Blitz VI !!! Trasę rozpoczynamy 13 marca koncertem w Poznaniu. Dwa dni wcześniej zapraszam do Bydgoszczy na wyjątkowy koncert, gdzie scenę dzielić będziemy z Kolegami z BehemothDecapitated. Tego jeszcze nie było!!! Na tym koncercie zagramy także fragment tego, co planujemy na trasę w Polsce. ZAPRASZAMY na Misteria!!!!!

I jeszcze jedna miła wiadomość dla Fanów. Już w marcu dostępna będzie PO RAZ PIERWSZY winylowa edycja płyty "Black To The Blind", wydana przez włoską wytwórnię NightOfTheVinylDead. W kwietniu na czarnym krążku - również PO RAZ PIERWSZY - pojawi się "Sothis" !!! Obie płyty wyjdą w nakładzie ograniczonym (po 500 sztuk) i będą także dostępne na koncertach Vader. Pod koniec lata - podobnie jak to było dwa lata temu - przygotowujemy serię specjalnych koncertów w klubach w Polsce, gdzie obie płyty w całości będzie można posłuchać na żywo.
  Stay Vaderized !!!!

(Peter/VADER)
 
 11.01.2012  
 
Podsumowań AD' 2011 czas....

Z wielką satysfakcją odnotowujemy wysokie miejsce ostatniej płyty VADER "Welcome To The Morbid Reich" w zestawieniu najlepszych płyt według portalu www.rockmetal.pl. W głosowaniu czytelników portalu, które obejmowało 516 płyt, zostało sklasyfikowanych 20 płyt, a ostatni album Petera i spółki zajął wysokie 2 miejsce! "W imieniu całego zespołu dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na "WTTMR" !!!! Zapraszamy na wysłuchanie płyty na żywo w Polsce na trasie Blitz 6 w marcu." (Peter-VADER). Cała 20-tka według portalu poniżej. W innym podsumowaniu prestiżowego magazynu Metal Hammer, VADER zajął również wysokie miejsca w zestawieniu redakcyjnym. Całe podsumowanie redakcji Metal Hammer w najnowszym numerze 247 (1/2012).


1. Megadeth "Th1rt3en"
2. Vader "Welcome To The Morbid Reich"
3. Mastodon "The Hunter"
4. Decapitated "Carnival Is Forever"
5. Machine Head "Unto The Locust"
6. Jelonek "Revenge"
7. Opeth "Heritage"
8. Dream Theater "A Dramatic Turn of Events"
9. Anthrax "Worship Music"
10. Coma "Czerwony album"
11. Luxtorpeda "Luxtorpeda"
12. My Riot "sweet_noise"
13. Kat & Roman Kostrzewski "Biało-czarna"
14. Nightwish "Imaginaerum"
15. Azarath "Blasphemers' Maledictions"
16. Septic Flesh "The Great Mass"
17. Trivium "In Waves"
18. Morbid Angel "Illud Divinum Insanus"
19. Kazik na Żywo "Bar La Curva / Plamy na słońcu"
20. Tune "Lucid Moments"

 
 07.01.2012  
 
Vader - Blitzkrieg VI nowe wie_ci

Przede wszystkim chcielibyśmy złożyć wszystkim Fanom szczęśliwego Nowego Metalowego 2012 Roku! Mamy nadzieję spotkać was wszystkich na naszych koncertach, zarówno w Polsce jak i na całym świecie. A teraz kilka nowinek dotyczących zmian miejsc koncertów. Ze względu na problemy z lokalnymi władzami postanowiliśmy zmienić lokalizację koncertu w Krakowie. Zagramy w klubie Fabryka, a gościem specjalnym tego koncertu będzie zespół SCEPTIC. Koncert organizowany jest przez agencję United Vision. Wszelkie informacje na temat koncertu na ich stronach: www.unitedvisions.pl , www.myspace.com/unitedvisionsgigs. Druga zmiana nastąpiła w Białymstoku, przenosimy się z koncertem do Hali Węglowej, szczegóły wkrótce. Nadal czekamy na nowe miejsce koncertu z Bydgoszczy, ze względu na problemy lokalnego organizatora z władzami miasta. Koncert na pewno nie odbędzie się w Astorii. Wkrótce otrzymamy potwierdzenie. Cała trasa nie jest zagrożona, staramy się tylko wyprzedzić ruchy wciąż nieprzyjaźnie nastawionych władz lokalnych.
Wciąż przygotowujemy koncerty w mniejszych miastach i mamy nadzieję dopiąć wszystko już wkrótce. Seria takich koncertów odbędzie się w sezonie letnim.
 
 31.12.2011  
 
3 polskie zespoły na trasie z VADER!

Mamy przyjemno_ć zaprezentować polskie zespoły, które pojad_ z nami w trasę "Blitzkrieg VI". Pierwszym będzie CALM HATCHERY, który będzie promował nowy album "Sacrilege of Humanity" (Selfmadegod Records). Zespół wykonuje techniczny death metal. Drugim zespołem jest THE SIXPOUNDER zaprawiony w bojach na wszelkich frontach. Wokalista zespołu brał udział w ostatniej edycji popularnego programu "The Voice Of Poland" (TVP2). Grupa promuje swój debiutancki album "Going To Hell? Permission Granted". Trzecim zespołem, który pojawi się na scenie jest finalista programu "Must Be The Music" (Polsat) - ERIS IS MY HOMEGIRL. Zespół jest bardzo młody, ale z obrazków jakie docierały do nas z ekranu TV widać, że drzemie w nich ogromna witalna siła. Zespół pracuje aktualnie nad debutanckim albumem. Stawkę uzupełnia belgijski extreme death metalowy RESISTANCE, promuj_cy album zbieraj_cy bardzo dobre recenzje "To Judge and Enslave" (H.M.B. Productions). Jak widać ze składu, zabieramy ze sob_ prawdziw_ mieszankę wybuchow_. Mamy nadzieję, że skład trasy spodoba wam się, a my ze szczególnym zainteresowaniem czekamy na pierwsze koncerty polskich młodych wilków. Zapraszamy! Stay VADERized!
 
 30.12.2011  
 
Pure F*cking Metal Awards 2011 - VADER nominowany w dwóch kategoriach!

Serwis muzyczny Metalnews.pl ogłosił plebiscyt "Pure F*cking Metal Awards 2011". VADER został nominowany w dwóch kategoriach: najlepszy wokalista roku 2011 i najlepsza płyta roku 2011. Każdy posiadacz konta na serwisie społeczno_ciowym Facebook może oddać swój głos. Poniżej podajemy linki do poszczególnych kategorii i zachęcamy do oddania głosu na zespół VADER. Stay VADERized!

Wokalista roku 2011: http://www.metalnews.pl/pfma2011-wokalista-roku-2011
Płyta roku 2011: http://www.metalnews.pl/pfma2011-plyta-roku-2011
 
 22.12.2011  
 
Blitzkrieg VI w marcu 2012!

Ruszamy z kolejn_ edycj_ Blitzkrieg! Tym razem zagramy w marcu, zawitamy do wszystkich większych miast w kraju, mniejsze podbijemy ponownie w sezonie letnim. Co nas czeka na trasie? Przede wszystkim VADER zaprezentuje nowe utwory, nowy set specjalnie przygotowany na trasę w Polsce! Peter i spółka zapowiadaj_ wiele niespodzianek. Szykujemy również fajn_ oprawę koncertów oraz jak zwykle obfite stoisko z koszulkami, bluzami, płytami i gadżetami zrobionymi specjalnie na trasę. Szósta edycja Blitzkrieg będzie również okazj_, aby zaprezentować młode zespoły z Polski oraz jeden zachodni. Tym razem stawiamy na młodzież, tak patriotycznie, oraz naszych przyjaciół z Belgii RESISTANCE. Więcej o go_ciach z Polski zaraz po _więtach. Przed tras_ 10 marca zagramy specjalny koncert w Bydgoszczy, na którym będziemy dzielić scenę Hali Astoria wraz z naszymi przyjaciółmi z BEHEMOTHDECAPITATED. Wła_ciwe koncerty w ramach Blitzkrieg VI zaczniemy dopiero 13 marca w Poznaniu. Kończymy 12 dni póĄniej w Toruniu. Zapraszamy wszystkich na Misteria... Bracia i Siostry...
 
 02.12.2011  
 
GORGOROTH i VADER nie zagraj_ w Sofii (Bułgaria)!

Z wielk_ przykro_ci_ zawiadamiamy, że koncert w Sofii nie odbędzie się! Niestety, po raz kolejny, lokalny organizator Most Of Evil zawiódł nasze oczekiwania i wykazał się brakiem profesjonalizmu oraz szacunku dla nas jako organizatora oraz zespołów i fanów w Sofii. Most Of Evil i reprezentuj_cy j_ Gani Kurshumov nie dopełnił warunków umowy. Cała ekipa trasy i zespoły przyjechały do Sofii z oddalonego o setki kilometrów Cluj Napoca w Rumunii według wcze_niej ustalonego planu. Niestety na miejscu okazało się, że nie ma organizatora, nie jest przygotowane wyżywienie, nie ma osoby odpowiedzialnej za koncert.
Po kilkugodzinnym oczekiwaniu i telefonach pojawił się wreszcie organizator stwierdzaj_c, że nie ma pieniędzy na zapłacenie za koncert, mimo przedsprzedaży 500 biletów i może dokonać zapłaty w przyszłym tygodniu! Nie jest to pierwszy taki przypadek, w którym Most Of Evil obniża stawkę za koncert lub prosi o zapłatę po koncercie. Do tej pory zgadzali_my się na zmiany umów ufaj_c, że podobna sytuacja nigdy się nie powtórzy, jednak tym razem musieli_my post_pić inaczej. Most Of Evil wci_ż nie rozliczył się z nami za koncert SAMAEL / MELECHESH / KEEP OF KALESSIN z wrze_nia tego roku, dzisiejsze kilkugodzinne opóĄnienie, brak wyżywienia i szacunku dla nas i zespołów spowodowały nasz_ decyzję, by nie grać tego koncertu, tym samym daj_c wyraz naszej dezaprobaty, niezadowolenia i braku profesjonalizmu ze strony organizatora. W dniu dzisiejszym stracili_my zaufanie do Most Of Evil.
W tym miejscu przesyłamy nasze przeprosiny do wszystkich fanów, którzy pojawili się na koncercie, mamy jednak nadzieję, że zrozumiecie nasz_ decyzję. Ze swojej strony obiecujemy zorganizować podobny koncert z udziałem GORGOROTH, VADER i VALKYRJA w najbliższym czasie, jednak z innym organizatorem. Zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych ludzi, którzy chcieliby podj_ć z nami współpracę!

Mariusz Kmiołek / Massive Music
 
 21.11.2011  
 
Vader - Brytyjska ziemia zdobyta!

Vader Commando opu_ciło już brytyjsk_ ziemię pozostawiaj_c za sob_ jedynie płon_ce zgliszcza Manchesteru, Liverpoolu, Glasgow, Londynu, Bristolu i Plymouth. Materiał dowodowy w tej sprawie obejmuje przesłuchanie perkusisty zespołu - Jamesa, przeprowadzone w klubie The Masque (Liverpool), którego efekty możecie przeczytać tutaj. S_ również zeznania naocznych _wiadków pogromu w klubie Underworld w Londynie (tutaj), a także materiał video z LondynuLiverpoolu. Obecnie oddział kieruje swe działania na obszar Beneluksu.

materiał filmowy autorstwa Rachel Whiston
 
 03.11.2011  
 
Witajcie MetalManiacy!!!

Ruszamy z kolejn_ tras_, wyj_tkowo dług_ i ciężk_. Będziemy siać zniszczenie na całym starym kontynencie - pocz_wszy od Skandynawii, przez Wyspy Brytyjskie po Bałkany i Półwysep Iberyjski. 40 koncertów - to bardzo dużo. Pod_żajcie _lad w _lad za ekip_ Massive Music czytaj_c dziennik pokładowy prowadzony przez muzyków VADER!

Tourblog - The Sign Of The Hell Tour 2011
 
 22.10.2011  
 
Witajcie VaderManiacy !!!!

Zaledwie kilka dni temu powrócili_my z egzotycznych terenów dalekiej Azji. Mieli_my niew_tpliw_ przyjemno_ć zagrania kilku koncertów w Japonii oraz - po raz pierwszy w historii - w Nepalu !!!! Na Wyspach go_cili_my już kilkakrotnie i Vader od pamiętnego koncertu w Tokyo, gdzie nagrywali_my "Live In Japan" zawsze miał dobre przyjęcie. To co się działo w stolicy Japonii tym razem przekroczyło jednak naj_mielsze oczekiwania!!! Zagrali_my dwa koncerty: jeden w ramach festiwalu Extreme Dojo Tour i następnego dnia sami. Na obu koncertach sale były po brzegi wypełnione głodnymi eksteremalnego Metalu Fanami!!! Takich koncertów w Tokyo jeszcze nie było! \m/
Z Kraju Kwitn_cej Wi_ni przelecieli_my do stolicy Nepalu. Już na lotnisku powitała nas spora grupa Maniaków z banerem witaj_cym Vader!!!! Spędzili_my w Kathmandu kilka dni, poznaj_c -  dzięki Andy'emy i Bikrantowi -przecudowne miejsca pełne Energii i Kultu. Koncert na stadionie w centrum stolicy był gło_no wspominany i bardzo dobrze oceniony w lokalnej prasie. Ponad 4 tys. ogl_daj_cych show przyjęło nas i_cie po królewsku!!! JAI NEPAL !!!!!! Wspomnienia s_ wci_ż jeszcze gor_ce w naszych głowach... A teraz czas na główne danie: pierwsza prezentacja płyty na naszym starym, dobrym kontynencie!!!! 1go listopada w Berlinie startuje 40sto koncertowa trasa wspólnie z Gorgoroth!!! ZAPRASZAMY !!!!!!!
PzGeneral(VADER)
 
 14.10.2011  
 
The Sign Of Hell Tour 2011 - Trasa coraz bliżej!

Już 1 listopada, w Dzień Zmarłych, ruszy europejska trasa GORGOROTHVADER! Będzie to jedna z bardziej brutalnych tras końcówki tego roku! Oba zespoły zagraj_ ze sob_ po raz pierwszy, zapowiada się prawdziwe piekło! GORGOROTH nie od dzisiaj znani s_ z ekstremalnych koncertów, a VADER szykuje prawdziwe misteria promuj_ce ich najnowszy album "Welcome To The Morbid Reich" (Nuclear Blast), które zyskuje doskonałe recenzje! Na trasie zagraj_ również go_cie i będ_ to VALKYRJA, sensacja z Metal Blade, oraz ADIMIRON zespół, który reprezentuje włosk_ scenę. Na czę_ci koncertów zobaczymy także THE SICKENING z Norwegii, VERMIN z Holandii, EUFOBIA z Bułgarii i kilka innych młodych zespół, które zagraj_ lokalne pojedyńcze koncerty. Pełny rozkład jazdy oraz informacje o zespołach na naszej stronie.
 
 05.10.2011  
 
VADER w Japonii i Nepalu!

Nasze death metalowe komando przebywa obecnie na trasie koncertowej w Japonii, a po niej zagra w Nepalu!
Dzisiaj rozpoczyna się jubileuszowa edycja "10th Anniversary Series - Extreme The Dojo Vol.28", w ramach której zagraj_ 3 koncerty w Nagoya, Osace i Tokio. Zespołami towarzysz_cymi będ_ WATAINWITCHERY. Na koniec pobytu w Japonii VADER zagra jeszcze jeden koncert w Tokio, bez udziału wspomnianych zespołów. Pełna lista w dziale koncerty.

"Pozdrowienia z Nagoya City! Wyl_dowali_my cali i zdrowi. Jak zawsze Japonia robi duże wrażenie, wydaje się, że ten kraj żyje innym tempem, ale zd_żyłem się już do tego przyzwyczaić. Na razie zalogowali_my się w hotelu, a dzisiaj czeka nas pierwszy koncert. Dawno nas w Japonii nie było, a seria koncertów w ramach Extreme The Dojo zapowiada się piekielnie!!! Po raz pierwszy zagramy z WATAIN, z chęci_ zobaczę również WITCHERY. Nasza ekipa czuje sie dobrze, młodzi żołnierze czyli Halik, Marek i James nie mog_ się doczekać koncertu, ale również ruszenia w miasto, zwiedzania i spróbowania lokalnych potraw! Czekamy wszyscy na odpalenie dział VADER!" (Peter/VADER)

Po koncertach w Japonii zespół wyleci do Nepalu! Tak, tak w Himalaje! To pierwsza wizyta w tych rejonach _wiata, a sam koncert zapowiada się interesuj_co ze względu na sam_ wysoko_ć, jak równiez fakt, że jest to pierwszy tego rodzaju koncert w tym miejscu od wielu lat! VADER zagra na "Silence Festival", w Jawalakhel/Lalitpur w Nepalu. Zespół będzie gwiazd_ festiwalu, na którym pojawi_ się również lokalne zespoły.

"Rewelacja!!! Nigdy nie spodziewałem się, że swoje mroczne dĄwięki zaprezentujemy w tym miejscu! Na razie nie mogę w to uwierzyć, pewnie po wyl_dowaniu w Nepalu dopiero dotrze to do mnie! Organizator zaproponował nam dłuższy pobyt, by zaaklimatyzowac się do wysoko_ci, która podobno daje się w ko_ć ludziom z nizin. Postaramy się szybko przestawić swoje organizmy na wysoko_ć Himalajów, na szczę_cie nie musimy się wspinać na najwyższy szczyt (ha,ha),by zagrać koncert. Mamy wystapić na boisku piłkarskim, sam jestem tego ciekaw. Wszystko co nas tam czeka to jedna wielka niewiadoma, wł_czaj_c kwestię sprzętu, zwyczajów i samopoczucia. Ale grali_my na Syberii, to i poradzimy sobie w Nepalu! Stay VADERized! Więcej o tej wyprawie już wkrótce!" (Peter/VADER)
 
 15.09.2011  
 
GORGOROTH, VADER i VALKYRJA - Ostatnie szlify przed tras_!

Trasa "The Sign Of Hell Tour 2011" z udziałem GORGOROTH, VADER, VALKYRJA i go_ci zbliża się wielkimi krokami. Ruszymy już 1 listopada koncertem w Berlinie, by następnego dnia zawitać do Rostock. Dalsze koncerty według wcze_niej anonsowanego planu. Nast_piła zmiana klubu w Goteborgu, gdzie zagramy w Parken zamiast Musiken Hus. Na Wyspach Brytyjskich doszedł jeden koncert w Plymouth, jak również jeden dodatkowy koncert w Holandii, w Hengelo. Zawitamy również do Pragi (Czechy), Kosice (Słowacja), Skopje (Macedonia) oraz Novi Sad (Serbia). Nie zagramy wcze_niej anonsowanych koncertów w Budapeszcie i Grenoble. Już wkrótce podamy również nazwy zespołów, które będ_ supportować główny skład trasy. Przypominamy, że na trasie zespół GORGOROTH będzie promował najnowszy album "Under The Sign Of Hell" (tbc), VADER rewelacyjnie przyjęty "Welcome To The Morbid Reich" (Nuclear Blast), a VALKYRJA ich nowy opus "Contamination" (Metal Blade)!
 
 09.09.2011  
 
Vader wywiad dla Wirtualnej Polski!

Niedawno Peter udzielił wywiadu dla Wirtualnej Polski - Zbigniewowi Zeglerowi, w którym m.in przedstawił nowych ludzi w zespole, podzielił się wrażeniami z Metal Hammer Festival oraz przedstawił najbliższe plany koncertowe. Trzeba przypomnieć, że najnowsze wydawnictwo "Welcome To The Morbid Reich" otrzymuje bardzo dobre recenzje.

Tutaj link do strony: wywiad dla Wirtualnej Polski
 
 29.08.2011  
 
Vader na 6 miejscu listy OLIS!

Niezmiernie miło nam poinformować, że najnowsze wydawnictwo "Welcome To The Morbid Reich" maj_ce swoj_ premierę 12 sierpnia znalazło się na 6 pozycji listy OLIS - rankingu najlepiej sprzedaj_cych się płyty w Polsce. Jak na razie płyta otrzymuje bardzo dobre recenzje.

Vader niedawno zakończył trasę Summer Campaing cz. 2, podczas której miał wspaniałe przyjęcie na festiwalach Metal Hammer Festival, Brutal Assault i Summer Breeze oraz na koncertach w Polsce. Na tej trasie też zadebiutował nowy perkusista - 21-letni James Stewart, który sprawdził się w 100%. Kapela obecnie szykuje się do trasy po Europie razem z Gorgoroth i Valkyrja.
 
 23.07.2011  
 
Vader - zapowiedĄ nowego albumu online!

22 lipca, o godz. 01:00 polska legenda death metalu VADER zamie_ciła w sieci pierwszy zwiastun swojego najnowszego dzieła, "Welcome To The Morbid Reich". Mózg zespołu, Peter, opowiada w nim o powstawaniu płyty oraz okładce.ZapowiedĄ longplaya można obejrzeć pod tym adresem - kliknij tutaj

Pierwsze opinie prasy na temat "Welcome To The Morbid Reich" s_ obiecuj_ce:
"Vader to po prostu ten typ zespołu, który nie może wydać słabego albumu" - Olivier 'Zoltar' Badin, Terrorizer (UK)

"Czy zespół może być jeszcze bardziej przerażaj_cy? Szybki, agresywny, chory kawał metalu z czelu_ci piekieł. Po raz kolejny polscy death metalowcy nie bior_ jeńców." - Sakis Fragos, ROCK HARD Greece

"Imponuj_cy i rozwalaj_cy esktremalny metal z wyj_tkowym głosem Peter'a dopełniaj_cym cało_ci...miazga!" - Ivan Gaudenzi, Metal Maniac Magazine Italy

"Welcome To The Morbid Reich" brzmi tak, jak musi brzmieć album VADER. Jednak tym razem jest trochę inaczej niż na jego poprzedniku. Inaczej nie pod względem eksperymentalnym czy też istoty muzyki Vader, po prostu jest szybko, zajebi_cie i tłusto - po prostu VADER!" - Stephan Möller, metal.de

"Welcome To The Morbid Reich" trafi do r_k fanów 12 sierpnia. Materiał był nagrywany w białostockim Hertz Studio. Wiosn_ 2011 roku odszedł basista Tomasz "Reyash" Rejek oraz perkusista Paweł "Paul" Jaroszewicz. Zast_pili ich - Hal, znany z Dead Infection, Hermh, Abused Majesty oraz pierwszy cudzoziemiec w składzie Vader - 21-letni Anglik James Stewart, graj_cy wcze_niej w zespole Divine Chaos. Partie perkusji na album nagrał jednak jeszcze Paul. Projekt okładki przygotował Zbigniew Bielak.

Oto tracklista:
"Ultima Thule"
"Return To The Morbid Reich"
"The Black Eye"
"Come And See My Sacrifice"
"Only Hell Knows"
"I Am Who Feasts Upon Your Soul"
"Don't Rip The Beast's Heart Out"
"I Had A Dream?"
"Lord Of Thorns"
"Decapitated Saints"
"They Are Coming"
"Black Velvet And Skulls Of Steel"

Bonus Tracks:
"Raping The Earth"
"Troops Of Tomorrow"

 
 07.07.2011  
 
"Come And See My Sacrifce" - przedpremierowo!

Jeden z utworów promuj_cych najnowszy album VADER jest już do _ci_gnięcia. Wytwórnia Nuclear Blast udostępniła utwór na swojej stronie, link poniżej. "Come And See My Sacrifice" można również obejrzeć i posłuchać na portalu youtube.com, zamieszczamy obrazek z koncertu w Holandii pod poniższym linkiem.
Przypominamy, że nowy album "Welcome To The Morbid Reich" ukaże się 12 sierpnia i będzie miał swoj_ promocję na dwóch letnich festiwalach Summer Breeze oraz Brutal Assault. Peter i spółka nie zapowiadaj_ jednak grania programu z nowej płyty, a jedynie 1 lub 2 premierowe utwory. Większo_ć utworów z nowej płyty usłyszymy dopiero podczas trasy koncertowej, która odbędzie się pod koniec tego roku, gdzie VADER będzie go_cił GORGOROTH, VALKYRJA i supporty.

http://media.nuclearblast.de/download/gratisdownload/index.php?link_kampagne=Vader-ComeAndSeeMySacrifice
(utwór audio)
http://www.youtube.com/watch?v=fEBnxHH3qNc
(utwór z koncertu)
 
 02.07.2011  
 
VADER: Summer Campaign 2011 w Polsce!

W ramach "Summer Campaign 2011" VADER zagra serię koncertów w naszym kraju, które zgodnie ze zwyczajem obejm_ mniejsze miasta oraz jeden duży festiwal. VADER rozpocznie udział na prestiżowym Metal Hammer Festival w Katowicach (Hala Spodek), gdzie zagraja również JUDAS PRIEST, MORBID ANGEL, EXODUS i wiele innych zespołów. Kolejne przystanki na sierpniowej letniej trasie to Pabianice, Turek, Gryfino, Opole, Bielsko-Biała i Częstochowa. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie w dziale z koncertami i na plakatach. Nie znamy jeszcze zespołów, które doł_cz_ do VADER na polskich koncertach.
Zapraszamy wszystkich fanów VADER, gdyż będ_ to ostatnie koncerty w Polsce w tym roku. Planowany wcze_niej Blitzkrieg zostanie przeniesiony na wiosne 2012 ze względu na napięty grafik koncertowy poza granicami. Peter i spółka obiecali, że przygotuj_ na wiosenn_ trasę szereg niespodzianek, w tym być może cały materiał z nowego albumu "Welcome To The Morbid Reich" (Nuclear Blast).
 
 01.07.2011  
 
VADER: Premiera nowej płyty coraz bliżej!!!

Nuclear Blast zapowiada na 15 lipca udostępnienie premierowego utworu z albumu "Welcome To The Morbid Reich" w mediach. 22 lipca na portalu You Tube będzie można obejrzeć trailer płyty , natomiast 29 lipca komentarz do każdego utworu. Kolejny trailer "WTTMR" planowany jest na tydzień przed oficjaln_ premier_ w Europie (zapowiedzian_ już na 12 sierpnia).
 
 23.06.2011  
 
VADER: Summer Campaign cz.2

VADER panzermachine nie zwalnia tempa! Kolejne wakacyjne koncerty i festiwale potwierdzone. Weterani death metalu zagraj_ na kilku prestizowych festiwalach takich jak Metal Hammer Festival (Polska), Summer Breeze (Niemcy), Brutal Assault (Czechy), Close-Up Baten (Szwecja) oraz wielu innych. Zgodnie z tradycj_, zespół zagra również kilka koncertów w mniejszych miastach w Polsce takich jak Opole, Turek czy Pabianice. Szczegółowy rozkład jazdy drugiej czę_ci "Summer Campaign" poniżej (w dziale koncerty). W paĄdzierniku planowane s_ koncerty w Japonii, Azji i Nepalu. Po nich trasa europejska. W tym roku nie zobaczymy VADER na regularnej i dłuższej trasie w Polsce. Dopiero w 2012!
 
 20.06.2011  
 
GORGOROTH i VADER na wspólnej trasie!

"The Sign of Hell Tour 2011" to wspólne przedsięwzięcie dwóch czołowych zespołów w gatunku black i death metal! Nie_więty GORGOROTH i bezkompromisowy VADER poł_cza swoje siły i zagraj_ potężn_ trasę koncertow_, która obejmie ponad 45 koncertów! Zespoły wyrusz_ pod koniec paĄdziernika i zakończ_ trasę tuż przed Bożym Narodzeniem. Europa nie widziała jeszcze tak długiej i ektremalnej trasy koncertowej, dlatego już dzisiaj wszyscy fani obu zespołów powinni szykować się na wielk_ ucztę. Smaku nadaje fakt, że oba zespoły będ_ promować najnowsze płyty i zapowiadaj_ nowe sety koncertowe. GORGOROTH będzie promował nowy album "Under The Sign Of Hell" wydany przez Regain Records, a VADER"Welcome To The Morbid Reich" wydany dla Nuclear Blast. Do składu trasy doł_cz_ jeszcze 2-3 zespoły. Szczegóły na temat trasy już wkrótce.

 
 18.06.2011  
 
Vader: przed premier_!

Prace nad najnowsz_ płyt_ ukończone. Prezentujemy Wam okładkę do ostatniego dzieła Vader "Welcome To The Morbid Reich". Oto kilka słów autora okładki Zbigniewa Bielaka (twórcy okładek m.in. Watain, Destroyer 666):
"W _lad za spektakularn_ nazistowsk_ gaf_ Larsa von Triera, okładka nowego Vadera niesie zwiewn_ sugestię tego co by mogło powstać ze współpracy Cthulhu z Thule przy budowie piramidy Hitlera. Kto w końcu wie co oni tak naprawdę budowali w sztolniach gór Harcu? Jedno jest pewne - napędzany duchem Starożytnych, Vader jest w istocie Wunderwaffe deathmetalu i mam nadzieję, że okładka nowej płyty znajdzie poczesne miejsce w arsenale ich chorej wyobraĄni!"

Nowy album zostanie wydany na Europę 12 sierpnia przez Nuclear Blast Records. Premiera w Stanach przewidywana jest na 13 wrze_nia.

Poniżej przedstawiamy program albumu "Welcome To The Morbid Reich":

1. "Ultima Thule"
2. "Return To The Morbid Reich"
3. "The Black Eye"
4. "Come And See My Sacrifice"
5. "Only Hell Knows"
6. "I Am Who Feasts Upon Your Soul"
7. "Don't Rip The Beast's Heart Out"
8. "I Had A Dream..."
9. "Lord Of Thorns"
10. "Decapitated Saints"
11. "They Are Coming..."
12. "Black Velvet And Skulls Of Steel".

Macie również okazję posłuchać jednego utworu z nadchodz_cej płyty w wersji live z koncertu kapeli w Leiden (Holandia) w ramach rozpoczętej niedawno trasy "Summer Campaing 2011". Link do utworu "Come And See My Sacrifice" w wersji koncertowej znajduje się: tutaj
 
 10.06.2011  
 
Vader: Live in Israel

Raven Music we współpracy z Massive Music przedstawia:
VADER - LIVE IN ISRAEL - 26.08.2011

26 sierpnia br. polskie Death Metalowe Komando VADER zagra koncert w Tel Awiwie w klubie Sublime. VADER supportować będ_ lokalni death metalowcy Eternal Gray (których nowy album wyjdzie w paĄdzierniku w Season of Mist), Spawn of EvilPhantom Pain.

Koncert pod nazw_ SUMMER DEATH IN ISRAEL będzie drug_ wizyt_ VADER na _więtej ziemi po zakończonej sukcesem krucjacie w 2002. VADER, będ_cy gwiazd_ główn_ wieczoru, zagra utwory z przekroju swojej działalno_ci.

Jak wyznał Yishai Swearts z Raven Music, promotor koncertu:
"Kiedy po raz pierwszy usłyszałem demo VADER, wiele lat temu, wiedziałem, że pewnego dnia ten zespół stanie się główn_ sił_ ekstremalnego metalu. _ledziłem poczynania zespołu od pocz_tku ich powstania i wraz ze _wietnymi albumami tj. "Litany", "Black To The Blind", "De Profundis", itd. stali się tym, co przewidywałem - zespołem Death Metalowym z najwyższej półki, który jest wierny swojemu stylowi, nie zbacza z drogi do celu i zawsze stawia na swoim.
Ostatni album grupy, "Necropolis", ostatecznie skłonił mnie do ponownego zaproszenia VADER do Izraela, aby zaprezentować ich sztukę wielu fanom ekstremalnego metalu, którzy tylko czekaj_, aby pomachać głow_ w rytm ciężkiej artylerii, jak_ jest muzyka VADER.
Z dum_ i szacunkiem dla korzeni grupy zapraszam i promuję koncert VADER w naszym kraju. Jestem pewien, że zarówno izraelscy fani, jak i sam zespół czeka niezapomniana noc!"

Sprzedaż biletów rozpoczyna się 9 czerwca za po_rednictwem www.ravenmetal.com
 
 07.06.2011  
 
Vader: raport ze studia cz.6

Witajcie !!!!
Powyżej możecie obejrzeć ostatni epizod opisuj_cy powstawanie płyty "Welcome To The Morbid Reich" w studio Hertz. Wojtek i Sławek Wiesławscy przybliż_ swoj_ pracę jako producenci albumu. Wkrótce na stronie zamie_cimy wersję demo jednego z utworów. Poznacie także tytuły wszystkich utworów i przybliżon_ datę premiery nowej płyty. Zapraszam po raz kolejny do _wiata "Morbid Reich" \m/

Video raport ze studia #6 można obejrzeć klikaj_c tutaj
 
 24.05.2011  
 
Vader: raport ze studia cz.5


Witam ponownie!!!!

Poniżej znajdziecie link do 5tej czę_ci raportu z sesji nagraniowej nowej płyty Vader'a. Tym razem praca z wokalem. Cały materiał został w 100% nagrany!!! Wkrótce więcej szczegółów na temat zawarto_ci "Welcome To The Morbid Reich" jak również 6ta czę_ć raportu: miks i mastering.
Zapraszam do _wiata Morbid Reich!!!!
Peter

Video raport ze studia #5 można obejrzeć klikaj_c tutaj
 
 11.05.2011  
 
Vader: raport ze studia cz.4


Witam !!!!

Poniżej znajdziecie link do czwartej czę_ci raportu ze studia. Tematem epizodu jest bas i to w jaki sposób był nagrywany na sesji do nowej płyty "Welcome To The Morbid Reich". Za ok. tydzień pi_ta czę_ć raportu. Bracia Wiesławscy przybliż_ prace nad mixem oraz sam_ produkcj_ płyty. Do końca miesi_ca cały nowy materiał trafi do r_k naszego wydawcy: Nuclear Blast. Od tego momentu odliczać już będziemy czas do premiery albumu.... Jeszcze w tym miesi_cu postaramy się zamie_cić na stronie przedpremierowo jeden z nowych utworów w wersji demo (a więc dostępnej tylko i wył_cznie na oficjalnej stronie Vader oraz N.Blast). Do czasu premiery postaramy się również przybliżyć Wam prace nad płyt_ zdradzaj_c szczegóły w krótkich wywiadach z ludĄmi zwi_zanymi z powstawaniem "Welcome To The Morbid Reich". Zagl_dajcie tu więc czę_ciej!!!!!! Pozdrawiam \m/

Peter


Video raport ze studia #4 można obejrzeć klikaj_c tutaj
 
 30.04.2011  
 
Vader: raport ze studia cz.3

Prace nad płyt_ "Welcome To The Morbid Reich" przebiegaj_ niezwykle sprawnie i zgodnie z planem. Raport pokazuje kolejny etap powstawania albumu Vader'a. Poniżej także kilka zdań Paj_ka o jego wrażeniach ze studia i postępie prac. Czwarta czę_ć raportu już za tydzień...
Zapraszam!!!! \m/

"Kilka dni temu zakończyłem swoj_ pierwsz_ wizytę w studiu Hertz. Prace przebiegły bardzo sprawnie. Nagrałem trzy swoje utwory wraz z partiami solowymi. Udało się również zapisać kilka solówek do Peterowych numerów jak i dograć partie do utworów bonusowych. Aktualnie pracujemy nad kolejnymi kawałkami oraz bierzemy się za partie basów. Póki co jestem bardzo zadowolony z efektów pracy. Bardzo podoba mi się już wstępne brzmienie instrumentów a wiem że to dopiero pocz_tek. Bracia Wiesławscy robi_ _wietn_ robotę, poza tym działaj_ bardzo mobilizuj_co podsuwaj_c niekiedy ciekawe rozwi_zania. Niebawem kończymy resztę utworów. Potem Peter nagrywa wokale a na pocz_tku maja planowane s_ miksy oraz master. Houk"
Paj_k ("Spider")

Video raport ze studia #3 można obejrzeć klikaj_c tutaj
 
 14.04.2011  
 
Vader: raport ze studia cz.2

Witam!!!
Poniżej kolejny raport wideo ze studia. Tym razem poznacie styl pracy Paj_ka. Ci_g dalszy prac nad nowym albumem już za tydzień. Zapraszam do Mrocznej Rzeszy!!!!
Peter (Vader)

Video raport ze studia #2 można obejrzeć klikaj_c tutaj
 
 05.04.2011  
 
Vader: raport ze studia cz.1: sesja bębnów

W zeszłym tygodniu zakończyli_my sesję nagraniow_ bębnów do najnowszej płyty. Poniżej osobiste wrażenia Pawła:

"Nie dalej jak przedwczoraj zakończyli_my rejestrację _ladów perkusji na nowy album Vader'a - "Welcome to the Morbid Reich". Ponowna wizyta w studio Hertz przebiegła bez najmniejszych problemów i bracia Wiesławscy pokazali raz jeszcze, że s_ zawodowcami w każdym calu.
Sesję rozpoczęli_my podjeżdżaj_c pod studio 14go Marca ok. 21.00 po paru godzinach jazdy po naszych doskonałych Polskich drogach z przyczep_ pełn_ sprzętu - Polecam!:) Tego dnia udało nam się jedynie wyładować sprzęt i pa_ć na twarz. Faktyczna sesja rozpoczęła się dopiero następnego dnia od rozstawienia bębnów, zmiany naci_gów, strojenia i omikrofonowania całego zestawu. Następnie razem ze Sławkiem i Wojtkiem ustawiali_my brzmienie szukaj_c tego "czego_" w każdym elemencie zestawu. Trwało to cały dzień jak również czę_ć następnego - ale było warto. Brzmienie bębnów po prostu niszczy!. Przez następne dni schemat pracy był z grubsza podobny - _niadanie, Ustalenie planu nagrań na dzień bież_cy, przygotowanie pilotów bębnów, nagranie, obiad, odsłuch i ew. poprawki, nagranie, kolacja i spać. :) Wybrali_my się również na "zwiedzanie miasta" pod przewodnictwem Bartka Krysiuka z HermH - kto zna tego pana, ten wie co sie stało.
W ci_gu 7 dni nagrali_my 9 premierowych utworów, 2 covery i 1 remake baaaardzo starego kawałka Vader. Efekty naszej pracy będziecie mogli usłyszeć prawdopodobnie już w sierpniu. Póki co oczekujcie raportów ze studia, jak również zdjęć z dalszej czę_ci sesji nagraniowej "WTTMR".
Niedawno zostałem również oficjalnym endorserem blach firmy Paiste. S_ to zdecydowanie najlepiej brzmi_ce blachy na rynku i były moim marzeniem od kiedy zacz_łem grać na bębnach. Jestem dumny, że i ja mogę teraz doł_czyć do grona rodziny Paiste. Będzie można ich posłuchać oczywi_cie na nowej płycie Vader'a."

Video raport ze studia #1 - The drum session można obejrzeć klikaj_c tutaj
 
 20.03.2011  
 
Zmiany i nowe otwarcie!

Nowe otwarcie w zespole, czyli nowi muzycy, zmiany i miejmy nadzieję kolejne znakomite newsy. Na pocz_tku roku Peter - lider zespołu, zdecydował o zmianach personalnych w zespole. Za 2-letni_ współpracę podziękował Reyashowi, który niestety zawodził w ostatnim czasie na różnych płaszczyznach. Głównym powodem tego newsa był również fakt podania nieprawdziwej przyczyny opuszczenia zespołu. Oto wyja_nienie Petera (gitara, wokal, lider zespołu):

"Witam WAS Vadermaniax !!!! Aby napisać tego - trochę przedwczesnego - "njusa" zdecydowałem się po oficjalnym stanowisku Reyash'a na Blabbermouth (przekazywanego następnie na polskich portalach ). Tomkowi podziękowałem (to była moja decyzja) za ponad dwa lata wspólnego grania jeszcze w styczniu br. Do podjęcia takiej decyzji doprowadził On sam i nie było to z pewno_ci_ Jego "odej_cie z powodów osobistych". Reyash to _wietny kumpel i kompan, ALE to nie wystarczy, by pozostać w zespole Vader. Naj_mieszniejsze jest to, że moje oczekiwania czy wymagania nie s_ wcale tak wielkie, jak się to może wydawać po tych wszystkich personalnych zmianach ostatnich lat. Zespół zyskał renomę w_ród WAS wła_nie dzięki zachowaniu stylu, szczero_ci i jako_ci BEZ względu na tzw. opinię publiczn_. Reyash wiedział, że gra do końca sezonu (promocji "Necropolis"), a to czy będzie grał z nami dalej zależy od tego jak się sprawdził w przeci_gu tych dwóch lat. Próba wyj_cia "z podniesion_ głow_", tym bardziej, że nie do końca szczera, jest dla mnie zupełnie niezrozumiała.
W każdym b_dĄ razie, ja i wszyscy tworz_cy VADER Komando życzymy Reyashowi sukcesów, powodzenia i zadowolenia ze swojej pracy!!! Pamięta się tylko dobre chwile. Cieszy nas również fakt, że od dnia ukazania się oficjalnego "statement'u" Reyasha w internecie zgłosiło się do nas wielu basistów chętnych do natychmiastowej współpracy z zespołem. Co ciekawe większo_ć spoza Polski... Decyzja o tym kto zast_pi Tomka podjęta został jednak już kilka tygodni temu. Do współpracy zaprosili_my Hal'a (Hermh, Dead Infection, Abused Majesty). Wspólnie na scenie będzie można nas zobaczyć w tym składzie już w kwietniu."

Drug_ zmian_ jest obsada perkusji. Z przyczyn rodzinnych Paweł zdecydował się na opuszczenie zespołu, jednak nagrywa z nami nowy album, jak również będzie wspomagał zespół na zakontraktowanych koncertach, festiwalach i trasach koncertowych w maju, czerwcu i lipcu. Jego naturalnym następc_ został bardzo utalentowany 21-letni muzyk z Anglii - James Stewart graj_cy w zespole DIVINE CHAOS. Pod tym linkiem (http://www.myspace.com/divinechaosband) można obejrzeć go w akcji podczas nagrywania albumu swojej macierzystej grupy. James doł_czy do Vader w okresie letnim, nie wiemy jeszcze dokładnie od którego koncertu.

"Wybór był na tyle naturalny, że znamy Jamesa ze wspólnej trasy z Vader, gdy jego zespół supportował nas na kilkunastu koncertach. James otrzymał od nas do odrobienia zadanie domowe, przygotował utwory, zaprezentował je na video i stał się nowym członkiem naszej ekipy! Jakie to proste, prawda? James jest bardzo młodym muzykiem, utalentowanym i zdyscyplinowanym. Należy do młodej fali muzyków - ambitnych i znakomitych technicznie, _ledz_cych wszystkie nowinki techniczne. Jest jednocze_nie bardzo sympatycznym młodym człowiekiem, pij_cym herbatę z mlekiem (brrrr!) i głodnym sukcesów. Wierze w tego małolata!" (Mariusz KMiołek - Massive Music Management)
 
 17.03.2011  
 
Summer Campaign 2011

Polscy death metalowi mistrzowie znajduj_ się obecnie w studio,gdzie nagrywaj_ nowy album, ale nie przeszkadza to w przygotowywaniu koncertów w sezonie letnim. VADER zaprezentuje się na serii koncertów w ramach "Summer Campaign 2011" podczas których zagraj_ kilka prestiżowych festiwali jak Hellfest, Summer Breeze, Festival Metal GDL, Death Fest Open Air, Vlamrock, Metal Hammer Festival, Carnage Tour ze SLAYERMEGADETH czy Brutal Assault. Poza nimi kilka mniejszych letnich festiwali oraz kilkana_cie koncertów klubowych. To dopiero pierwsza czę_ć kampanii, wkrótce podamy listę koncertów sierpniowych obejmuj_cych w większo_ci Polskę. To ukłon ekipy Petera w stronę polskich fanów mieszkaj_cych w mniejszych miastach, i jednocze_nie kontynuacja udanego ubiegłorocznego tournee "Głosy z Otchłani".
Na klubowych koncertach towarzyszyć im będzie brazylijskie komando KRISIUN. Zespół zaprezentuje się u boku VADER w dniach 10.06-26.06. Poza nimi do trasy doł_cza dwie grupy RESISTANCEESSENCE.
Więcej o koncertach i planach na stronie.
 
 15.03.2011  
 
WITAM \m/

W poniedziałek rozpoczęli_my sesję nowej płyty w studio Hertz. Pierwszy dzień upłyn_ł pod znakiem wszelakich ustawień bębnów, testowania naci_gów i blach. Zapoznali_my się także z zupełnie now_ architektur_ mocno rozbudowanego studia. Wtorek 15 marca to wła_ciwy pocz_tek sesji "WTTMR". Przewidujemy 9-10 nowych utworów oraz 3 kawałki bonusowe: redux starego szlagieru Vader (szykujemy zupełnie nowy set na koncerty letnie i jeszcze inny na promocję nowej płyty jesieni_) oraz dwa "kowery". Na płycie także autorsko zadebiutuje w Vader Paj_k. Przygotowujemy serię krótkich raportów ze studia, z których pierwszy odcinek powinien być gotowy pod koniec miesi_ca. Będziemy Was informować na bież_co o postępach prac nad płyt_.Witamy w nowym _wiecie Mrocznej Rzeszy !!!!
Peter(Vader)
 
 25.02.2011  
 
VADER zagra ze SLAYER i MEGADETH!

Massive Music i Live Nation informuje, że podczas polskiego koncertu w ramach "European Carnage Tour 2011" zespołem supportuj_cym SLAYERMEGADETH będzie VADER! Koncert odbędzie się 11 kwietnia w Atlas Arena w Łodzi. Po niezwykłym sukcesie jakim był występ SLAYER'AMEGADETH na Sonisphere Festival 2010 w Warszawie - te dwa zespoły postanowiły wyruszyć razem w trasę! SLAYERMEGADETH powaliły warszawsk_ publiczno_ć w 2010 roku graj_c dla ponad 80 000 ludzi. Ich fani oczywi_cie pozostali z niedosytem i już na drugi dzień nie mogli się doczekać następnych koncertów. Jaka jest zatem dla nich najlepsza informacja na 2011 rok? SLAYERMEGADETH zagraj_ już w kwietniu w łódzkiej Atlas Arenie! Nasze barwy będzie reprezentować nasz rodzimy VADER. Kupujcie bilety - będ_ szybko znikać! Bilety w cenach 154, 176, 209 zł dostępne na LiveNation.pl i w sklepach.
 
 04.02.2011  
 
VADER na Metal Hammer Festival!

Już 10 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się kolejna edycja Metal Hammer Festival. Główn_ gwiazd_ imprezy będzie Judas Priest, który po raz pierwszy i ostatni wyst_pi w Polsce w swoim klasycznym składzie. Obok Anglików pojawi_ się także go_cie specjalni. Chcieliby_my poinformować, że jednym z nich będzie VADER! Zespół czekał na taki koncert 25 lat! Więcej na temat festiwalu na stronie www.metalmind.com.pl
Już wkrótce więcej informacji na temat wakacyjnych planów.
 
 30.01.2011  
 
Summer Campaign 2011!

Już na pocz_tku czerwca VADER rozpocznie letni sezon koncertowy! Zespół będzie _wieżo po nagraniu nowej płyty (maj 2011) i jak obiecał, zaprezentuje podczas koncertów 1-2 nowe utwory. "Summer Campaign 2011" obejmie udział w letnich festiwalach oraz koncertach klubowych. Cały czas rozmawiamy z promotorami i już wkrótce zaprezentujemy pełny rozkład jazdy. Wiadomo, że zagramy na kilku dużych festiwalach, zarówno w Polsce jak i w Europie. Zawitamy również do małych miast w Polsce, aby niekiedy po raz pierwszy zagrać tam swoje koncerty! W planach mamy również wyjazd do Izraela. Będzie kilka niespodzianek. Na czerwcowej czę_ci trasy go_ciem specjalnym będzie KRISIUN! Więcej szczegółów na temat "Summer Campaign 2011" już wkrótce.
 
 14.01.2011  
 
Czas na nowy album!

Zespół rozpoczyna przygotowania do nagrania nowej studyjnej płyty "Welcome To The Morbid Reich". Nagrania ponownie odbęd_ się w Hertz Studio (Białystok - Polska) w dniach 15 marca do 10 kwietnia 2011. Miksy i mastering w maju 2011. Jak się dowiadujemy od Petera, planuje on nagrać 10-11 utworów plus 2 bonusy na wersje specjalne płyty. Jak zwykle, cały proces twórczy będzie można obejrzeć w specjalnych studio raportach, które zespół umie_ci na swojej stronie. Wraz z nowym albumem, przyjdzie czas na nowa sesję zdjęciow_ i nowy video clip. Zespół otrzymał już kilka propozycji współpracy, na ostateczne decyzje przyjdzie czas pod koniec marca. "Od dłuższego czasu rozmy_lam nad nowymi utworami, konceptem płyty i coraz więcej spraw powoli się krystalizuje. Chciałbym przede wszystkim, aby w procesie twórczym uczestniczył Spider (Marek Paj_k - gitarzysta), jak również chciałbym nieco nawi_zać do starych czasów now_ grafik_ na płycie. Jestem po spotkaniu ze Zbyszkiem Bielakiem, bardzo zdolnym artyst_, który wykona dla nas projekt nowej płyty, jak również merchandise i elementy sceniczne. Zbyszek znany jest ze współpracy z takimi zespołami jak Watain, Absu, Behemoth... Na nowej płycie skupimy się przede wszystkim nad atmosfer_ Morbid Reich i spróbujemy poł_czyć j_ z brutalnymi riffami oraz tempem utworów znanym z poprzednich płyt. Szykujemy również niespodziankę dla oddanych fanów, powrócimy do starego oryginalnego logo zespołu." (Peter-VADER)

Robocze tytuły kilku utworów to "Lords of Thorns", "I Am Who Feast Upon Your Souls", "Only Hell Knows", "Return to the Morbid Reich", "I Had A Dream". Peter zapowiada, że 1-2 nowe utwory usłyszymy już podczas wakacji na letnich festiwalach i koncertach. Kolejny Blitzkrieg rozpocznie się tym razem nieco póĄniej, być może w paĄdzierniku, a VADER zagra zupełnie nowy set koncertowy!
 
 
archiwum newsów

 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki